חדשות פתח תקווה

מתחילות מחדש

חדשות פתח תקווה28 באוגוסט 2019    3 דקות
0

ביום ראשון יחלו הילה, שקד ואלינה פרק חדש בחייהן • הילה עולה לכיתה א' בבית הספר נעמי שמר • שקד תחל את לימודיה בכיתה ז' בחטיבת הביניים רשיש • ואלינה עולה לכיתה י' בתיכון יצחק שמיר • דיברנו איתן על החששות, הציפיות וההתרגשות

מתחילות מחדש
הילה. "אני מאוד רוצה להצליח"

ביום ראשון תיפתח שנת הלימודים תש"ף, וכעשרות אלפי תלמידים ינהרו בשעות הבוקר לבתי הספר ברחבי העיר. עבור חלק מהם תהיה זו טבילת אש ראשונה במוסד החינוכי שבו ילמדו בשנים הקרובות. חלקם יקפצו מגן הילדים לכיתה א' בבית הספר היסודי, אחרים יתמודדו עם המעבר מהיסודי לחטיבת הביניים, ויהיו גם כאלה שיגיעו אל הישורת האחרונה, לשלוש השנים האחרונות במערכת החינוך – תלמידי י', שסיימו את החטיבה ועולים לכיתה י'.
לכבוד המעמד המרגש, פגשנו השבוע שלוש תלמידות תושבות העיר, שכל אחת מהן רושמת התחלה חדשה. הן נרגשות, מעט חוששות, אבל בטוחות בהצלחתן בהמשך הדרך.
הילה חביב, בת 6 משכונת אם המושבות, סיימה לפני כחודשיים את גן מורן, והיא כבר ממש מוכנה לפתוח את השנה בכיתה א', בבית הספר היסודי נעמי שמר. "אני קצת מתרגשת, אבל מצפה לרגע הזה. אני עוד לא יודעת בדיוק מה זה בית ספר, אבל אני שמחה להגיע לשם ולהכיר חברים חדשים. אני יודעת לכתוב ומזהה את האותיות דרך הצליל שלהן, ואני מאוד רוצה להצליח. בחופש אמא עושה לי תרגילים, ופתרתי אותם במהירות".
אמה, ענת חביב, מוסיפה: "התחלתי להתרגש בשבוע האחרון, בעיקר בשבילה, לקראת הדרך החדשה. אני בטוחה שהיא תכיר מהר מאוד חברים חדשים. כמו שאני מכירה את הילה, היא חרוצה, שקדנית ומחפשת אתגרים חדשים. היא תתרגל למסלול החדש מהר מהצפוי, ואנחנו נתמוך בה. קיבלנו רשמים חיוביים ביותר על צוות בית הספר".

"זו תהיה שנה כיפית"

גם שקד רהב, בת 12.5, שעולה לכיתה ז' בחטיבת הביניים רשיש, אחרי שסיימה את לימודיה בבית הספר היסודי אלימלך כנר, מתרגשת לקראת המעבר החדש. "אני קצת חוששת, אבל גם מתרגשת", היא אומרת, "שמעתי הרבה דברים טובים על החטיבה, וזה מרגיע אותי, אבל עדיין, זה משהו חדש, שאני עוד לא מכירה. הלימודים יותר רציניים, הסביבה שונה, ויש תלמידים גדולים ממני באותו מתחם. זה דורש ממני להיות יותר עצמאית".
מרגישה מוכנה?
"כן, אני מאוד מוכנה. הכינו אותנו לזה בבית הספר, ואני בטוחה בעצמי ומאמינה שזו תהיה שנה כיפית. יש איתי חברות טובות, שיילמדו אותי. כמעט כל השכבה מבית הספר היסודי ממשיכה איתי".
סימנת לעצמך יעדים לקראת התיכון?
"עוד מוקדם לקבל החלטות, אני עוד לא בטוחה. ביסודי הייתי במסלול שגרירים צעירים, ואני מקווה שייפתח מסלול כזה גם בחטיבה, כדי שאוכל להשתלב בו".

"וואוו, אני ממש מתרגשת"

את המעבר האחרון תרשום השנה אלינה אנג'ל בת ה-15, שסיימה את לימודיה בחטיבת הביניים אחד העם (ורבר) ואת שנת הלימודים הקרובה היא תפתח בכיתה י' בתיכון יצחק שמיר. "וואו. האמת, אני ממש מתרגשת. לעלות לתיכון זה דבר די משמעותי בחיים. שלוש השנים הבאות יקבעו את עתידי, הן אמורות לעצב אותי. אני קצת חוששת, אבל מאמינה ובטוחה שנעבור את זה. אני מבינה שיש שם צוות מדהים, שיעזור, יתמוך ובעיקר יכוון לדרך הנכונה".
ממה את חוששת?
"בכל זאת, מדובר בתיכון, בבגרויות. אנחנו באים מהחטיבה, שם זה יותר קל, ואני מפחדת שלא אצליח במבחנים, אבל אני מאמינה בעצמי ורוצה להצליח. אני אשקיע".
בחרת בתיכון יצחק שמיר?
"הייתה לי התלבטות באיזה תיכון לבחור, אבל החלטתי להירשם ליצחק שמיר בגלל ההמלצות החמות שקיבלתי, וממילא זה המקום שאני משויכת אליו מבחינת אזורי הרישום".
תפגשי חברים חדשים. חוששת?
"מהבחינה הזאת, אני לא דואגת ולא מפחדת. אני חברותית ומסתדרת עם כולם".
גיל ההתבגרות מלחיץ אותך?
"לא ממש. ברור שאני חושבת על הנראות שלי, ואני מבינה שבתיכון זה יהיה המבחן היומיומי. לכולם חשוב איך את נראית, וזה לגיטימי, כי אנחנו בגיל הזה, אבל אני אשלב בין המראה החיצוני שלי להשקעה בלימודים, כדי לבנות בסיס חזק לעתיד שלי. ההצלחה שלי בלימודים חשובה לי בתקופה הזאת. אעשה הכל כדי להשתפר ולהתקדם".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חסמב"ה במרוקאית

מי שגדל על חבורת חסמב"ה המופלאה יזהה את העקבות ב"מבצע שובי רוני", ספרו החמישי של רפי דהן, חבר הנהלת העיר...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת
0

פעם רביעית – בירה

אחרי הפוגה של שנה בשל מגבלות הקורונה, יתקיים בחודש אוגוסט הקרוב פסטיבל הבירה הרביעי של פתח תקוה, במתחם הפארק הגדול...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה