חדשות פתח תקווה

מתקין מצלמות האבטחה התגלה כפורץ

חדשות פתח תקווה7 באוקטובר 2019    2 דקות
1

תושבי העיר, שביתם נפרץ לפני כשבועיים, התחקו אחר עקבות הפורץ בעזרת מכשיר GPS שהיה בתיק כשנגנב מהבית • הם הופתעו לגלות שהחשוד בפריצה הוא בנו של המתקין, ושמאחוריו שורת פריצות לבתים ועסקים

מתקין מצלמות האבטחה התגלה כפורץ
מעצרו של החשוד. אביו הודה: "אני מתנצל ומתבייש" ׀ צילום: אלון חכמון

רבים ממגנים את העסק והבית שלהם במצלמות אבטחה, אבל מה קורה כשמתברר שדווקא מתקין המצלמות שעליו סמכו הוא הפורץ. את החוויה הלא נעימה הזאת חווה על בשרו תושב פתח תקוה בן 25, שהתקין מצלמות בעסק המשפחתי ובבית הוריו.
לפני כשבועיים בשעות הערב הבחין אביו של הצעיר כי פורץ חדר לביתו בעת שבני המשפחה לא היו מהבית. הוא נטל את תיקו האישי, שהכיל כ-30 אלף שקל במזומן, וכן צ'קים חתומים בסכומים של מאות אלפי שקלים. כשבדק במצלמות האבטחה, מצא שמכשיר ההקלטה (DVR) של מצלמות האבטחה נשלף ממקומו ונלקח מחדרו.
לאחר שהגיש תלונה במשטרה, חזר האב לביתו, ויחד עם בנו וחבריו ניסה לפענח את התעלומה. "נזכרתי שבתוך התיק היה גם מכשיר GPS, שהיה מותקן אצלי ברכב שמכרתי שבועיים קודם לכן", משחזר האב. המכשיר הזה מחובר ביישומון, המאפשר לאתר אותו. יחד עם חברים טובים, שסייעו לי, איתרנו את המכשיר בהוד השרון, שם נעצרה פעולת ה-GPS", הוא משחזר.
ואכן, בנו וחבריו איתרו את הבית שאליו הגיע התיק וגילו כי מדובר בבית הוריו (אמו ואביו החורג) של מתקין המצלמות. החברים התדפקו על דלת בית המשפחה, והאב, בעל עסק להתקנת מצלמות אבטחה, הודה כי לבנו עלול להיות קשר לפריצה. הוא הודה בפני הצעירים כי בנו "כל הזמן מסתבך ופורץ לבתים ועסקים. הוא כבר לא חושש מהמשטרה. אני מתנצל ומתבייש", אמר. במקביל, נכנס אביו של החשוד בפריצה לחדרו של הבן, והוציא ממנו הודאה שלפיה הוא אכן פרץ לבית וגנב את התיק, שהוסתר בסלון הדירה. את הכסף המזומן שילם לטענתו למועדון הימורים מחוץ לעיר, לאחר שלדבריו אוים בשל חובות למועדון.
גיסו של החשוד, יחד עם אמו, ערכו חיפוש בחדרו ומסרו לצעירים את התיק. "הייתי בהלם", סיפר בנו של בעלי התיק הגנוב. "אני רוצה לקוות שהוא יישלח לכמה שנים בכלא, כדי שיבין שמדובר בעסק לא משתלם. הבנתי במשטרה שלצעיר עבר של פריצות לבתים ועסקים ושבית המשפט חס עליו פעם אחר פעם, לאחר שהודה והביע חרטה. אבל מישהו במערכת המשפט צריך להתעורר, כי אף אחד לא חס עלינו, הקורבנות, שגזלו מאיתנו עשרות ואולי מאות אלפי שקלים, במיוחד כשמדובר באלה שהפקדנו בידיהם את האחריות למגן לנו את הבית או העסק.
"הבחור היה מעורב בהתקנה, וידע בדיוק לאן לגשת ומאיזה מקום מסתור להעלים את ה-DVR, כך שהתחושה היא שאין יותר על מי לסמוך. החשוד אמור היה לשהות במעצר בית בהוסטל, אך נזרק משם על ידי מנהל המקום. אמו אספה אותו הביתה מבלי לדווח למשטרה".
בינתיים הגיעו שוטרים לבית המשפחה, עצרו את הצעיר ונטלו את מצלמות האבטחה מבית משפחתו. הוא הועבר לחקירה, שבמהלכה הודה בהתפרצות. בסוף השבוע האחרון הוגשו נגד הצעיר שלושה כתבי אישום בגין שלושה אירועי פריצה שונים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • וורלדשופ טכנולוגיות
    כתבה מרתקת. משתפים

    כתבה סופר מרתקת. מפרסמים אצלנו בדף. וורלדשופ – מכשירי מעקב gps ומצלמות נסתרות