חדשות פתח תקווה

סוגרת את החמישייה

חדשות פתח תקווה31 ביולי 2019    3 דקות
0

מספר 2 ברשימתו של ראש העירייה גרינברג תמונה לסגניתו החמישית בשכר • "אי אפשר ללכת לסופר רק עם הישגים", אומרת ענת זנזורי, "כשבמקביל צריך לדאוג לפרנסה"

סוגרת את החמישייה
זנזורי. ההמתנה השתלמה ׀ צילום: באדיבות המצולמת

אחרי המתנה ממושכת, תקופה של חוסר ודאות ואכזבה מסוימת, בשל הבטחה שקיבלה לדבריה כבר בתקופת הבחירות, החליט ראש העירייה רמי גרינברג כי הגיעה השעה למנות את מספר 2 שלו ברשימה, ענת זנזורי, לסגניתו החמישית. מינויה אושר בישיבת המועצה, ועתה יגיש גרינברג למשרד האוצר ומשרד הפנים בקשה לאשר את מינויה לסגנית בשכר.
על פי חוזר מנכ"ל משרד הפנים, רשאי גרינברג לאשר חמישה סגנים, מתוכם ארבעה בשכר, ולבקש בתנאים מסוימים מינוי סגן ראש עירייה חמישי בשכר. התנאי הבסיסי הוא הוכחה שהעיר איתנה ויכולה לממן משרה נוספת, בכפוף לגודלה של העיר. על פניו, העירייה עומדת בכל הפרמטרים הללו. על פי גזברית העירייה, עלות העסקתו של סגן ראש עירייה נאמדת בכ-54 אלף שקל לחודש, כ-650 אלף שקל לשנה.
נבהיר כי כיום מכהנים בעיר ארבעה סגני ראש עירייה, שלושה מהם בשכר – אוריאל בוסו, רון כץ וצדוק בן משה – ואילו איציק דיעי מכהן בתפקיד ללא שכר. להחלטתו לאשר את מינויה של זנזורי כסגנית חמישית, צירף ראש העירייה גם את החלטתו לאשר שכר לסגן ראש העירייה הרביעי, שכבר נושא בתקן, אולם בשיחה עם גרינברג, ביקש דיעי לעכב את ההכרזה, לאור מחויבות פרטית שהוא ממלא בחודשיים הקרובים.
עבור זנזורי (49) מדובר בקדנציה ראשונה בחיים הציבוריים, ובמשך כשבעה חודשים היא מכהנת כממונה על אגף התרבות ואגף איכות הסביבה. במשך הזמן הזה המתינה למה שהיא מכנה "קיום ההבטחה של ראש העירייה". "הייתה לי שיחה טובה מאוד עם ראש העירייה, וידעתי שזה הולך לקרות. דיברנו לב אל לב, וליבנו דברים שהיו ברקע. הפעם כבר לא חששתי".
אז את חוגגת?
"קיבלתי כרגע את הטייטל של סגנית ראש העירייה, אבל אנחנו ממתינים לאישור משרד הפנים בכל הקשור לשכר שלי. זה אמור לקרום עור וגידים בתקופה הקרובה, כי אחרי הכל אי אפשר ללכת לסופר רק עם הישגים. אני מחזיקה בשני תיקים דומיננטיים, שמעסיקים אותי שעות רבות במהלך היום. נכנסתי לעירייה עם הבטחה לציבור הבוחרים, ואני רוצה לפעול למענם. אני יודעת שהתושבים מצפים לזה לא פחות ממני, במיוחד בכל מה שקשור לאיכות הסביבה".
נכנסת למועצה בזכות הפגנות נגד זיהום אוויר, אבל לא נראה שדברים השתנו. העסקים עובדים.
"מדובר בעסקים פרטיים, ואנחנו לא יכולים לפרסם את כל מה שאנחנו עושים".
זה מה שאמרו לכם בקדנציה הקודמת, אבל אז סירבתם להאמין. מה השתנה?
"אני לא נחה לרגע. איך שנכנסתי לתפקיד, הבנתי שתחנות הניטור לא עשו את העבודה, אז מיד הוצאנו אותן. הצבנו תחנת ניטור שדוגמת את המפעלים, ואנחנו פועלים להצבת תחנת ניטור כימית, בעלות של כחצי מיליון שקל מכספי תב"ר. רק היא תוכל לתת אינדיקציה אם יש זיהום או לא. במקביל, מתקיימים דיונים בבית המשפט. אנחנו פועלים לשינוי התב"ע".
מהן תוכניותייך כסגנית ראש העירייה?
"ממשיכה בעבודה אינטנסיבית בשני התיקים שבידיי, ויש חלומות לגבי העתיד. מאוד אוהבת את תיק התרבות, אבל הלב בתחום איכות הסביבה. מתכוונת להוביל אנשים לחשוב ירוק ולהוביל את השינוי".
ואם לא תאושר משרתך בשכר?
"אשאר בכל מקרה. אני לא מסוג האנשים שמרימים ידיים. מאוד מקווה שזה לא יקרה, אבל אני מצהירה שבאתי כדי להישאר ולממש את המטרות והיעדים שהצבתי לעצמי. יש הבדל משמעותי בין ענת זנזורי בפול גז ומאה אחוז אנרגיה וזמן לטובת התושבים, לבין זנזורי שצריכה במקביל לדאוג לפרנסה שלה, וזה נראה לי מאוד לגיטימי. אני סומכת על ראש העירייה שידאג להסדיר את הנושא בצורה ראויה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה