חדשות פתח תקווה

נמשך המאבק בדירות המפוצלות בעיר

חדשות פתח תקווה18 ביולי 2019    דקה אחת
2

ביום שני נסגרו חמש דירות מפוצלות במרכז העיר, והתיקים בעניינן הועברו למחלקה המשפטית ולרשויות המס, לבחינת הגשת כתבי אישום נגד בעליהן • בשבוע שעבר נסגרו ארבע דירות נוספות, מבין 12 שאותרו במרכז העיר

נמשך המאבק בדירות המפוצלות בעיר
פשיטה על דירות מפוצלות בעיר. עבירות מסכנות חיים ׀ צילום: אלון חכמון

נמשך המאבק חסר הפשרות של אנשי הפיקוח על הבנייה במִנהל ההנדסה נגד פיצולי הדירות בעיר, שמרביתם מבוצעים באופן פיראטי, תוך חיבור מסוכן לרשת החשמל ועבירות נלוות המסכנות חיים.
ביום שני מומשו צווי כניסה בכוח לחמש דירות מפוצלות במרכז העיר, והוחלפו בהן הצילינדרים של הדלתות. במסגרת המבצע, שלווה בפורץ מנעולים, שמאי, אנשי חברת החשמל והמשטרה, אותרו הדירות שבהן בוצעו חיבורים פיראטיים למוני החשמל, תוך סיכון חיי אדם, מה שהוביל לניתוק החשמל מאותן דירות.
תוך כדי הפעילות, יצא צוות נוסף של אגף הפיקוח על הבנייה לביקורות בעיר, בעקבות תלונות תושבים על חשד לפיצול דירות. בשתי כתובות שבהן ביקרו המפקחים, אותרו שמונה דירות מפוצלות, ולגביהן נפתח תיק פלילי. במקביל, יימשכו פעולות האכיפה כנגד בעליהן של הדירות.
על פי הנחיה שניתנה באגף, במקרה של תלונה על דירה מפוצלת, מבצע המפקח סריקה של כל הבניין, כדי לנסות ולאתר פיצולי דירות נוספים אם קיימים. בכל כתובת שבה הפקחים נתקלים בסירוב בעת כניסה לביקורת, פועלים המפקחים במסגרת צווי כניסה של בית משפט. בסיום גיבוש הראיות כמתחייב, יועברו התיקים למחלקה המשפטית להגשת כתבי אישום.
בנוסף, הועברו פרטי בעלי הנכסים לרשויות המס, וזאת כדי ליצור מקסימום הרתעה לבל יישנו המקרים. המבצע האחרון מתווסף למבצע נוסף שהתקיים בשבוע שעבר בארבע דירות מפוצלות מבין 12 שאותרו במרכז העיר.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שומרים על הניקיון: העירייה הוציאה התראה לצו...

במסגרת מאמצי הרשות לשמירה על ניקיון העיר והמרחבים הפתוחים בתחומה, האגף לאיכות הסביבה בעירייה הוציא לאחרונה התראה לצו ניקוי לבעל...

חדשות פתח תקווה21 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

מנצחים את הקורונה: פתח תקוה ירוקה

ביממה האחרונה פתח תקוה נכנסה לרשימת הערים הירוקות עם 613 חולים פעילים בלבד. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר העיר הוגדרה כאדומה...

חדשות פתח תקווה20 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה

 • אורן
  מאבק הדירות מפוצלות? - מאבק בשוכרים

  אין שם היגיון במאבק בדירות מפוצלות. מה בדיוק ההבדל בין דירת 3 שותפים ובין דירה מפוצלת? נכון, ההבדל היחידי הוא איכות החיים של השוכר. בדירת שותפים אתה מוצא כלים מלוכלכים בכיור, שער במקלחת ומגבות משומשות על הריצפה. בדירה מפוצלת כל דייר שומר על הפרטיות שלו ועל ההריון והסדר המתאימים לו.
  דירות מפוצלות הן לא עדות לתאוות בצע של בעל הדירה (ויש כאלו) זו עדות לעיר שלא מסוגלת לספק דירות קטנות לצעירים, זקנים וסתם אנשים בלי משפחות גדולות.

  1. א

   זה לא מדוייק. המלחמה בדירות מפוצלות הן לרוב נגד העלמת מס ואחר תאבי בצע שבונים דירות ברמה ירידה שלאחר מכן השוכרים משלמים על כך.