חדשות פתח תקווה

נזרקים לרחוב

חדשות פתח תקווה21 במרץ 2019    2 דקות
0

בעירייה דורשים מפחימה ואברהם לפנות את הקרוואנים שאליהם נשלחו על ידי העירייה בימי המחאה החברתית ב-2011 • "מחפשים לגמור אותנו חיים", הם אומרים

נזרקים לרחוב
אברהם ופחימה. "לאן נלך? ׀ צילום: אלון חכמון

אם לא יחול שינוי ברגע האחרון, יממה לפני פסח יפונו עמרם פחימה ורפאל אברהם, שני מחוסרי דיור מהקרוואנים שבין רחוב פוחס לכביש 40, שבהם הם מתגוררים מאז המחאה החברתית בשנת 2011. לדבריהם, הם הופנו לשם על ידי העירייה בימי המחאה החברתית.
בהודעת ההוצאה לפועל מצוין כי השניים לא כיבדו לכאורה צו של שופטת בית משפט השלום בפתח תקוה, עדנה יוסף קוזין, מ-24 בינואר 2018, שחייב אותם להתפנות עד ל-1 ביוני באותה שנה. אלא שבהחלטתה, מציינת השופטת כי הורתה לעירייה להתחשב בנסיבות המיוחדות של הנתבעים, ולמצוא להם "פתרון דיור על מנת שלא יפונו לרחוב". עד היום לא דאגה העירייה לפתרון כזה, ומשמעות הדבר היא שביום הפינוי הם ייפלטו לרחוב.
נסיבות החיים הפגישו ביניהם. שניהם גרושים בשנות ה-60 לחייהם, חיים מקצבת נכות, עם רפרטואר עשיר של בעיות רפואיות. פחימה: "אני גרוש שלוש פעמים, אב לחמישה ילדים, נעזר בבלון חמצן וממתין להשתלת ריאה. חי מקצבת ביטוח לאומי של 3,400 שקל, כשעלות התרופות שלי כ-1,000 שקל בחודש. מציעים לי 1,000 שקל סיוע בשכר דירה. איך אשלים את יתרת הסכום? ממה אתקיים? מחפשים לזרוק אותנו לרחוב ולגמור אותנו חיים".
אברהם מוסיף: "מ-2,800 שקל קצבה בלתי אפשרי להתקיים. לאן נלך? אנחנו לא מזיקים לאף אחד ואפילו שומרים על המקום כדי שעבריינים לא ישתלטו עליו".
מהעירייה נמסר: "נכבד את הנחיית בית המשפט במלואה. חשוב להבין כי אין זה מסמכות העירייה למצוא פתרונות למחוסרי הדיור. זה עניינו של משרד השיכון בלבד, וחובה על אותם תושבים לפעול מולו לפתרון מצוקתם. העירייה יכולה לסייע במילוי המסמכים ובהעברת המלצות, אך הסמכות מוקנית למשרד השיכון. העירייה לא תוכל לאשר מגורים בלב פארק שכונתי או גינה ציבורית, שכן הדבר מהווה איום על ילדים השוהים במקום, וכן מפגע סביבתי, מה גם שמדובר במבנים מסוכנים שיש לפנותם. בכל מקרה, ניצמד להוראות בית המשפט, ואם אין מגבלה – נפעל לפינוי השניים, כמובן שלא בערב פסח".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה