חדשות פתח תקווה

מתגלגלים ברחובות

חדשות פתח תקווה15 במאי 2019    דקה אחת
0

פיילוט השכרה של קורקינטים יחל לפעול בשכונות אם המושבות ונווה גן ובאזור התעשייה קריית אריה. את המכשירים ניתן יהיה לשכור באמצעות אפליקציה ייעודית

מתגלגלים ברחובות
צילום דוברות העירייה

מסוגו בעיר, שבמסגרתו תפעיל חברה חיצונית שירות השכרה של קורקינטים לתושבי העיר ואורחיה. הפרויקט החדשני יחל בשכונות אם המושבות ונווה גן וכן באזור התעשייה קריית אריה, בשל הקרבה למתחמי התעסוקה והבילוי, הרכבת הקלה והתחבורה הציבורית.
מדובר באמצעי תחבורה הפועל בתל אביב כבר יותר משנה, במקביל לפרויקט "תל אופן" להשכרת אופניים. בפתח תקוה החליט ראש העירייה לקדם את פיילוט השכרת הקורקינטים באמצעות יישומון (אפליקציה) בטלפון, כשבתום הרכיבה יוכלו השוכרים להשאירם ברחוב. מדי ערב יאסוף את הקורקינטים רכב מטעם החברה המפעילה, ויעבירם לנקודות עגינה, שם ייטענו במהלך שעות הלילה.
על כל קורקינט מורכבת מערכת ג'י.פי.אס, המאפשרת לנציגי החברה לעקוב אחר מסלול הרכיבה של התושבים ולאתר את הקורקינטים בסוף כל יום לצורכי איסוף וטעינה. ככל שהפיילוט יצליח, מתחייבת החברה להרחיבו לאזורים נוספים, לרבות מרכז העיר, מתחם יכין, סגולה ורמת סיב והשכונות כפר גנים, עין גנים והדר גנים.

ראש העירייה רמי גרינברג, שנתן את ברכתו לפיילוט הראשוני, ציין: "מדובר בפתרון תנועתי נפלא עבור התושבים, שיוכלו לקצר את זמני ההגעה בשעות הבוקר והעומס. בכך ייחסך שימוש ברכבים פרטיים וישתחרר הלחץ בכבישים. ככל שהפרויקט יצליח, נרחיב אותו, במקביל להתקשרות עם חברה נוספת שעוסקת בהשכרת אופניים".
חברת BIRD מארה"ב, שהביאה לישראל את מודל הקורקינטים, מציעה למשתמשים שיתוף פעולה בהטענת המכשירים, במודל של כלכלה שיתופית: תושבים יוכלו לשמש כ"צפרים", לאסוף קורקינטים לביתם, להטעינם בתמורה לתשלום, ולהשיבם לרחוב, בתיאום עם העירייה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שלושה חולי קורונה בפתח תקווה ובית חולים...

בבית חולחיבילינסון במחלקה האורולוגית מטופלת סיעודית בת 82 לאחר ניתוח אובחנה כחולת קורונה , ככל הנראה ממבקריה . לכן 30...

חדשות פתח תקווה26 במרץ 2020    4 דקות
0

מתמודדים עם הקורונה

המאבק במשבר נגיף הקורונה מחריף. מחד, העיריים הוציאה היום מכתב המבהיר כי על כל מוסדות החינוך בעיר צריכים להשאר סגורים,...

חדשות פתח תקווה25 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה