חדשות פתח תקווה

"בשבוע הבא היא תיחנק!"

חדשות פתח תקווה25 באוגוסט 2019    4 דקות
0

סגנית ראש העיר ענת זנזורי הגישה תלונה במשטרה כנגד פעיל השכונות ופעיל איכות הסביבה לירון פדר כי שלח מסרים מאיימים על חייה. פדר טען "מדובר בהלצה"

"בשבוע הבא היא תיחנק!"
צילום אלון חכמון

סגנית ראש העיר וחברת המועצה, (מרשימתו של ראש העיר רמי גרינברג), ענת זנזורי הגישה אמש (שבת 24.8) תלונה במשטרה כנגד פעיל השכונות מאם המושבות ופעיל סביבה, לירון פדר, בטענה כי הוא העביר לאחרים הודעות וואטסאפ ובהן לכאורה, מסר מאיים על חייה.

פדר ששהה באותו זמן בצפון הארץ התבקש על ידי המשטרה להגיע מידית לחקירה. הוא הובל לחדר החשודים והמתין לחקירתו מאחורי סורג. אל תחנת המשטרה הגיעו סגן ראש העיר צדוק בן משה, עוזר ראש העיר שי שטרק וחברת המועצה אורנה דוידאי, שהגיעו כדי לבדוק לפשר החקירה.

פדר טען בחקירתו כי מדובר בהלצה ובסיום החקירה שוחרר לביתו.

בשכונת אם המשובות הרוחות רעשו עוד קודם לקדנציה הנוכחית, בעיקר סביב נושא איכות הסביבה. בתקופת הבחירות התארגנו קבוצות מחאה כנגד העירייה דאז במאבק לטיהור האוויר בשכונה. הפעילים הדומיננטיים היו ענת זנזורי, לירון פדר וחבריו.

למקומון נודע כי בשבועות האחרונים נשלחו בקבוצות הוואטסאפ הודעות שיש בהם לכאורה לתקוף את פעילותה של סגנית ראש העיר זנזורי ומאחוריהם עמדו פדר וחבריו. אלו דרשו ממנה לחשוף מסמכים שנמצאים לכאורה בידיה ושלא ידועים לציבור.

בשיחות וואטסאפ שניהל פדר ביום שישי האחרון עם פעיל ברשתות החברתיות כתב פדר בהתייחסו לסגנית ראש העיר: "בשבוע הבא היא תיחנק". בהודעה נוספת, כך נטען, העביר פדר מסר נוסף בו כתב פדר לפעיל הרשת: "אנחנו נוריד לה את המכנסיים בכיכר העיר".

פדר אף ביקש ממנו כי יעביר את ההודעות לסגנית ראש העיר שלא חברה בקבוצת הוואטסאפ. משזו קיבלה את ההודעות לעיונה, היא תהתה מה עומד מאחוריהם, הפעיל השיב לה כי אין לו מושג במה דברים אמורים. בעקבות ההודעות פנתה סגנית ראש העיר להגיש תלונה במשטרת פתח תקוה על חשד לאיומים.

גורמים בסביבתה של זנזורי מסרו: "היא בעלת משפחה, בעל וילדים. לא מגיע לה שפעיל חברתי זה או אחר יעבירו אליה מסרים מאיימים. גם כשניסתה לברר במה מדובר התשובה שקיבלה הייתה שלילית לכן, אך טבעי שהתלוננה במשטרה. חייה של נבחרת ציבור וסגנית ראש העיר לא אמורים להתנהל תחת איומים או לחץ. הטענה כעת כי מדובר בהלצה היא מעבר למגוחכת, שכן רצף ההודעות הקודמות וההשתלחות בעבודתה, תפקודה והתנהלותה מתוך מניעים זרים מעידים עשרות מונים כי הלצה לא הייתה בכוונת שולח ההודעות וכותבן. המסר היה ברור והיא תקווה שהמשטרה תמצה את החקירה בנושא".

פדר עצמו, התומך בפעילות ראש העירייה, רמי גרינברג עוסק כבר שנים בפעילות חברתית בתחום איכות הסביבה הקרוב לליבו. שוחרר אמש לביתו.

סגנית ראש העיר, ענת זנזורי מסרה רק: "יש פה הכל חוץ מהלצה. המסר הוא מאיים במפורש. אני לא יודעת מה המסוגלות של פדר או מי מטעמו לממש את המסר שהם העבירו. חשבתי על זה במהלך הלילה של שישי והחלטתי להגיש בשבת את התלונה במשטרה. עבורי ובעיניי, בהחלט מדובר באיום ואפילו חמור מכך. בכל מקרה אני מצפה שהוא יתרחק ממני". נציין, כי לאחר שנחקר פדר באזהרה הביע התנצלות וטען כי מדובר בהלצה, החליטה הבוקר המשטרה לסגור את התלונה. זנזורי שוקלת את המשך צעדיה.

לחקירת המשטרה הגיע גם עורך דינו של פדר, עו"ד אלון וולקוביצקי הקשור עצמו להעברת התלונות אל זנזורי בידיעת פדר אותו הוא מייצג .

תגובתו של לירון פדר: "איכות הסביבה היא בדמי. דרכי תמיד הייתה ונותרה עניינית ולטובת התושבים במטרה לפתור ולטפל בבעיות בשכונת אם המושבות. דברי נאמרו כהלצה ולא הייתה בהם כל כוונה לפגוע או להעליב.
לצערי, הדברים יצאו מפרופורציה ואין לכך מקום".

תגובת עו״ד אלון וולקוביצקי: ״כשקראתי את ההודעה של מר פדר ידעתי בודאות גמורה של מאה אחוז שאין פה שום איום לאלימות אלא שמדובר בפעילות בנושא זיהום האוויר שסביבה הם מסוכסכים. אם הייתי סבור לרגע קט שיש ולו שמץ קטן של סיכוי לאיום באלימות בדבריו הייתי מגיש בעצמי תלונה נגד מר פדר.
כעו״ד פלילי ותיק אני יכול לומר שמעטים מאד המקרים בהם המשטרה לא מתרשמת כלל מהתלונה ובוחרת בו ברגע לסגור תיק ואפילו לא להטיל כל מגבלה על החשוד. מעשיה של המשטרה מעידים כאלף עדים כי לא היה כאן כלום למעט איום על מעמדה הפוליטי של הגב׳ זנזורי מצד מר פדר, שהטיפול בו לא אמור להיעשות בתחנת המשטרה.״

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה