חדשות פתח תקווה

סוסים על הכוונת

חדשות פתח תקווה9 בינואר 2019    2 דקות
0
סוסים על הכוונת

שתי חוות סוסים פיראטיות, שהוקמו במרחק של כמה מאות מטרים זו מזו, בלב שטח חקלאי פתוח, בקצה המזרחי של שכונת הדר המושבות, מעוררות סערה בקרב תושבי השכונה. התושבים דורשים מדיניות תקיפה יותר מצד העירייה, שתביא לפינוי מידי של החוות. השבוע דן בית המשפט בנושא, ובמקביל החלה גם הווטרינרית העירונית לפעול מול בעלי החוות, במטרה להביא לפינויין.

מדובר באורוות מאולתרות שהוקמו במהלך השבועות האחרונים, המשכנות עשרות סוסים, שלא אחת נראו מסתובבים ברחובות השכונה, פוסעים באיטיות על הכבישים הצרים וחולפים בסמיכות לתושבים וילדים העושים דרכם לבתי הספר וממנו בחזרה, כשהם ללא השגחה.

חמור מכך, טוענים השכנים, הסוסים מסכנים את בטיחות הנהגים והמשתמשים בדרך, שעה שלא אחת הם נצפו בשעות ערב מאוחרות כשהם יורדים לכביש ונעים בין רכבים חונים או יוצאים בפתאומיות וללא כל התראה משטח העפר אל הכביש, כשרכבים חולפים במקום.

לאחרונה, בעקבות פנייה של הווטרינרית העירונית ד"ר תיקה בר-און, אותרו באחת החוות שמונה סוסים בשטח מגודר, וכן שלושה כלבים שפונו בעקבות התראה של יחידת הפיקוח. בשירות הווטרינרי העירוני מציינים כי הסוסים הוחזקו ללא היתר של הווטרינרית העירונית ובניגוד לחוק. בדיון שהתקיים בבית המשפט ביום שני, התחייב בעלי אחת החוות לפנות את הסוסים בתוך עשרה ימים.

תושבת השכונה: "זה פשוט הזוי מה שקורה כאן. פתאום הוקמו להן שתי חוות סוסים עם סככות מאולתרות, ללא היתר. במקום להוציא להן צו פינוי מנהלי ולהיעזר בחוק צער בעלי חיים, מתנהלים מולן בעצלתיים ולא מפנים אותן. אם תתרחש כאן תאונת דרכים קשה, או ילד ייפגע, האמינו לי שהארץ תרעד וכולם יטיחו את האשמות זה בזה.

"למרות שמדובר בשטחים חקלאיים לכאורה, אין מקום להקים כאן חוות כאלה בגבול שכונת מגורים צפופה, ובמיוחד לא לשחרר סוסים באופן שמסכן חיי אדם. זו אוזלת יד של המערכת כולה. לא ייאמן, שאני נוסעת ברכב בשעת אחר הצהריים, רגע לפני החשיכה, ופתאום בין המכוניות יוצא באין מפריע סוס חום גדול ומרשים, ואני נאלצת לבלום בפתאומיות רגע לפני שאני מתנגשת בו ואולי מקפחת את חיי וחיי בתי שהייתה איתי ברכב. ישבתי במרפסת וראיתי סוסים שחולפים כאן באמצע הרחוב באין מפריע. זה נראה כמו משהו מתקופת המעברות. לא נראה לי סביר שזה יקרה בשכונת מגורים מאוכלסת", הוסיפה.

לדברי דייר נוסף בשכונה, "העברנו פנייה לעירייה, אולם בינתיים נמסר לנו שהנושא בטיפול ולא מעבר. בשירות הווטרינרי העירוני החלו לטפל בהליך הפינוי של הסוסים, אולם לא ברור למה לא פועלים באופן מידי כפי שהחוק דורש, ומחכים שהזמן יחלוף ויקרה אסון".

תושבים אחרים מלינים על התרבות הזבובים במקום, המהווה מטרד חמור. "זה כבר בלתי נסבל. להקות של זבובים חודרים לבתים וזה בהחלט מטרד סביבתי. אין לנו ספק שנוכחות הסוסים באופן מאולתר תורמת לנושא".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לא מבקרת יותר

  בהמשך לתנאי הפרישה המעודפים שהוצעו לעובדי הרשויות המקומיות החליטה בשבוע שעבר מבקרת העירייה, רו"ח איילה קדוש, לצאת לפרישה מוקדמת...

חדשות פתח תקווה6 באפריל 2020    דקה אחת
0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה