חדשות פתח תקווה

מתחדשות מלחמות השבת בפתח תקוה

חדשות פתח תקווה4 ביולי 2019    דקה אחת
0

השבוע קראו רבנים בעיר לקיום עצרת מחאה ביום שישי מול חנות "קשת טעמים" במתחם ירקונים, במחאה על הפעלת המקום בשבתות • ראש העירייה: "פתיחת עסקים באזורי תעשייה בשבת לא אמורה להפריע לאיש"

מתחדשות מלחמות השבת בפתח תקוה
חנות "קשת טעמים" בירקונים. "מודל לפלורליזם" ׀ צילום: אלון חכמון

אחרי שנים שבמהלכן נשמר הסטטוס קוו בכל הקשור למאבקי השבת, מארגנים הרב הראשי האשכנזי של העיר מיכה הלוי ורב שכונת כפר אברהם ששון הכהן עצרת מחאה, המתוכננת לשישי הקרוב במתחם "רוזנפלד" לשעבר, שם פועלת בשבועיים האחרונים חנות "קשת טעמים", הפתוחה גם בשבתות.
הרבנים הלוי והכהן קוראים לציבור שומרי השבת לבוא כשעה לפני כניסה השבת, ולפתוח בתפילת מנחה המונית במחאה על מה שהם מכנים "חילול השבת בפרהסיה". ההודעה שפרסמו התגלגלה אל קבוצות הוואטסאפ ועוררה שיח עירני. לצד המצדדים בעמדת הרבנים, יש הסבורים כי מדובר בפאתי העיר, וכי ההחלטה בעניין "קשת טעמים" צריכה להיות שווה להחלטות שהתקבלו באזור יכין, רמת סיב וקריית אריה, וכן במתחם ירקונים. "הרוב בעיר הוא חילוני, ואיש לא יכול למנוע פתיחת מרכול כזה בשבת, ולראיה – ההמונים שפוקדים את המקום בשבועיים האחרונים", כתבה תושבת העיר.
"הרוב בעיר הוא לא חילוני, אלא מסורתי, דתי וחרדי, ויש לא מעט חילוניים שיודעים לכבד את הציבור האחר ולמנוע חילול שבת, כי סוגיית השבת אינה שנויה במחלוקת. כל אחד יכול לחיות כדרכו בארבע אמותיו, אבל לא לגרום לחילול שבת בפרהסיה ולפגוע במרקם הקיים בעיר. כל העסקים הגדולים שנפתחו בשבת דינם קריסה, ולראיה – קולנוע 'היכל' עומד שומם ומיותם, הפאוור סנטר נראה כמו תל חורבות, ובעתיד גם המתחם הזה", ציין תושב אחר.
ראש העירייה רמי גרינברג קורא לנבחרי הציבור ולרבנים להימנע מליבוי היצרים. "אין מקום לשנות כהוא זה את הסטטוס קוו הקיים. פתח תקוה היא מודל חיקוי לפלורליזם. בעיר הזאת מעצימים את המושג 'חיה ותן לחיות', ואין נפלא מכך. דתיים חיים לצד חילוניים, ומסורתיים לצד חרדים, והכל בצורה מכבדת וראויה. פתיחת עסקים באזורי תעשייה בשבת לא אמורה להפריע לאיש. אני קורא לציבור להימנע מפעולות מחאה ומהפרת השקט בעיר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לא מבקרת יותר

  בהמשך לתנאי הפרישה המעודפים שהוצעו לעובדי הרשויות המקומיות החליטה בשבוע שעבר מבקרת העירייה, רו"ח איילה קדוש, לצאת לפרישה מוקדמת...

חדשות פתח תקווה6 באפריל 2020    דקה אחת
0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה