חדשות פתח תקווה

נציגי השכונות בקריאה למדינה: דחו בחודשיים את הפקדת כביש 40 לצורך התארגנות ולמידה

חדשות פתח תקווה12 בנובמבר 2020    2 דקות
0

הקריאה עלתה בעקבות הכוונה להפקיד את התוכנית של כביש עוקף 40 החדש, תוכנית שעוררה סערה גדולה בעיר בעקבות סגירת 3 צמתים מרכזיים, כריתת חורשת דדו, והריסת פארק השופר וטיילת הדר גנים

נציגי השכונות בקריאה למדינה: דחו בחודשיים את הפקדת כביש 40 לצורך התארגנות ולמידה

בעקבות הכוונה להפקיד את התוכנית של כביש עוקף 40 החדש, תוכנית שעוררה סערה גדולה בעיר בעקבות סגירת 3 צמתים מרכזיים, כריתת חורשת דדו, והריסת פארק השופר וטיילת הדר גנים , פנו נציגי 5 שכונות מזרח העיר המאוגדות במטה המאבק בפניה דחופה למועצה הארצית לתכנון ובניה: דחו בבקשה את הפקדת התוכנית בחודשיים על מנת לאפשר

למידה ראויה של תוכנית הענק ובכך לפעול באופן מושכל כדי לבקש להכניס שיפורים ותיקונים בתוכנית.

כזכור, פורסם שתוכנית זו סוגרת למעשה 3 צמתים מרכזיים בעיר המחברים את שכונות הדר גנים, שעריה, צמרת גנים, ועמישב אל כביש 40 הקיים באופן ישיר, דבר המפזר את עומסי התנועה ומאפשר יציאה קצרה וחלקה אל מחוץ לעיר. הצמתים שייסגרו הם: צומת חזן (הדר גנים), צומת הושע (שעריה) וצומת שלמה (צמרת גנים). כך גם פוגע הכביש באופן אנוש בריאה הירוקה של חלק משכונות אלו.

לפי המסלול המתוכנן, לא יהיה חיבור לכביש החדש לשכונות המוזכרות לעיל וכל תושביהן, המונים למעלה מ-70 אלף נפש, ייצאו אך ורק דרך צומת סירקין. ללא ספק עומס ענק על הצומת וחזרה של עשור לפחות לאחור.

במכתבם כותבים נציגי השכונות: "כידוע, התוכנית התעבורתית של מזרח פתח תקווה עומדת לעבור שינוי ופיתוח משמעותיים. ההיקף הגדול של השינויים ישפיע על התושבים העתידיים של האזור, אך גם על מאה אלף התושבים הנוכחיים. בשבועות האחרונים התחלנו, תושבי האזור, לקבל מידע והסברים לגבי אותם שינויים עתידיים. על הפוטנציאל החשוב שיש בהם, ועל הבעיות האפשריות שהם עלולים להחיל……..חסרות לנו תשובות לחלק מהשאלות, יש חומרים שטרם קיבלנו, כמו גם הבנה טובה של אפשרויות מקבילות ושל אלטרנטיבות….עבורנו, התושבים הנוכחיים, מדובר בנושא הרה גורל. אינו דומה מי שטרם בחר להשתקע באזור למי שכבר השתקע. הן ביחס לאיכות חייו והן ביחס להתחייבויותיו הכספיות. התוכנית תשפיע עלינו באופן משמעותי. לטוב ולמוטב. ממילא, אנו עושים ככל שביכולתנו כדי לעמוד על התוכנית והשפעותיה, על הצדדים הקשיחים שבה ועל הדברים שאפשר לשנות ולשפר. אך לאור המורכבות וההיקף, אנחנו זקוקים למספר נוסף של שבועות על מנת לסיים את פרק הלימוד המעמיק………..לפיכך אנחנו מבקשים דחיה של חודשיים בפרסום התוכנית. חודשיים שבסופם נבין היטב את התוכנית ונעמוד באופן ריאלי על השפעותיה ועל שינויים אפשריים.

עוד כותבים נציגי התושבים: "המטרה המשותפת והמרכזית היא תוכנית מיטבית, הן לתושבים הנוכחיים והן לתושבים העתידיים. מטרה נוספת היא הימנעות מהליכים משפטיים ובירוקרטיים ארוכים ובזבזניים שעלולים להיווצר על רקע ההיכרות הלא מספקת. ידוע לנו שהיו תקדימים והענות לדרישות כאלה בעבר, ואנחנו מקווים שהמטרות המשותפות מדגישות את החשיבות של הענות לבקשה הנוכחית".

על המכתב חתומים נציגי מטה הפעולה של השכונות הדר גנים, גני הדר, עמישב, צמרת גנים, דדו ושעריה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מתחת לאף: ארבעה רכבים נגנבו בהדר גנים

תושבי מתחם נחלים שבשכונת הדר גנים זועמים אחרי ששלושה כלי רכב של תושבי השכונה נגנבו במהלך הלילה. השלושה מצטרפים אל...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת
0

משולש אהבים: צעיר נדקר במהלך ריב

משולש רומנטי הסתיים בתקרית אלימה ובפצוע באורח קשה. תושב פתח תקוה בן 34 נפצע מדקירה במהלך קטטה שפרצה בשבת לפנות...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה