חדשות פתח תקווה

נלחמים על העיר האיתנה

חדשות פתח תקווה25 ביולי 2018    דקה אחת
0

ראש העירייה איציק ברוורמן מנסה למנוע את מימוש האיום של משרד הפנים לשלול מהעירייה את התואר "עיר איתנה" • הבעיה: הפוליטיקאים לא משתפים פעולה

נלחמים על העיר האיתנה

ראש העירייה איציק ברוורמן לא הצליח לכנס קוורום שיאפשר את פתיחתה של ישיבת המועצה שהוזמנה לשני השבוע, שלא מן המניין, זאת כדי לאשר את דוח הביקורת של משרד הפנים שבעניינו מאיים המשרד לשלול מהעירייה את התואר "עיר איתנה".

בשש וחצי נכחו באולם עשרה חברי מועצה בלבד, בהם שלושה חברי אופוזיציה (רמי גרינברג, איתי שונשיין ואורנה דוידאי). כשהיה ברור כי ניתן יהיה לפתוח את הישיבה, קרא גרינברג לשונשיין החוצה ובכך מנע את פתיחת הישיבה.

כפי שחשף "המקומון" פתח תקוה לפני כחודש, התייצבו לפני כשלושה שבועות ראש העירייה איציק ברוורמן, גזברית העירייה חני גולדשטיין ומנכ"ל העירייה ליאוניד סמוליאנוב יחד עם היועצת המשפטית לעירייה שרית גרינבאום, בפני חברי ועדת שימוע במשרד הפנים. זאת, בטרם תתקבל ההחלטה בעניינה של העירייה ולאחר שהמשרד החליט לשקול את שלילת התואר מהעירייה.

במסגרת השימוע תהו חברי הוועדה מדוע לא העבירה העירייה באופן מסודר מאזן מבוקר לשנת 2016 ואף לא השיבה לפניות המשרד כפי שנדרש ממנה עד ספטמבר 2017.

גם כשניסו גורמי העירייה לטעון כי מכתב הביקורת של משרד הפנים טופל לכאורה, אולם לא הועבר חזרה למשרד, מהסיבה שוועדת הביקורת לא דנה בו, ביקשו חברי ועדת השימוע במשרד הפנים לקבל הסברים ושמעו מנציגי העירייה תשובה מתחמקת שלא התקבלה על ידם. בסיום השימוע מסרו חברי הוועדה כי יקבלו את החלטתם בימים הקרובים.

אם תישלל ההכרה בעירייה כ"עיר איתנה", משמעות הדבר היא שהתנהלות העירייה החל מהשנה הבאה הולכת להיות קשה ובעייתית. כל פעולה תופנה תחילה לאישור משרד הפנים, הליך כמעט בלתי מתקבל על הדעת שיפגום באופן משמעותי בהתנהלות העירייה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

35 אלף שקל קנס למשליכי פסולת

בהמשך למאמצי העירייה למיגור תופעת השלכת הפסולת במרחבים הפתוחים אשר בפאתי העיר, בימים האחרונים בית משפט השלום בפתח תקוה השית...

חדשות פתח תקווה12 בינואר 2021    דקה אחת
0

מגבירים הילוך: עיריית פתח תקוה תאכוף הפרות...

אמש התקבל דיווח על אירוע שהתקיים במהלך שעות אחר הצהריים בניגוד להנחיות הסגר על גג מבנה ציבורי ברחוב משורר. עם...

חדשות פתח תקווה11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה