חדשות פתח תקווה

נופצה שמשת רכב של פעיל כחול לבן

חדשות פתח תקווה5 בספטמבר 2019    3 דקות
0

אבן, שהושלכה לעבר אחד הרכבים שהשתתפו במפגן כוח שערכה המפלגה בעיר, גרמה לניפוץ השמשה • בעלי הרכב: "הגיע הזמן להרגיע. על כולנו לוודא שבשום מצב השיח לא ייגרר לאלימות, כמו שקורה בימים האחרונים"

נופצה שמשת רכב של פעיל כחול לבן
 שמשת המכונית שנופצה. "חייבים לעצור את האלימות" | צילומים: מטה כחול לבן

שמשת רכבו של פעיל כחול לבן דור גוזלי נופצה ביום שני, בזמן שפעילי המפלגה ערכו מפגן כוח ברחבי פתח תקוה. לא היו נפגעים. במפלגה הגישו תלונה במשטרה בגין התקרית, וזו פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע.
בשעות הצהריים יצאה שיירת רכבים, בהם אוטובוס שכור, עם פעילים של המפלגה – לסיבוב ברחובותיה המרכזיים של העיר לקולות ג'ינגלים של כחול לבן. השיירה נסעה דרך הרחובות גורדון, וולפסון, חיים עוזר, שטמפפר, הברון הירש, רוטשילד ורחובות סמוכים נוספים, במטרה לעורר את התושבים לקראת הבחירות. אלא שבשלב מסוים, כך נטען, הושלכה אבן לעבר אחד הרכבים, שגרמה לניפוץ השמשה הקדמית ברכב.
גוזלי, בעל הרכב, כתב בפייסבוק: "במהלך נסיעה של שיירת רכבים ממותגים בשלטי כחול לבן, נחסמתי על ידי אדם שקילל אותי, איים עליי וניפץ לי את שמשת הרכב עם אבן. בנס אף אחד לא נפגע. לפני מספר ימים שני פעילים מהמפלגה שלי נפגעו מירי של רובה אוויר במהלך כנס מפלגתי. ראש הממשלה, שמצייץ עשרות ציוצים ביום, לא ראה לנכון להתייחס לאירוע ולקרוא להרגעת הרוחות. אז מה שהוא לא עשה, אני אנסה לעשות מכאן – הגיע הזמן להרגיע. אנחנו במערכת בחירות קשה, משמעותית וגורלית, שגורמת להרבה מחלוקות. על כולנו לוודא ולהשגיח, שהשיח יישאר ענייני, מכבד, ושבשום מצב לא ייגרר לאלימות כמו שקורה בימים האחרונים".
יו"ר כחול לבן והמועמד לראשות הממשלה בני גנץ הגיב לתקרית: "נתניהו, צא מהפייסבוק ותראה מה קורה פה. איומים, קללות, ירי ברובה אוויר, ניפוץ חלונות, גם של ח"כ וגם של פעילים. סומך על המשטרה שתבדוק את האירועים, וקורא לציבור ולמפלגות – יש בינינו יריבות, אין בתוכנו אויבים. ולנתניהו אני אומר, הגיע הזמן לגנות זאת בקולך. לפני שיהיה מאוחר מדי".
ח"כ יאיר לפיד כתב בטוויטר: "האלימות עולה מדרגה, היום ניפצו שמשת רכב של כחול לבן במהלך פעילות בפתח תקוה. חייבים לעצור את האלימות לפני שמישהו ייפגע. אני קורא לראשי המפלגות 'בואו נעצור את ההסתה'".
מנהל מטה השטח בכחול לבן ח"כ בועז טופורובסקי הגיב: "ניפוץ שמשת הרכב בפתח תקוה היא דוגמה נוספת לאלימות שאותה חווים פעילי השטח של כחול לבן יום-יום. זהו המשך ישיר של אירועי השבוע שעבר, היריות ברחובות והאלימות הפיזית במודיעין. אסור לנו, כפוליטיקאים וכאזרחים במדינת ישראל, לעבור על זה בשתיקה. ההסתה לא רק שלא קיבלה גינוי מצד הממשלה, אלא מוזנת ומלובה על ידי חבריה. הסתה זו הפכה לאלימות פיזית, שיכלה להסתיים באסון נוראי. בקצב הזה היא אף תסתיים באסון. בואו ביחד נחזיר את השיח המכבד והמאחד".
בסניף המקומי של סיעת כחול לבן לא ממהרים להאשים. "יש פה אפשרות שמדובר באנשי ימין, שפשוט הוצאנו אותם מהכלים, ויש אפשרות שמדובר בתושב חמום מוח, שזעם על הפקקים שגרמנו בשעת צהריים סואנת, והוא שיידה אבן לכיוון הרכב וגרם לנזק הזה".
את הסניף המקומי של כחול לבן מנהל ממלא מקום ראש העירייה ויו"ר סיעת יש עתיד בעירייה רון כץ. "אין לי ספק שנביא את התוצאות הטובות ביותר", הוא אומר. "אני מאמין שנעבור את הליכוד בעיר, כי הציבור רוצה שינוי, הוא צמא למשהו אחר ורוצה להתנתק מהשחיתות. אנחנו עובדים בכל הכוח, ובימים הקרובים נגביר פעילות כדי להצעיד את הסניף למחוזות אחרים. פתח תקוה רוצה כחול לבן, היא רוצה מנהיגות חדשה ואיכותית, ואנחנו נדאג להוביל את השינוי".
ראש העירייה סבור שכחול לבן היא פיקציה במישור הארצי ובמישור המקומי.
"לציבור פשוט נמאס. אנחנו מאמינים שצריכה להיות הנהגה אחרת, הנהגה רצינית ששמה את האזרח במרכז, ונעבוד קשה בשביל זה. יש לנו סיכוי טוב לעשות את זה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה