חדשות פתח תקווה

נכנסים לכוננות הבראה

חדשות פתח תקווה14 בנובמבר 2018    3 דקות
0

בחודשים הקרובים תגבש העירייה תכנית הבראה שבמרכזה צמצום וסגירת אגפים ויחידות בעירייה ובחינת מערך כוח האדם • כצעד ראשון יחידת השירות לתושב ואגף האירועים צפויים להיסגר • ארגון העובדים: "לא נתנגד לתכנית הבראה אחראית"

נכנסים לכוננות הבראה
אגף האירועים שצפוי להיסגר. צעד משמעותי ראשון ׀ צילום: אלון חכמון

העירייה תפעל בחודשים הקרובים לקידום הסכם הבראה, שיאושר מול משרד האוצר ומשרד הפנים, שבמסגרתו תכריז בתיאום עם ארגון העובדים על צמצום וסגירת אגפים ויחידות בעירייה, איחוד יחידות עירוניות וכן בחינת כוח האדם במערכת העירונית.
כצעד משמעותי ראשון, ייסגרו יחידת השירות לתושב ואגף האירועים על ידי ראש העירייה רמי גרינברג, ומִנהל התרבות יהיה אחראי כפי הנראה על תחום האירועים. עניינם של העובדים באגף האירועים ייבחן בקפידה, תוך כוונה שלא לפגוע בעובדים מסורים וראויים. בשלב הראשוני, תופסק עבודתם של מועסקים בחוזים אישיים.
גם "הבית החברתי" עתיד להיסגר. ראש העירייה החליט לאמץ את ממצאי דוח הביקורת שעלו לפני כשנה, לנוכח העובדה שבמשך חודשים ארוכים המקום סגור. "הבנתי כי הפרויקט לא צלח וצבר הוצאות בלבד, כך שאין הצדקה להמשיך את קיומו", הבהיר גרינברג, שהחליט בנוסף על איחוד, שיתבצע בין שלוש היחידות העוסקות במגזר החרדי בתחום התרבות והחינוך. "אין צורך להפעיל לכל מגזר יחידה עצמאית. ניתן לאחד בין היחידות ולשלב בין תחומי האחריות של נושאי המשרה. ההוצאות הללו מיותרות ולא מוצדקות. המטרה בסופו של דבר היא מתן מענה ושירות לתושבים. כדאי שכל תושב יהיה רגוע, לא נקפח אף אחד".
בנוסף, על פי התכנית הנבחנת, כבר בימים אלו תציע העירייה לעובדים שקרובים לגיל הפנסיה לפרוש מהעבודה ברצון. זאת, בתוספת שיעורי פנסיה שיקצה להם מראש משרד האוצר. כמו כן, ייבחן המשך העסקתם של עובדים ששולבו במערכת העירונית במסגרת חוזים אישיים סמוך לתקופת הבחירות, או במהלך הקדנציה האחרונה, שלא על בסיס מקצועי או צרכים עירוניים.

מחפשים כל דרך לצמצום עלויות והוצאות

ראש העירייה רמי גרינברג מחפש כל דרך לצמצם בעלויות והוצאות העירייה על מנת להקצות נתחים משמעותיים יותר לטובת התושבים. בפנייה לארגון העובדים בראשותו של אלי שלמה, ביקש ממנו להיכנס לעובי הקורה ולסייע בכנות יתרה להביא לצמצום עלויות הקשורות להעסקת עובדים, בעיקר בקרב אלה שקיבלו הטבות מפליגות שלא בהצדקה ואף שלא כדין.
גרינברג הנחה את מ"מ מנכ"ל העירייה, ליאוניד סמוליאנוב, לפעול מול משרדי הממשלה, הפנים והאוצר לקבל הנחיות ואישורים לביצוע מהלכים כגון סגירת יחידות בעירייה והפרשת עובדים מהמערכת העירונית. זאת, במקביל להתחייבות למימון מצד משרד האוצר, שייקח חלק משמעותי בקידומה של תכנית ההבראה.
בינתיים גייס ראש העירייה גורמים מתוך המערכת העירונית, שבוחנים את סל השעות הנוספות ושעות הכוננות שחולקו בשנים האחרונות וכן את ההטבות הקשורות לרכבים והחזקות רכב שאושרו לעובדים.
ראש העירייה הנכנס העביר בתחילה הנחיה להורות על השבת הרכבים שהופקדו בידי עובדים שבמשרות מנהלי מחלקות, אולם לאחר פנייה של ארגון העובדים הוא ניאות לבצע בדיקה יסודית מקיפה ולא לצאת בהחלטה גורפת, שלא תזכה לשיתוף פעולה עם ארגון העובדים.
כעת נבחנות הסוגיות האמורות בקפידה, ולא מעט עובדים, כך נראה, יצטרכו להיפרד משעות כוננות מוגזמות ומשעות נוספות שאושרו להם לצורך הגדלת שכרם וללא כל קשר לתפקודם המקצועי או צורכי המשרה שלהם.
רמי גרינברג, ראש העירייה: "הנושאים הללו מצויים בבדיקה על ידי גורמי המקצוע, תוך שיתוף פעולה עם ארגון העובדים. ההנחיה הגורפת הראשונית בוטלה והוחלט על בדיקה לעומק המתבצעת כאמור".
אלי שלמה, יו"ר ארגון העובדים, בתגובה: "ארגון העובדים אינו פוסל יציאה לתכנית הבראה, כל עוד יישמרו זכויות העובדים המועסקים במסגרת ההסכמים הקיבוציים. ארגון העובדים יהיה שותף מלא לגיבוש ויישום של תכנית הבראה, כאשר נתנגד בתוקף לקליטת עובדים חדשים למערכת על חשבון עובדים שיפרשו או ינוידו ליחידה אחרת. ארגון העובדים מעוניין בתכנית התייעלות אמיתית וכנה לנוכח מצבה הכספי של המערכת העירונית, וכמובן נתרום את חלקנו לקידום מהלך ראוי ואחראי".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה