חדשות פתח תקווה

נחתם הסכם קיבוצי למשגיחים

חדשות פתח תקווה28 בנובמבר 2019    2 דקות
0

בסיוע ההסתדרות, חתמו כ-90 משגיחי כשרות בעיר על הסכם עבודה עם חברת כפל • ההסכם מעניק לעובדים הבטחה למקום תעסוקה קבוע ומשפר את תנאי ההעסקה שלהם

נחתם הסכם קיבוצי למשגיחים
חתימת ההסכם עם המשגיחים. "תקווה לעולם הכשרות" ׀ צילום: דוברות ההסתדרות

אחרי חודשים של מאבקים ושביתות, חתמו השבוע משגיחי הכשרות וחברת כפל המעסיקה אותם על הסכם קיבוצי עבור המשגיחים. ההסכם, שהושג בסיוע ההסתדרות, מסדיר לראשונה את תנאי העסקתם של כ-90 משגיחי כשרות המועסקים מטעם החברה בבתי עסק ברחבי העיר.
ההסכם מעניק לעובדים הבטחה למקום תעסוקה קבוע, קובע שכר שעה גבוה (45 שקל לשעה), כשמשכורת מינימום למשרה מלאה תעמוד על 7,290 שקל, ומשפר את תנאי ההעסקה שלהם. מבחינת המשגיחים, מדובר בהסכם פורץ דרך. ההסכם נחתם על רקע פסיקת בג"ץ, האוסרת העסקה ישירה של משגיחי כשרות על ידי בתי העסק.
המו"מ להסכם נערך בהובלת סגן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות רפי מסט, יו"ר ההסתדרות במרחב פתח תקוה גיורא נחום, יו"ר החטיבה החרדית בהסתדרות רפי מלאכי, מזכיר האיגוד המקצועי של המרחב שרון קרופרו, יו"ר ועד המשגיחים הארצי הרב יניב שפירא וחבר הוועד עובדיה צדוק. את הליווי המשפטי להסכם העניקה עו"ד תהילה בנישו, סגנית ראש הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי. ההסכם נחתם מול יו"ר דירקטוריון חברת כפל שמעון שלום, מנהל התפעול צחי אינדיק, ובנוכחות נציג המועצה הדתית.
במסגרת ההסכם, יזכו העובדים להטבות נוספות – קרן השתלמות, דמי הבראה, שי לחג, הגדלת מכסת ימי החופשה, חופשות מיוחדות ותשלום ימי מחלה.
ההסכם מסדיר אפשרות לערוך שינויים ארגוניים, כך שמשגיחים ישובצו לאזורי השגחה קבועים, במקום להיות צמודים לבתי עסק בודדים. פיטורים הלכתיים, לפי דרישת רב העיר, ייערכו רק לאחר שימוע ומכתב מנומק של הרב בעניין. פיטורי אי-התאמה ומסיבות משמעתיות ייערכו בתיאום עם נציגות העובדים.
יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד: "אני מברך את עובדי החטיבה החרדית בהסתדרות, את ועד המשגיחים ואת כל מי שעמל במהלך המו"מ על חתימת ההסכם". סגן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי רפי מסט: "כולי תקווה שההסכם יהיה דגל ויהווה פלטפורמה להסדרה הארצית של יחסי משגיח-מושגח".
יו"ר ההסתדרות במרחב פתח תקוה גיורא נחום: "בסיומו של מו"מ מורכב, הגענו להסכם מצוין, שנותן אופק תעסוקתי וכלכלי למשגיחי הכשרות בעיר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה