חדשות פתח תקווה

נווה חברון מאז ולתמיד

חדשות פתח תקווה31 באוגוסט 2021    דקה אחת
0
נווה חברון מאז ולתמיד

לא מכבר דרשה העירייה מעמותת נווה חברון לפנות שטח הנמצא בקצה רחוב מנחם בגין בשכונת הדר גנים, בצומת הכניסה לשכונה מכביש 471. זאת לאחר שבמשך שנים ניהל במקום הרב ישראל בקר את מוסדות החינוך של העמותה, על שטח מחלוקת שחלקו שייך לעירייה וחלקו למועצה האזורית דרום השרון.
בעירייה פעלו לפנות את המבנים, שהיוו מפגע סביבתי ותחבורתי, והוחלט להעביר את מוסדות החינוך למתחם עירוני ברחוב שבט יששכר 18 בשכונה, למבנים ששימשו בעבר כגני ילדים. אלא שהמבנים הקיימים לא הספיקו ככל הנראה לצורכי העמותה, ובימים אלה מתבצעות במקום עבודות ללא היתר לתוספת מבנה ארעי על השטח הציבורי, תוך חריגה מהנהלים. בעקבות העבודות, פנו תושבים לעירייה והתברר להם, שהבנייה נעשית ללא היתר, ובאגף הפיקוח כבר נרשם דוח נגד הקבלן המבצע.
"לעירייה מותר לעתים, מפאת אילוצים, לבצע עבודות פיתוח ללא היתר, ובמקביל לפתוח בהליך מקוצר להכשרת ההליך. זאת, אם המקום עונה על הסטנדרטים להוצאת ההיתר", אומרים גורמים בעירייה.
לדברי ראש העירייה רמי גרינברג: "15 שנים העמותה ישבה בשטח ציבורי, שחלקו שייך למועצה האזורית דרום השרון, קיבלה תקציבים מהעירייה ואפשרנו לה להפעיל את המקום בלי היתרים. לאחרונה פינינו את הכל מהצומת ומהכניסה לשכונה וניקינו את המקום. העמותה עברה לפעול במתחם ישן ברחוב שבט יששכר, במבנה ששייך לעירייה כבר שנים, והחלטנו לאפשר לה להגיש בקשה מסודרת להקצאה.
"החינוך בהדר גנים מושתת על עמותות, זה לא דבר חדש. אם ההקצאה לא תאושר, נדאג לפנות את העמותה מהמקום. כרגע, מה שהיה דחוף ונחוץ הוא לפנות את המפגע הקשה והמסוכן בכניסה לשכונה מכביש 471, שהיה פשוט חרפה במשך שנים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

אנחת רווחה חלקית נשמעה השבוע בקרב תושבי הדר גנים, לנוכח פרסום מכרז ראשון של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 2,499...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0

מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

יותר מ-60 כיתות נסגרו לאחר ראש השנה והילדים והצוות נשלחו לבידוד. בין היתר, התברר כי מורה, שאובחן כחולה מאומת, לימד...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה