חדשות פתח תקווה

נפרדנו כך: פתח תקוה במקום השלישי במספר המתגרשים

חדשות פתח תקווה27 ביוני 2019    דקה אחת
0

את המקומות הראשונים תופסות תל אביב וירושלים • מספר הזוגות שהתגרשו ב-2018 בעיר עמד על 419, כשבסך הכל התגרשו בשנה שעברה בישראל 11,145 זוגות

נפרדנו כך: פתח תקוה במקום השלישי במספר המתגרשים
נפרדים. "הליך מלא אמוציות" ׀ צילום: אינגאימג'

אחוז המתגרשים בעיר הוא מהגבוהים בישראל. כך עולה מנתונים שמפרסמת הנהלת בתי הדין הרבניים לשנת 2018. נתונים אלה מציבים את פתח תקוה במקום השלישי בארץ במספר הזוגות המתגרשים. בהשוואה לשנת 2017, נרשמה עלייה מתונה במספר הזוגות המתגרשים.
מהדוח שמתפרסם בימים אלה עולה כי מספר הזוגות שהתגרשו ב-2018 בפתח תקוה עמד על 419. מדובר בעלייה של 3% לעומת 2017, שבמהלכה התגרשו בעיר 385 זוגות. מקדימות את פתח תקוה תל אביב, שבה התגרשו 750 זוגות, וירושלים, שבה התגרשו 739 זוגות. בסך הכל התגרשו בשנת 2018 בישראל 11,145 זוגות.
עו"ד ומגשר חיים כהן, שעוסק בדיני משפחה ושליווה זוגות רבים לגירושים, חלקם בדרך של הבנה וגישור, נותן טיפ לזוגות שבכוונתם לסיים את ההתקשרות הזוגית ביניהם: "גירושים הם לעתים בחירה של אחד מבני הזוג ולעתים החלטה משותפת. מרגע שההחלטה מתקבלת, החשוב ביותר הוא לראות את טובת הילדים.
"ההורים הם אנשים בוגרים ועצמאים, המסוגלים לנהל את עצמם. הילדים יכולים למצוא את עצמם בסערה, וכשההורים לא פנויים אליהם הם עלולים להיפגע. פרידה היא אף פעם לא נעימה, במיוחד כשמדובר בפיצול המשפחה, ולכן ההליך יכול להיות מלא אמוציות וכעסים. החשוב הוא לזכור שעל בני הזוג שנפרדים להמשיך ולהיות הורים לאותם ילדים בהורות משותפת. ככל שישכילו לצמצם את המאבק, כך ייטב לעתיד ההורות המשותפת".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

במקפ"ת מציינים ימים מיוחדים

לקראת יום הילד הבינלאומי, שיחול מחר 20 בנובמבר, מפיקה מקפ"ת (מרכזים קהילתיים פתח תקוה) מגוון פעילויות חינמיות לקטנטנים. בין הפעילויות:  יצירה,...

חדשות פתח תקווה19 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

"המורה מציק לי"…

סערה בקרב הורים מאחת מחטיבות הביניים בעיר, בשל טענה לתקרית אלימה שהתרחשה בבית הספר בה היו מעורבים תלמיד כיתה ח'...

חדשות פתח תקווה18 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה