חדשות פתח תקווה

נזרקים לרחוב

חדשות פתח תקווה21 במרץ 2019    2 דקות
0

בעירייה דורשים מפחימה ואברהם לפנות את הקרוואנים שאליהם נשלחו על ידי העירייה בימי המחאה החברתית ב-2011 • "מחפשים לגמור אותנו חיים", הם אומרים

נזרקים לרחוב
אברהם ופחימה. "לאן נלך? ׀ צילום: אלון חכמון

אם לא יחול שינוי ברגע האחרון, יממה לפני פסח יפונו עמרם פחימה ורפאל אברהם, שני מחוסרי דיור מהקרוואנים שבין רחוב פוחס לכביש 40, שבהם הם מתגוררים מאז המחאה החברתית בשנת 2011. לדבריהם, הם הופנו לשם על ידי העירייה בימי המחאה החברתית.
בהודעת ההוצאה לפועל מצוין כי השניים לא כיבדו לכאורה צו של שופטת בית משפט השלום בפתח תקוה, עדנה יוסף קוזין, מ-24 בינואר 2018, שחייב אותם להתפנות עד ל-1 ביוני באותה שנה. אלא שבהחלטתה, מציינת השופטת כי הורתה לעירייה להתחשב בנסיבות המיוחדות של הנתבעים, ולמצוא להם "פתרון דיור על מנת שלא יפונו לרחוב". עד היום לא דאגה העירייה לפתרון כזה, ומשמעות הדבר היא שביום הפינוי הם ייפלטו לרחוב.
נסיבות החיים הפגישו ביניהם. שניהם גרושים בשנות ה-60 לחייהם, חיים מקצבת נכות, עם רפרטואר עשיר של בעיות רפואיות. פחימה: "אני גרוש שלוש פעמים, אב לחמישה ילדים, נעזר בבלון חמצן וממתין להשתלת ריאה. חי מקצבת ביטוח לאומי של 3,400 שקל, כשעלות התרופות שלי כ-1,000 שקל בחודש. מציעים לי 1,000 שקל סיוע בשכר דירה. איך אשלים את יתרת הסכום? ממה אתקיים? מחפשים לזרוק אותנו לרחוב ולגמור אותנו חיים".
אברהם מוסיף: "מ-2,800 שקל קצבה בלתי אפשרי להתקיים. לאן נלך? אנחנו לא מזיקים לאף אחד ואפילו שומרים על המקום כדי שעבריינים לא ישתלטו עליו".
מהעירייה נמסר: "נכבד את הנחיית בית המשפט במלואה. חשוב להבין כי אין זה מסמכות העירייה למצוא פתרונות למחוסרי הדיור. זה עניינו של משרד השיכון בלבד, וחובה על אותם תושבים לפעול מולו לפתרון מצוקתם. העירייה יכולה לסייע במילוי המסמכים ובהעברת המלצות, אך הסמכות מוקנית למשרד השיכון. העירייה לא תוכל לאשר מגורים בלב פארק שכונתי או גינה ציבורית, שכן הדבר מהווה איום על ילדים השוהים במקום, וכן מפגע סביבתי, מה גם שמדובר במבנים מסוכנים שיש לפנותם. בכל מקרה, ניצמד להוראות בית המשפט, ואם אין מגבלה – נפעל לפינוי השניים, כמובן שלא בערב פסח".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

במקפ"ת מציינים ימים מיוחדים

לקראת יום הילד הבינלאומי, שיחול מחר 20 בנובמבר, מפיקה מקפ"ת (מרכזים קהילתיים פתח תקוה) מגוון פעילויות חינמיות לקטנטנים. בין הפעילויות:  יצירה,...

חדשות פתח תקווה19 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

"המורה מציק לי"…

סערה בקרב הורים מאחת מחטיבות הביניים בעיר, בשל טענה לתקרית אלימה שהתרחשה בבית הספר בה היו מעורבים תלמיד כיתה ח'...

חדשות פתח תקווה18 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה