חדשות פתח תקווה

סוסה נספתה בשריפת ענק בכפר מעש

חדשות פתח תקווה17 במאי 2022    דקה אחת
0

על פי החשד, השריפה פרצה ככל הנראה מקצר חשמלי במכולה • סוסה אחת בחווה של מעצבי השיער יאיר ורות קמיר לא שרדה את השריפה, שלוש סוסות נוספות נותרו עם כוויות קשות ושתי סייחות עם כוויות קלות

סוסה נספתה בשריפת ענק בכפר מעש
השריפה בחווה של משפחת קמיר, מימין: שתיים מהסוסות ששרדו. "היה לנו מזל גדול, כי כל הבתים פה יכלו להתלקח" | צילומים: אלי קמיר

שריפת הענק שפרצה בלילה שבין רביעי לחמישי שעבר בכפר מעש החלה על פי החשד במכולה, ונגרמה ככל הנראה כתוצאה מקצר חשמלי. השריפה התפשטה במהרה לחוות סוסים סמוכה, ואיימה להתפשט גם לעבר ביתם הפרטי של מעצבי השיער יאיר ורות קמיר.
תגובה מהירה של קמיר וצוותי הכיבוי וההצלה שהוזנקו למקום מנעה את התפשטות האש, אולם סוסה אחת לא שרדה את השריפה ושלוש סוסות נוספות נותרו עם כוויות קשות ושתי סייחות עם כוויות קלות. קמיר רץ לאורווה, פתח את דלתות המתחמים של הסוסים על מנת לאפשר להם להימלט, אך כאמור אחת הסוסות נשרפה למוות. כוחות כיבוי והצלה עמלו למעלה מחמש שעות במטרה למנוע את התפשטות האש וסיכון הבתים הפרטיים, עד שהושגה שליטה מלאה על האש.
קמיר: "סמוך לחצות, נשמעו לפתע קולות של פיצוצים. שני השכנים שלנו סברו שמדובר בפיגוע. רצתי החוצה וראיתי אש גבוהה מאוד בחצר של השכן. מיד ניגשתי לאורווה והתחלתי לשחרר את הסוסות. האש אחזה בסככה שלי והתפשטה מהר מאוד. היו לי שבע סוסות ואחת מתה בשריפה, שלוש עם כוויות קשות מאוד ושתי סייחות, שגם אותן הצלחתי לחלץ, עם כוויות קלות יחסית".
מבדיקה של חוקר דליקות, התברר שמוקד האש היה בחצר השכן. "היה לנו מזל גדול, כי כל הבתים פה יכלו להתלקח. היו שם חומרים דליקים ובלוני גז, והיה יכול להתחולל פה אסון גדול", אומרים תושבים בכפר מעש. קמיר: "עבדנו עד שעה חמש בבוקר לכבות את האש ונותרתי עם כוויות בפנים ובראש".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

משחק מסוכן

רוי ורטהיימר, בן 10 וחצי, שהגיע לשחק עם חבריו בגינת משחקים בשכונת שעריה בעיר, הותקף נמרצות על ידי קטינים בני...

חדשות פתח תקווה28 ביוני 2022    2 דקות
0

רוקחת הוכתה על ידי לקוח זועם

מבוטח של קופת חולים כללית, שהגיע לבית המרקחת ברקמן שברחוב חיים עוזר, טרק בחוזקה את דלת המקום על ידה של...

חדשות פתח תקווה28 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה