חדשות פתח תקווה

נקניקים שנאכלו על ידי עכבר הוצגו למכירה

חדשות פתח תקווה2 במאי 2019    3 דקות
0

תושב העיר, שהבחין במחדל, פנה בתלונה לשירות הווטרינרי העירוני, שקבע כי הסחורה אינה ראויה למאכל אדם והורה להשמידה • הרשת: "לצערנו חלה אי-הבנה"

נקניקים שנאכלו על ידי עכבר הוצגו למכירה
הנקניקים המכורסמים במרכול. סיכון בריאותי
רולדות נקניק סלמי והודו, שכורסמו על ידי בעל חיים, נצפו ביום ראשון כשהם מוצגים למכירה כביכול במעדנייה באחד המרכולים הגדולים בעיר. תושב העיר, שהבחין במחדל התברואתי, פנה בתלונה חמורה לשירות הווטרינרי העירוני. לאחר בדיקה של צוות שנשלח למקום, נקבע כי הסחורה אינה ראויה למאכל אדם והורה להשמידה.
יצוין כי בעת הביקורת של הווטרינר במקום, הוא מצא את הסחורה שנפגעה לכאורה מכרסום של בעל חיים חיצוני, כשהיא מועמסת על עגלה, ולטענת אחד העובדים במקום הייתה בדרך להשמדה מוחלטת.
בשלב הזה, תוך כדי בדיקה, נשאל הווטרינר האם ניתן להשיב למקררים רולדות סגורות, שלכאורה לא נפגעו על ידי המכרסם, ותשובתו הייתה שלילית וחד-משמעית. גם סחורה זו הועברה אחר כבוד להשמדה.
בנוסף, איתר במקום הווטרינר, ד"ר עמית בן שמחון, חבילות של בשר טחון שהוחזקו בטמפרטורה של 9 מעלות במקום 0 מעלות, כפי שקבוע בחוק, וגם סחורה זו הועברה להשמדה, לאחר שנקבע כי "אינה ראויה למאכל אדם".
לוכד עכברים הוזעק למקום
לדברי התושב שהבחין במחדל, כמדי יום הוא הגיע למרכול ביום ראשון כדי לרכוש אוכל לעובדים בעסק שלו.
"אנחנו קונים באגטים, סלטים ונקניקים מסוגים שונים", ציין התושב בשיחה עם "המקומון".
לדבריו, כשהגיע לאזור של מקרר המעדנייה, נדהם לגלות רולדות של נקניק כשעליהן "סימני כרסום מכוערים ומדאיגים ביותר".
בבדיקה שערך מול עובד המקום, נמסר לו כי בשעת בוקר, כשהגיעו לעבודה, הם גילו את הנזק שנגרם במהלך סוף השבוע הארוך, ומבירור במצלמות האבטחה נצפה עכבר שחדר לסניף.
למקום הוזעק לוכד עכברים, אולם הסחורה הפגומה נותרה במעדנייה והוצגה, כאמור, למכירה. כששאל התושב מדוע הסחורה הפגומה לא הוסרה ממקומה, נענה, לדבריו, בתשובה המקוממת: "אתה לא מנהל לנו את הסניף".
הלקוח המאוכזב מיהר ליצור קשר עם השירות הווטרינרי העירוני, שם נתבקש, לדבריו, לשלוח פקס עם תלונה מסודרת בעניין.
"אני מתריע על סיכון בריאותי בעסק המוכר מזון, ובמקום לשלוח בבהילות וטרינר או נציג של משרד הבריאות, מבקשים ממני למלא דף הלשנה כביכול", הוא אמר.
עוד הוסיף: "את המסר שלי קיבלתי מהמרכול, ולשם לא אחזור יותר, אבל מדוע השירות הווטרינרי לא דואג ללקוחות ולצרכנים?".
התושב פנה ל"המקומון", ובעקבות התערבות העיתון נשלח למרכול הווטרינר, שכאמור איתר את הסחורה הפגומה.
בנוסף, נמצא במקום בשר טחון במשקל 14 קילוגרמים שהוחזק בתנאים ירודים, וגם הוא נשלח להשמדה.
לדברי הווטרינר, הדיווח שקיבל באותו יום היה על חתול שחדר לסניף של הרשת ולא על עכבר שהסתנן למקום וחמד את הסחורה.
בכל מקרה, הווטרינר השאיר אחריו טופס ביקורת, ולפיו דרש את תיקון הליקויים עד ליום ראשון הקרוב, אחרת יורה על סגירת הסניף. כמו כן, דרש לחטא את המקררים במעדנייה.
מהרשת נמסר בתגובה: "אנחנו מקפידים על סטנדרטים גבוהים, כפי שניתן להתרשם מרמת ההיגיינה בסניפים. עם זאת, לצערנו חלה אי-הבנה, שתוקנה במהירות, ולראיה – חוות הדעת שנתן הווטרינר לאחר הביקורת עוד באותו היום. הרשת תמשיך להשקיע מאמצים רבים כדי שהחוויה לא תחזור".
אלכוהול מזויף בפיצוציות
בביקורת פתע שערכו המשטרה, מערך השיטור העירוני, נציגי מס הכנסה וגורמים במשרד הבריאות ערב חג פסח בפיצוציות ברחבי העיר, נחשפו בקבוקי אלכוהול החשודים כמזויפים, וכן כדורי ויאגרה שנמכרו בניגוד לחוק.
במבצע שארגן מערך הרישוי והאבטחה במשטרה לאיתור אלכוהול מזויף וסמי פיצוציות, השתתפו רכז הרישוי רס"ב עזרא סחייק, אנשי השיטור העירוני, צוות של מס הכנסה ויחידת הסמים והאלכוהול במשרד הבריאות.
במהלך הביקורת פשטו הצוותים על שש פיצוציות ברחבי העיר, ואותרו 45 בקבוקי אלכוהול החשודים כמזויפים, אשר נמכרו לצרכנים, וכן חמש חבילות שהכילו כדורי ויאגרה.
כלל המוצרים שנתפסו הועברו להמשך בדיקה וטיפול של משרד הבריאות. במקביל, זומנו ארבעה מבעלי העסקים לשימוע בתחנת המשטרה.
בסיום המבצע נסגרו שני עסקים לתקופות של 15-10 ימים, ולשני עסקים נוספים נרשמה אזהרה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה