חדשות פתח תקווה

נלחמים בפיצול דירות

חדשות פתח תקווה30 באפריל 2019    דקה אחת
0
נלחמים בפיצול דירות

מפקחי הבנייה באגף הפיקוח על הבנייה במינהל ההנדסה, נציגים מהשיטור העירוני, שמאי הוועדה, מהנדס חשמל, מפקח בטיחות ומנעולן ערכו בשלישי האחרון סיור בתשע דירות שלגביהן נאספו חומרים על פיצול יחידות.

לאחר שפרצו לתוכן, תיעדו את הנעשה בדרך להטלת קנסות כבדים בשיעור של כפל שווי וחקירה באזהרה של מי שעומד מאחורי פיצול הדירות. עוד קודם לכן ינותק בתוך כשבוע הספקת החשמל לאותן דירות כמו גם הספקת המים וזאת לאור העובדה שרוב הדירות הוגדרו כמסוכנות למגורים עקב חריגות בנייה שנעשו בהן.

במקרה אחד בבניין חדש יחסית ברחוב נחלת צבי, מהתוכניות המקוריות שקיבלו את היתר הוועדה המקומית לתכנון ובניה עולה חשד לפיו בעלי הנכס ביצעו פיצול חריג של דירת הדו פלקס שלהם שעה שהסירו את המדרגות הפנימיות מהדירה שבקומה החמישית, השתלטו על חלק ברכוש המשותף שמוגדר כשטח מילוט בשעת שריפה, אטמו תוך סיכון חייהם של הדיירים באותו בניין את פתח האוורור בנייר כסף עבה ונעלו את המעבר שאמור להיות פתוח במנעול בריח. את הקיר שהפריד בין הרכוש המשותף לרכוש הפרטי של אותה דירה הרסו בעלי הנכס ובכך הגדילו את הנכס שלהם ואפשרו לעצמם לשכן בו את הוריהם שעה שבדירה למטה מתגוררת משפחה אחרת.

כל הפשיטות לאותן דירות בוצעו באמצעות צווים חתומים על ידי בית המשפט ולאחר ניסיונות למכביר לפנות אל בעלי הנכס להסדיר את הליקויים ולהשיב את המצב לקדמותו.

עתה לנוכח דוחות השמאי יחושב כפל שווי בגין השימוש בפיצול האסור ולאחר מכן יושבו הדירות לקדמותן כשבעליהן תחת חקירה באזהרה.

בעירייה מתכוונים לטפל בדירות המפוצלות ולהוביל מהפכה בכל הקשור לסביבת המגורים ואיכות החיים של התושבים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה