חדשות פתח תקווה

מתכוננים לישיבה הראשונה

חדשות פתח תקווה21 בנובמבר 2018    3 דקות
0

בישיבת המועצה החגיגית שתתקיים הערב (רביעי), יציג ראש העירייה הנכנס רמי גרינברג את רשימת 29 חברי מועצת המועצה ואת חברי הקואליציה • נכון לסגירת גיליון "המקומון" - הבית היהודי באופוזיציה

מתכוננים לישיבה הראשונה
דעי. מחוץ לקואליציה ׀ צילום: אלון חכמון

במסגרת כינונה של מועצת העיר ה-17 וישיבת המועצה הראשונה שתתקיים הערב (רביעי), יציג ראש העירייה הנכנס רמי גרינברג את רשימת 29 חברי המועצה וימנה את חברי הקואליציה שהגיעו עמו לסיכומים.
בראשית הישיבה, ימונו ממלאי מקומו וסגניו – אוריאל בוסו, שיחזיק בנוסף בתיקים ראש מִנהל ההנדסה ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, רון כץ, שיכהן כראש מִנהל החינוך, וצדוק בן משה, שימונה לראש מִנהל שיפור פני העיר (שפ"ע). נכון למועד סגירת הגיליון, לא מינה ראש העירייה שני סגנים נוספים שנותרו ברשותו ושימונו כנראה בימים הקרובים.
רפי דהן, חבר סיעתו של גרינברג, ימונה למשנה לראש העירייה ללא שכר ויחזיק בתיק ראש מִנהל שירותי קהילה כשתחתיו תחומים נרחבים, לרבות רווחה ובריאות, קליטת עלייה, מִנהלות עירוניות, שכונות, תרבות הדיור, חינוך מבוגרים, נוער וצעירים ואגף הספורט.
מיד לאחר מכן יוצגו חברי הדירקטוריונים בחברה לפיתוח פתח תקוה, בתאגיד מיתב ובמקפ"ת (מפגשים), כדי לאפשר לגופים אלו להמשיך את הפעילות הסדירה.
גרינברג יחשוף לראשונה הצעה למבנה ארגוני חדש, שבכוונתו ליישם כבר מראשית הקדנציה במסגרת צמצום ותכנית התייעלות, שאותה יציג בהמשך בפני משרדי הפנים והאוצר.
על פי התכנית המוצעת, שאותה ערך לבקשת גרינברג מאיר סאיג, הממונה על הנדסת ייצור בעירייה, יפעלו בעירייה שמונה מנהלים, כשהאחריות לגבי כל מִנהל תוטל על חברי הקואליציה.
בינתיים אייש ראש העירייה שבעה מהמנהלים – שירותי קהילה, שפ"ע, תרבות, חינוך, הנדסה, כספים ומשאבי אנוש. שני המִנהלים האחרונים יופקדו בידיו של גרינברג עצמו.
את המִנהל הכללי הותיר ראש העירייה ללא איוש, זאת כדי להמשיך ולנהל משא ומתן לצורך הרחבת הקואליציה, המונה כיום 16 חברים: חמישה חברי סיעת התחדשות – גרינברג, בן משה, זנזורי, דהן וניבה קפלן, ארבעה חברי סיעת ש"ס – בוסו, אליהו גינת, הרב משה צאלח ואשר שוקר, ארבעה חברי סיעת יש עתיד – כץ, אביהו סופר, סרחיו וחנוך מילבצקי, שני חברי סיעת אכפ"ת – אדי קואז ורועי פן, וחברת סיעת מחוברים – אורנה דוידאי.
סיעת הבית היהודי
מחוץ לקואליציה
נכון למועד סגירת הגיליון, בפעם הראשונה מאז היווסדה של העירייה, סיעת הבית היהודי מחוץ לקואליציה. עד לשעות האחרונות התנהל משא ומתן בין מקורבי ראש העירייה רמי גרינברג לבין ראש סיעת הבית היהודי איציק דעי.
גרינברג הציע לדעי להפקיד בידו את המִנהל הכללי וכן, את תיקי החינוך הדתי והתרבות הדתית. אולם זאת ללא מינויו לסגן בשכר.
דעי דחה את ההצעה והסביר לגרינברג כי ביצוע המשימה האמורה, לרבות הטיפול בצורכי הציבור שהוא מייצג, ידרוש ממנו הקרבה של שעות עבודה רבות, מעבר למשרה מלאה. את זאת הוא לא יוכל לבצע במסירות המרבית ללא שכר.
"אם איאלץ לפנות למגזר הפרטי או הציבורי במקום אחר לצורכי פרנסה, לא אקח על עצמי אחריות לביצוע מטלות עירוניות", הסביר דעי לראש העירייה, וביקש שלא ינסו להציגו כמי שרודף תואר סגן ושכר. "המשימה היא משמעותית וכבדה, והיא מחייבת את תואר הסגן והשכר בצדה. לא אעשה חלקי דברים ולא אבוא בחצי הילוך לצורך ביצוע המטלות. ברור שחלה עליי גם חובה למקור פרנסה ככל אדם, ובינתיים הדלתות פתוחות בפניי תודה לאל".
נדמה כי המילה האחרונה בנושא טרם נאמרה, ולא מן הנמנע כי בימים הקרובים תצטרף גם סיעת הבית היהודי לקואליציה ובכך תאפשר לראש העירייה רוב מכריע במועצה.
נודע כי לראש העירייה קושי מסוים בתוך הסיעה, שכן גם חברת סיעתו ענת זנזורי עומדת על כך שתכהן כסגנית ראש העירייה לאור משימות שהוטלו על כתפה. בינתיים רשאית העירייה להעסיק ארבעה סגנים בשכר ולהגיש בקשה מיוחדת לאישור משרת סגן חמישי בשכר על ידי משרד הפנים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה