חדשות פתח תקווה

סאגת מפעל טביב: בית המשפט תומך בעירייה

חדשות פתח תקווה27 ביוני 2019    דקה אחת
0

השופטת דחתה את עתירת הבעלים וקבעה כי בשלב זה יוענק למפעל רישיון זמני בלבד • גרינברג: "נמשיך להילחם על איכות החיים והאוויר של התושבים"

סאגת מפעל טביב: בית המשפט תומך בעירייה
מפעל טביב. "נמשיך להילחם" ׀ צילום: אלון חכמון

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז בלוד ורדה מרוז החליטה שלא להתערב בשיקולי העירייה, בנוגע לעמדתה שלא להנפיק רישיון עסק קבוע למפעלים "טביב" ו"אקוכם", ולהסתפק בשלב הזה ברישיון עסק זמני בלבד.
ההכרעה התקבלה בעקבות עתירה שהגישו בעלי "טביב" נגד העירייה, ובה ביקשו להורות לעירייה להפוך את רישיון העסק הזמני לקבוע. מנגד, טענה העירייה כי היא מתנגדת לבקשה, שכן ברקע מתנהל מאבק משפטי ארוך, שבו מבקשת העירייה לסגור את המפעלים המזהמים באזור.
במהלך הדיון הסוער, הטיחו נציגי המפעלים בעירייה שהיא מתנהלת בצורה בריונית. מנגד, טען בא כוחה של העירייה, עו"ד יחזקאל ריינהרץ, כי בעלי המפעלים הינם עברייני בנייה, שפעלו שלא כחוק, מזהמים ולא מבצעים את הנחיות העירייה. בתום הדיון, פסקה השופטת מרוז, כאמור, כי אינה רואה מקום להתערב בהחלטת העירייה.
ביציאה מהאולם לאחר הדיון, הוחלפו מילים קשות בין עוזר ראש העירייה שי שטרק, תושב אם המושבות וממקימי מטה המאבק נגד המפעלים, לבין בעלי המפעל. ראש העירייה רמי גרינברג: "נמשיך להילחם על איכות החיים ואיכות האוויר בשכונות הסמוכות למפעלים, ודבר לא ירפה את ידינו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה