חדשות פתח תקווה

סוגר את הברז

חדשות פתח תקווה20 בדצמבר 2018    3 דקות
0

ראש העירייה, רמי גרינברג, נפגש השבוע עם מנהלי המוסדות התורניים והודיע להם: "בשלב הזה אין כסף, ומכאן שלא תקבלו את התמיכות המותנות. אנחנו עושים בימים אלו בדיקה מעמיקה, ואם יימצאו כספים נדע לנתב אותם ואדאג לעזור לכם, בכפוף להוראות החוק אבל לא מעבר"

סוגר את הברז
גרינברג בישיבת המועצה. "לא נגנוב כסף" ׀ צילום: אלון חכמון

אחרי שהעביר את התמיכות המותנות לקבוצות הספורט, מאחר שהבין כי מדובר בכספים המיועדים לטובת תשלום עבור שימוש במתקנים העירוניים, נפגש בראשית השבוע ראש העירייה רמי גרינברג, עם מנהלי המוסדות התורניים והודיע להם: "בשלב הזה אין כסף ומכאן שלא תקבלו את התמיכות המותנות. אנחנו עושים בימים אלו בדיקה מעמיקה, ואם יימצאו כספים נדע לנתב אותם ואדאג לעזור לכם, בכפוף להוראות החוק אבל לא מעבר".
גרינברג, שהותקף כביכול על החלטתו להעביר את התמיכות לספורט ולא לאשר גם העברת התמיכות המותנות למוסדות התורניים, מפנה אותם אל נציגי הציבור החרדים. לטענתו, הם זרעו חול בעיניהם בראשית השנה בעת אישור התקציב לשנת 2018.
לדבריו, אותם מוסדות, שהתרגלו לבסס את קיומם על תמיכות, נמצאים כעת בבעיה אבל האשמה אינה יכולה להיות מופנית לעברו, והוא – כראש עירייה של כולם – יעשה מאמץ לסייע, אולם אין בכוונתו לחרוג מהתקציב או מהוראות החוק.
"ראשית, אציין שמדובר בתקציב שנת 2018, ואדגיש כי בתחילת השנה ראש העירייה היוצא, יחד עם הנציגים של אותם מוסדות המלינים היום, העבירו תקציב של אותה שנה כשבתקציב הזה לא דאגו לכסף לטובת אותם מוסדות ולא 'צבעו' כסף עבור מטרה זו. הם אמרו שאם יהיה כסף, יעבירו אותו. אני מדגיש: לא ניתן לטעון נגדי שלקחנו כספים שהיו צבועים כביכול והעברנו אותם לטובת מטרה אחרת, פשוט לא היה כסף. אני כראש עירייה חדש, כשנכנסתי לתפקיד הבהירה לי הגזברות כי אין כסף להעביר לאותם מוסדות. לטענתם, כתוצאה מכלכלת בחירות אין כסף בקופה הציבורית. זה לא שהיה כסף ועשינו בו שימוש לטובת חינוך, או ניקיון או משכורות, פשוט לא היה כסף וזה המצב. צריך לזכור שמי שהכין ואישר את התקציב לשנה זו, כשמדובר בשנת בחירות וממילא ההוצאות מופרזות, ובפתח תקוה מופרזות ביותר – לא לקח את ההוצאות הללו בחשבון, והם שצריכים לקחת את זה בחשבון".

"טובים בדיבורים"

לאור החלטתו שלא להעביר את התמיכות בשלב זה, דרשו כל מנהלי המוסדות והעמותות הפרטיות להיפגש עם ראש העירייה, ופגישה זאת התקיימה בראשון האחרון סמוך לחצות. "ישבתי עם מנהלי המוסדות, הסברתי להם את שורש הבעיה והבהרתי שאעשה ככל שביכולתי במסגרת החוק לנסות ולמצוא משאבים על מנת לסייע להם, לפחות באופן חלקי. בשום אופן לא נדפיס ולא נגנוב כסף".
גרינברג מדגיש: "הבהרתי גם למנהלי המוסדות שעשינו בחינת עומק, והנחתי שאם עד סוף השנה נאתר כספים שלא מומשו, הוצאות שלא יצאו לפועל או הכנסות בלתי צפויות שלא נלקחו בחשבון, נדע לנתבם על מנת לסייע לאותם מוסדות".
ראש העירייה גרינברג התייחס לטענות נציגי יהדות התורה כי סכומים הנאמדים במיליונים, המיועדים להסעות למוסדות תורניים, ושהיו על פי הנוהג מועברים אליהם, לא יאושרו בעתיד, ואמר: "האנשים האלה טובים בדיבורים, קטנים במעשים. אני יכול להציג כמה כסף אותם נציגים שרפו, בסכומים הנאמדים בעשרות מיליונים, על מרתפים, על חגיגות, על אירועים. הם שרפו, לא אני, והיום הם באים להטיף מוסר. אני זה שזעקתי בראשית השנה שאין כסף. כשנציגי יהדות התורה, ניסו להפריע, הבהרתי להם שהם משקרים לציבור שלהם. הם אלה שבישלו את הדייסה הזאת והם אלה שיאכלו אותה. אני מבחינתי אגלה אחריות לכלל הציבור, ואעשה הכל כדי לעזור".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה