חדשות פתח תקווה

נלחמים על הדגל

חדשות פתח תקווה14 במאי 2019    דקה אחת
0

בעקבות דרישתו של ראש העירייה, ממוסדות חרדיים בעיר המתוקצבים על ידי העירייה לתלות דגל ישראל בחזית המבנה ביום הזיכרון והעצמאות קמה התנגדות בקרה הציבור החרדי בעיר

נלחמים על הדגל
צילום: אלון חכמון

מחלוקת צורמת בין הציבור החרדי בעיר לראש העירייה בעקבות דרישה של ראש העירייה, רמי גרינברג, לתלות דגל ישראל בכל חזיתות המבנים הציבוריים בערב יום הזכרון ויום העצמאות. שהחלה עקב דרישה של בעלי הנכס  בבית האיכר שברחוב נורדאו שם שוכנים בימים אלו תלמידי "תלמוד תורה דרך ישרים", לתלות דגל ישראל בחזית הבניין, דאגו בעירייה לתלות את דגל כנדרש מהם.

אלא, שבעקבות הדרישה הזאת, פנה ראש העירייה רמי גרינברג, אל אחד המנהלים באגף לחינוך ותרבות חרדיים בבקשה לקרוא למוסדות החינוך האחרים בעיר, לתלות אף הם דגל בחזית המבנה.

כפי שהובהר, אף מבנה המתוקצב על ידי העירייה ונמצא בשימוש המגזר החרדי לא מיהרו לתלות את דגל ישראל כפי שהתבקשו. יתרה מכך, בעקבות הודעה שפרסם ראש העירייה ולפיה בניגוד לשנים עברו הפעם נדרשו אותם מוסדות לתלות דגלי ישראל, התייחסו גורמים בציבור החרדי כי דרישה כזאת מעולם לא הוצבה בפניהם וכי ממילא לא נתלו דגלים בחזיתות הגנים ומוסדות התורה שלהם למעט בזה שבבית האיכר.

בעקבות אותה התבטאות הבהיר ראש העירייה רמי גרינברג. "מוסד חינוך המתוקצב או נתמך מכספי הציבור יהיה חייב לעמוד בסטנדרטים חד משמעיים בהם תליית דגל ישראל בחזיתות המוסדות. אי עמידה בדרישה זו, תגרור סנקציות מהרשות. בכלל אני שוקל לדרוש מהם גם לכבד את הנופלים בעמידת דום בשעת הצפירה, זה לא יפגע מכבודם".

הדיון בעניין בין הגופים החרדים לעירייה נמשך.נמתין לשנה הבאה לחזות בתוצאותיו, באם יהיו.

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

באופוזיציה מאיימים להחרים את ישיבת המועצה

חברי האופוזיציה, במכתב ששלחו היום (ג' 28/1), הודיעו על החלטתם להחרים את ישיבת המועצה שאמורה להתקיים הערב. זאת בטענה לסתימת...

חדשות פתח תקווה28 בינואר 2020    דקה אחת
1

חשוד שהטריד מינית ילדים, נעצר בזכות ערנותו...

ערנותו של שומר בפארק יצחק אוחיון (הפארק הגדול) בפתח תקווה הובילה למעצרו של צעיר, החשוד כי חשף את איבר מינו...

חדשות פתח תקווה27 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה