חדשות פתח תקווה

"נעמוד באתגר הטיפול במאות אלפי חולים"

חדשות פתח תקווה3 באוגוסט 2021    דקה אחת
0
"נעמוד באתגר הטיפול במאות אלפי חולים"

על פי התוכנית להתחדשות עירונית, צפויה אוכלוסיית פתח תקוה לגדול בעשרות אחוזים בעשור הקרוב. "העיר גדלה, וגם הערים מסביב – רמת גן בני ברק, ראש העין ויישובי המגזר", מסביר מנהל בתי החולים בילינסון והשרון ד"ר איתן ורטהיים. "אנחנו מסתכלים 30 שנה קדימה ומעדכנים את תוכנית האב של מרכז רבין, כך שתתאים לטיפול בהיקף המטופלים ובהיקף התחלואה וסוגיה".
השנה זכה מרכז רבין קמפוס בילינסון זו השנה השנייה ברציפות במקום הראשון בארץ, עם ציון 10 בסך מדדי האיכות של משרד הבריאות. "אנחנו מאוד גאים בהישגים שלנו", מציין ד"ר ורטהיים. "לקבל ציון 10 זה אומר שנושא השירות והטיפול נמצא ב-DNA של בית החולים. יש לנו צוות גדול שמלווה את ההתנהלות, כדי שנוכל לעמוד באתגר.
"יש לנו שני מערכים שעליהם אנחנו שמים דגש מיוחד. האחד, טיפול נכון במחלות לב, והשני, טיפול נכון באירועים מוחיים. בבית החולים יש שני מרכזי מצוינות, שבהם מושקעים הכוחות המיטביים, ומשמעם הצלת חיים ושיפור איכות החיים של האוכלוסייה".
תוכלו לעמוד בעומס?
"בניין האשפוז המערבי, שנבנה בימים אלה, מכיל שני מרכזים מצוינים – מרכז הלב ומרכז המוח. כשבנייתם תושלם, יתווספו לבית החולים עוד כ-40 אלף מטר, שיעמדו בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אנו מודים למשפחת חרל"פ על התרומה הנדיבה. בימים אלה מוכפל גם שטח הטיפול בחולי סרטן, הודות לתרומה נדיבה של משפחת דוידוף. לכן אני לא צופה קושי בטיפול בתושבי העיר".
ומה עם בית החולים השרון?
"נמשיך ונפתח גם את בית החולים השרון, שהוא חשוב מאוד לתושבי העיר. נגדיל ונבנה מחדש חלקים גדולים בבית החולים, כדי שייתן מענה הולם וראוי. הכספים הדרושים להקמה ולתשתיות נרחבות הם עצומים, ואני מקווה שמעבר לתרומות הנכבדות והסיוע של קופת חולים כללית שתומכת בנו, נקבל כספים גם מהממשלה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תוסף תזונה עשוי למנוע התפתחות סרטן השד

תוסף תזונה המורכב מירקות מצליבים, כדוגמת ברוקולי, קייל, כרוב וכרוב ניצנים, הוא משמעותי במניעת התפתחות סרטן השד בנשים בריאות, הנושאות...

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

חשיפה ראשונה

את חודש אוקטובר, המוקדש למודעות לסרטן השד, מנצלים חברי קבוצת "שלובות" סניף פתח תקוה, המתמודדים ומתמודדות עם מחלת הסרטן -...

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה