חדשות פתח תקווה

מקרה נדיר: חייהן של יולדת ותינוקת ניצלו בבילינסון לאחר תסחיף מי שפיר

חדשות פתח תקווה6 ביולי 2020    2 דקות
0

לפני כעשרה ימים הגיעה עינב הילל (41) לבית החולים כאשר היא בהריון בשבוע 39+6. לאחר שהוחלט לאשפזה, מצבה התדרדר והיא החלה לסבול מקשיי נשימה # ד"ר ענת פרדו וד"ר עדי בורוביץ הבהילו אותה לניתוח קיסרי שהציל את חייה # עינת הילל: "שלושה ניסים לפחות קרו לי בשבוע האחרון"

מקרה נדיר: חייהן של יולדת ותינוקת ניצלו בבילינסון לאחר תסחיף מי שפיר
צילום אילוסטרציה: אינגאימג'

לפני כעשרה ימים הגיעה עינב הילל (41), למיון היולדות בבילינסון כאשר היא בהריון בשבוע 39+6. במיון הוחלט על זירוז לידה והיא נשלחה לאשפוז במחלקת אם ועובר עד להתקדמות למצב לידה. לאחר מספר שעות הזעיקה חברתה של היולדת את האחות שירין עמר שקראה מיד לד"ר ענת פרדו מתמחה בבית חולים לנשים בבילינסון וסיפרה להן כי עינב הלכה לשירותים, נעלה את הדלת והיא שומעת שעינב לא מצליחה לנשום. ד"ר פרדו החליטה להבהיל את עינב לחדר לידה. שם יחד עם ד"ר עדי בורוביץ, רופא בכיר בבית חולים לנשים בבילינסון החלו להכין את עינב לניתוח קיסרי דחוף. תסחיף מי השפיר שממנו סבלה עינב הוא נדיר מאוד – ועוד יותר נדיר שהיולדת והתינוקת יצאו בריאות ושלמות. עינב קרסה מול עיניהם של הצוות הרפואי, לחץ הדם שלה ירד למינימום והרופאים  נאלצו לבצע החייאה.

פרופ' ארנון ויז'ניצר, מנהל בית חולים לנשים בבילינסון: "עינב הגיעה לפני כשבוע לזירוז לידה בשבוע 39+6. היא חוותה קוצר נשימה כשהחשד העיקרי היה שמדובר בתסחיף מי שפיר. זהו מצב נדיר שמתרחש רק אחת ל- 50 אלף לידות ואנו יודעים שברוב המקרים בעולם הוא מסתיים בטרגדיה. לשמחתנו, בזכות צוות רפואי מיומן, הפעם היה המקרה שונה. לחדר הלידה הוזעקו כעשרה אנשי צוות רפואי – מרדימים בכירים, רופאים גניקולוגים בכירים אחיות חדר ניתוח וטכנאית אקו לב ורופאי יילודים.

"תוך כדי הכנות לניתוח הקיסרי היא קרסה, הורידה לחץ דם באופן שלא ניתן היה למדוד אותו ועברה החייאה. במהלך הניתוח קיבלה עינב  מוצרי דם ומנות דם רבים ובסופו של דבר הצלחנו לייצב את מצבה ולעצור את הדימום המסיבי. התינוקת הוצאה במהירות והועברה לטיפול של רופאי הפגייה משניידר שהיו נוכחים במקום, והאם הועברה להמשך טיפול בטיפול נמרץ כללי בבילינסון. התינוקת והאם השתחררו בסוף השבוע מבתי החולים בילינסון ושניידר, ואנחנו מאושרים לראותן יוצאות הביתה כשהן בריאות ומחייכות".

עינת הילל: "שלושה ניסים לפחות קרו לי בשבוע האחרון. לפני כשבוע כשהגעתי למיון יולדות בבילינסון שם הוחלט על זירוז. למזלי הרב כרמית, חברה טובה שלי, נשארה איתי לאורך כל הדרך וכשהלכתי לשירותים עמדה ליד הדלת ושמה לב שאני  לא מצליחה לנשום. היא קראה מהר לאחות שהגיעה יחד עם ד"ר ענת פרדו. אני זוכרת שד"ר פרדו צעקה להודיע לחדר ניתוח שאנחנו בדרך ושהטיסו אותי במהירות לשם. את כל השתלשלות העניינים אחרי זה אני זוכרת רק ממה שסיפרו לי. הרופאים שהגיעו אליי לחדר ההתאוששות היו מאושרים לראות אותי, נושמת, חיה, מחייכת. זה לא מובן מאליו שזכיתי בחברה כמו כרמית, ברופאים בבית חולים לנשים בבילינסון ובחיים שלי ושל ארבל, התינוקת הקטנה שניצלה גם היא באותו לילה. אלו שלושת הניסים שלי."

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מתחת לאף: ארבעה רכבים נגנבו בהדר גנים

תושבי מתחם נחלים שבשכונת הדר גנים זועמים אחרי ששלושה כלי רכב של תושבי השכונה נגנבו במהלך הלילה. השלושה מצטרפים אל...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת
0

משולש אהבים: צעיר נדקר במהלך ריב

משולש רומנטי הסתיים בתקרית אלימה ובפצוע באורח קשה. תושב פתח תקוה בן 34 נפצע מדקירה במהלך קטטה שפרצה בשבת לפנות...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה