חדשות פתח תקווה

ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0
ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

אנחת רווחה חלקית נשמעה השבוע בקרב תושבי הדר גנים, לנוכח פרסום מכרז ראשון של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 2,499 יחידות דיור (יח"ד) בלבד, בבנייה רוויה, הכוללת שטחי מסחר ותעסוקה, על שטחו של מחנה סירקין המתפנה. זאת כחודש אחרי שהתקבלה החלטה על הסכם פשרה בין הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה (ותמ"ל) לבין העירייה ונציגות התושבים.
כזכור, התושבים והעירייה הגישו התנגדויות לתוכנית שהציעה ותמ"ל להקמת 15 אלף יח"ד על שטח בסיס סירקין, כאשר בשלב הראשוני ביקשה המדינה להקים כ-4,000 יח"ד בבנייה רוויה.
התושבים ביקשו שלא לאשר את התוכנית, בטענה לצפיפות בלתי נסבלת העלולה להמיט אסון על האזור, וכן בשל בעיות תנועה שישליכו על שכונות הדר גנים, עמישב וסירקין והשכונות הסמוכות. גם העירייה הגישה את התנגדותה לתוכנית באמצעות ראש העירייה רמי גרינברג ומהנדס העירייה איציק אוז'לבו, והבהירה כי יש למצוא פתרונות הולמים לטענות התושבים.
בהסכם פשרה שהושג לפני כחודש, הוחלט על הקמת כ-2,700 יח"ד בשטח המוצע בשלב הראשון, ועל בחינת ההיבטים התעבורתיים בפרויקט.
ואכן, ברמ"י פרסמו לאחרונה מכרז הקורא לקבלנים, יזמים וחברות בנייה להגיש הצעותיהם לבניית כ-2,500 יח"ד בבנייה רוויה, הכוללת מסחר ותעסוקה, על שטח המחנה המתפנה. התוכנית בכללותה כוללת רובע מגורים חדש בשטח של כ-2,500 דונם ובו 8,000 יחידות דיור במגוון סוגי בינוי, שיגיעו לגבהים של 25-3 קומות, בצפיפות ממוצעת של 29 יח”ד לדונם.
מתוך כלל יחידות הדיור, 2,200 יוקצו לדירות קטנות ו-600 יחידות יוקצו לדיור מיוחד. בנוסף, התוכנית כוללת 300 אלף מ”ר של שטחי מסחר ותעסוקה הפרוסים לאורך החזיתות, וכן שני אזורי תעסוקה. במסגרת התוכנית נקבעו הוראות לגבי איכות הסביבה, ובכללן שימור של מרבית העצים בשטח, שימוש בגגות הבתים לצורך ניצול אנרגיית השמש, בינוי בתקן הישראלי לבנייה ירוקה, פינוי אשפה באופן פניאומטי והקמת מרכזי אנרגיה המאפשרים הפקת אנרגיה מגז טבעי. פרסום המכרז שחרר אנחת רווחה זמנית בקרב התושבים, המצויים במאבק זה כבר שנים ארוכות.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

יותר מ-60 כיתות נסגרו לאחר ראש השנה והילדים והצוות נשלחו לבידוד. בין היתר, התברר כי מורה, שאובחן כחולה מאומת, לימד...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

בלוז לכחול המדים

כבר שנה וחצי שיורם סטובצקי (75), תושב אם המושבות, יושב ומחכה להתנצלות מהמשטרה, שהודיעה לו עם פרוץ מגיפת הקורונה ואחרי...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה