חדשות פתח תקווה

נתוני האבטלה בעיר הם מהנמוכים בישראל

חדשות פתח תקווה14 באוגוסט 2019    2 דקות
0

בפתח תקוה כ-4,000 מבקשי עבודה, מרביתם בני 50 ויותר • לאחרונה מקיימת לשכת התעסוקה בעיר סדנאות לכתיבת קורות חיים והכנה לראיון תעסוקתי, ומקיימת מבחני התאמה, ייעוץ וניתוח פסיכולוגי תעסוקתי

נתוני האבטלה בעיר הם מהנמוכים בישראל
לשכת התעסוקה. תשומת לב מיוחדת לאוכלוסיות חלשות ׀ צילום: אלון חכמון

מנתוני לשכת האבטלה בעיר עולה כי שיעור האבטלה בקרב תושבי העיר הוא מהנמוכים במדינה. על פי הנתונים, כ-4,000 מבקשי עבודה פוקדים את לשכת התעסוקה בעיר מדי שנה, מהם כ-700 דורשי הבטחת הכנסה. מרבית הפונים הם בני 50 ויותר, ובלשכה כמעט לא נרשמים צעירים מחוסרי עבודה.
את לשכת התעסוקה בעיר, המסופחת למחוז דן, מנהלת דורית שינה. בלשכה שוקדים על פתרונות יצירתיים למבקשי העבודה, ומעת לעת נחשפים תכניות יזומות ופרויקטים יצירתיים, שמצליחים לתת להם מענה. מעבר לייעודה של הלשכה כמתווכת בין מבקשי העבודה למעסיקים, הרחיבה הלשכה את פעילותה, והיא מקצה כלים וסדנאות, כמו כתיבת קורות חיים והכנה לראיון תעסוקתי, וכן מקיימת מבחני התאמה, ייעוץ וניתוח פסיכולוגי תעסוקתי.
מתברר שיש לא מעט מבקשי עבודה בעלי מקצועות מובילים, שנפלטו ממעגל העבודה אחרי 20-15 שנה ויותר, ואין להם היום מושג כיצד כותבים קורות חיים. "אותם אנשים, לרוב משכילים ומקצועיים, נפלטו עקב מיזוג משרדים או התייעלות במקומות העבודה שלהם, ומוצאים עצמם פתאום חסרי אונים, כי קורות החיים שלהם כבר עתיקים, או לחילופין הם לא עמדו כבר שנים בראיון תעסוקתי", אומר מנהל מחוז דן בלשכת התעסוקה שחר וג'ימה.
לדברי וג'ימה, "הלשכה בפתח תקוה מקנה להם את הכלים הדרושים כדי שיוכלו להתאים עצמם לצרכים של המעסיקים. אלה שעברו תפקידים ניהוליים נשלחים לסדנאות בנות עשרה מפגשים, כדי להקנות להם את הכלים הנדרשים לקראת המעבר לתפקיד הבא. היום קורות החיים נסרקים ומפוענחים על בסיס מילות מפתח. רק אותם קורות חיים שמשלבים את מילות המפתח יכולים להביא לזימון לראיון תעסוקתי".
בלשכת התעסוקה בעיר נותנים תשומת לב מיוחדת לאוכלוסיות חלשות ולמבקשי עבודה או דורשי הבטחת הכנסה נטולי מקצוע, המועסקים בעבודות ניקיון, במכירה או כקופאים, ואלה עוברים הסבה מקצועית בסיוע ובהדרכה של לשכת התעסוקה. "לאחרונה הגענו להסדר עם רשת מכבידנט, המבצעת גיוס עובדים מאסיבי. בתום קורס, שנמשך כשלושה שבועות, הכשרנו כ-30 סייעות לרופאי שיניים, והיעד טרם הושג במלואו", מציין וג'ימה.
"יתרה מכך, לראשונה, העובדות שנקלטו מקבלות תנאי תעסוקה כבר במהלך הקורס, ונרקמים יחסי עובד-מעביד בין הצדדים. ההתייחסות שלנו היא גם לאוכלוסיית בעלי המוגבלויות, במטרה לאתר עבורם מקומות עבודה ראויים, ואנחנו עומדים במשימה", מוסיף וג'ימה.
ב-19 באוגוסט תקיים הלשכה יום קליטה ומיון של כ-100 עובדים עבור עיריית פתח תקוה לצורכי איוש משרות של מלווים, סייעות ותפקידים דומים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שומרים על הניקיון: העירייה הוציאה התראה לצו...

במסגרת מאמצי הרשות לשמירה על ניקיון העיר והמרחבים הפתוחים בתחומה, האגף לאיכות הסביבה בעירייה הוציא לאחרונה התראה לצו ניקוי לבעל...

חדשות פתח תקווה21 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

מנצחים את הקורונה: פתח תקוה ירוקה

ביממה האחרונה פתח תקוה נכנסה לרשימת הערים הירוקות עם 613 חולים פעילים בלבד. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר העיר הוגדרה כאדומה...

חדשות פתח תקווה20 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה