חדשות פתח תקווה

מרחוב יוקרתי לציר תנועה ראשי?

חדשות פתח תקווה26 באוגוסט 2020    2 דקות
0

תושבי רחוב בן-גוריון בשכונת כפר גנים ג' מביעים התנגדות לעבודות המטרו המתוכננות, ודורשים מהעירייה לבטל תחנות אוטובוס וקווי תחבורה ציבורית שנכנסים לרחוב שלהם • "תושבים נאלצים להישאר בבתים כשהחלונות סגורים בגלל הרעש", אומרת אתי מוכתר, ממובילי המחאה

מרחוב יוקרתי לציר תנועה ראשי?
רחוב בן-גוריון. הפך לעורק תחבורה סואן ׀ צילום: אלון חכמון

התפתחות עירונית היא דבר מבורך, אך לא תמיד היא מתקבלת בהבנה על ידי התושבים שסובלים מפקקי תנועה ושאר בעיות שמביאות איתן העבודות בשטח. תושבי רחוב בן-גוריון בשכונת כפר גנים ג', שבמהלך שני העשורים האחרונים "נהנו" מהקמת בנייני יוקרה, גינה מפוארת וחמישה מבני ציבור, ובכללם חטיבת הביניים עלומים פיינברג, תיכון בן-גוריון, אשכול פיס, אולם הספורט ע"ש נחום סטלמך ואשכול גני ילדים עירוניים, דווקא לא הלינו על אי-הנוחות.
אלא, שבשנה האחרונה הקימה העירייה באותו רחוב את בית הספר על שם משה ארנס וגם מרכז ספורט מפואר, שייקרא ע"ש איחוד האמירויות, והוסיפה קווי תחבורה ציבוריים נוספים. התושבים, שמבינים כי בקרוב גם עבודות המטרו יגיעו לפתחם, החליטו להקים קול צעקה.
בימים אלו מתארגנים דיירי הרחוב, בראשותה של אתי מוכתר, להגיש התנגדות למטרו. במקביל, הם מבקשים מהעירייה לעצור את המחדל – כפי שהם מכנים אותו – ולבטל תחנות אוטובוס וקווי תחבורה ציבורית שנכנסים דרך הרחוב היוקרתי שלהם, שהפך לעורק תחבורה סואן וראשי.
לטענת התושבים המתגוררים באותו רחוב, התנועה של כלי רכב, ובעיקר תחבורה ציבורית במקום, הפכה בשנה האחרונה לבלתי נסבלת. "מאחר שהכביש צר, עצירה של אוטובוסים גורמת לפקקים ארוכים. בהמשך מתוכנן גם המטרו לעבור במקום, והדיירים התלכדו ואנחנו בעיצומה של הגשת עתירה נגד המהלך", אומרת מוכתר. "תושבים נאלצים להישאר בתוך הבתים כשהחלונות סגורים בגלל הרעש הבלתי נסבל והצפירות. אני יושבת במרפסת וסובלת ממה שקורה כאן. למה החליטו להפוך את הכביש הזה לציר תנועה ראשי? מדוע כל מבני הציבור והתחבורה הציבורית מתנקזים לרחוב שלנו שהוא דו-סיטרי ובכל כיוון נסיעה מסלול אחד. זה פשוט בלתי ייאמן".
מלשכת דובר העירייה נמסר: "אשכול הפיס, החטיבה והתיכון קיימים במקום זה שנים. העירייה עושה במקום מפרץ חדש, אשר ימנע את חסימת התנועה על ידי אוטובוסים שעוצרים כיום באמצע נתיב הנסיעה וחוסמים את התנועה. עבודה זו תמנע את המטרדים שנבעו בעקבות עצירת האוטובוסים באמצע הנתיב, תבטיח את שלום הנוסעים, והיא נועדה לטובת התושבים בלבד".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שומרים על הניקיון: העירייה הוציאה התראה לצו...

במסגרת מאמצי הרשות לשמירה על ניקיון העיר והמרחבים הפתוחים בתחומה, האגף לאיכות הסביבה בעירייה הוציא לאחרונה התראה לצו ניקוי לבעל...

חדשות פתח תקווה21 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

מנצחים את הקורונה: פתח תקוה ירוקה

ביממה האחרונה פתח תקוה נכנסה לרשימת הערים הירוקות עם 613 חולים פעילים בלבד. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר העיר הוגדרה כאדומה...

חדשות פתח תקווה20 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה