חדשות פתח תקווה

נעצרו שני חשודים בשוד בית כנסת בשכונת חן הצפון

חדשות פתח תקווה5 באוקטובר 2021    2 דקות
0
נעצרו שני חשודים בשוד בית כנסת בשכונת חן הצפון

פחות משבוע לאחר מעצרם של שני צעירים תושבי הפזורה הבדואית, בחשד שפרצו לאולפנת רעות בשכונת חן הצפון ולבית הכנסת ברחוב שלומציון המלכה בשכונה, הגישה המשטרה כתבי אישום נגד השניים. לכתבי האישום צירפה התביעה בקשה להארכת מעצרם של השניים עד תום ההליכים נגדם.
מעצרם של השניים, בני 20 ו-23, התאפשר הודות לערנותם של שוטרי תנועה מתחנת כפר סבא, שהתנהלותם של השניים עוררה את חשדם בעת שהקימו מחסום יזום על כביש 531, כחלק מהמאבק למיגור פשיעת הרכוש. בחיפוש בכליהם נתפסו כלי כסף, תשמישי קדושה, מצלמות, כסף מזומן ומחשבים, אשר הוסתרו בתוך תיקי הבד של ספרי התורה.
העדות הראשונה שמסרו עם מעצרם הפלילה אותם, והם הובילו את השוטרים לפתח תקוה, תוך שהם מצביעים על שני המקומות שאליהם פרצו זמן קצר קודם לכן. עם הגעת השוטרים למקום, הם פגשו בבית הכנסת במתפללים ההמומים והכואבים, שנחשפו בשעת בוקר מוקדמת להתפרצות, לגניבה ולחילול הקודש, אולם נמנעו מלהגיש תלונה מכיוון שמדובר היה ביום שבת.
יצוין כי לפני כשמונה חודשים נפרצו שני המבנים, תוך פגיעה בכלי קודש והשלכת ספרי תורה על הרצפה. "זה היה סוג של דה ז'ה וו", סיפר בועז קוט, אחד מחברי ועד בית הכנסת. לדבריו, "רב אולפנת רעות אילן אלפונטה הגיע מוקדם בשבת לתפילה באולפנה – ונחשף לפריצה ולהשלכת ציוד על הרצפה. הוא הגיע לבית הכנסת כדי לדווח, ואז נחשף לספרי קודש שהושלכו על הרצפה ללא הכיסויים שלהם. כלי הכסף, שכללו רימונים של ספר תורה, אפודי מלכות וכתרים של ספרי תורה, נגנבו. חילול הקודש הוא כמו סכין בלב המתפללים, דווקא בימים אלה ודווקא בשבת. נורא ואיום".
קוט הוסיף כי "המתפללים התלבטו אם להזעיק את המשטרה למקום, שהרי מדובר בשבת, והוחלט שאחרי התפילה נפנה לתחנת המשטרה, אבל אז הגיעה הניידת מתחנת כפר סבא. החשודים נעצרו על ידי המשטרה. הגשנו תלונה מסודרת וקיבלנו בחזרה את כל הרכוש שנגנב. הסיפור הזה מחזיר אותנו לפעם הקודמת, ונראה שמדובר באותה חוליה. אנחנו מרגישים חובה להודות לשוטרי תחנת כפר סבא על הערנות, ולראש העירייה רמי גרינברג, שפועל כדי לסייע למיגון המקום, במטרה שמקרים כאלה לא יישנו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תוסף תזונה עשוי למנוע התפתחות סרטן השד

תוסף תזונה המורכב מירקות מצליבים, כדוגמת ברוקולי, קייל, כרוב וכרוב ניצנים, הוא משמעותי במניעת התפתחות סרטן השד בנשים בריאות, הנושאות...

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

חשיפה ראשונה

את חודש אוקטובר, המוקדש למודעות לסרטן השד, מנצלים חברי קבוצת "שלובות" סניף פתח תקוה, המתמודדים ומתמודדות עם מחלת הסרטן -...

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה