חדשות פתח תקווה

מקפ"ת מתנצלת

חדשות פתח תקווה8 בנובמבר 2019    2 דקות
0

בעקבות מכתב שנשלח למנהלי אולמות הספורט על הפסקת עבודתם, התקבל מכתב נוסף תוך 24 שעות ובו חוזרים בהם מהדברים

מקפ"ת מתנצלת

פחות מ – 24 שעות אחרי שקיבלו מנהלי אולמות הספורט עובדי מקפ"ת מכתבי זימון לשימוע לפני סיום עבודתם במערכת, בשל ביטול תקני מנהלים, נאותו במקפ"ת לחזור בהם מהמהלך החד צדדי ולהיכנס לדיון מסביב לשולחן בשיתוף ההסתדרות. בינתיים, כל עוד מקפ"ת לא קיבלה את האישור על פעילותה כתאגיד עירוני, ההליך כולה הועבר להקפאה.

בעקבות כך, כבר בראשית השבוע תמשוך מקפ"ת את המכתבים שנשלחו אל אותם עובדים ותצרף שורת התנצלות על ההודעה הפוגענית לכאורה שנעשתה מאחורי גבם.

ברביעי האחרון שלחה רג'ינה ברוך, מנהלת משאבי אנוש במקפ"ת מכתבים אל מנהלי אולמות הספורט המועסקים על ידי מקפ"ת , שם נכתב בזו הלשון. "במסגרת אישורה של מועצת העיר פתח תקווה , בדבר הפיכתה של מקפ"ת לתאגיד עירוני וכחלק מההתארגנות וההתאמה לצרכי מקפ"ת עולה הצורך לבצע שינויים".

בשורה מתחת ממשיכה ברוך. "מחלקת מנהלי האולמות נסגרת והאולמות יאוישו על ידי אבות הבית בלבד, כך שהתקן והתפקיד שלך כמנהל אולם מתבטל".

מנהלת משאבי אנוש הוסיפה. "בתקופה הקרובה תזומן לשיחה אשר מטרתה לבחון את ההיתכנות של המשך העסקתך במקפ"ת בתפקיד אחר. אנו מודעים לכך כי יש בדבר שינוי בתנאי העסקתך ולכן, נתונה לך הזכות שלא להסכים לשינוי הנדרש".

אלא, שחלק מנימת איום למי שיסרב לרעיון מוסיפה ברוך. "במקרה זה תזומן לשימוע על מנת לבחון את המשך העסקתך במקפ"ת".

מכתבה של מקפ"ת נשלח בידיעת יו"ר התאגיד גינת, מ"מ מנכ"ל גלית זכאי , מנהל תחום הספורט, רועי לוי ויו"ר ועד העובדים במקפ"ת שמעון קביליו.

בעוד גורמים עירוניים טענו לפיטורים סיטונאיים כהגדרתם, התייחס ראש העירייה רמי גרינברג לנושא. "יש אולמות ספורט שאין בהם פעילות ולכן המנהל נמצא חסר מעש במשך שעות ארוכות יום אחר יום. בבחינת נושא הספורט בכלל ואולמות הספורט במקרה זה נמצא כי ניתן להפעיל את האולמות באמצעות אבות הבית תוך ביטול תקן של ניהול. המנהלים יעברו הכשרה להפעלת המקום ובשעות הלימודים יהיו מורי הספורט אחראים על האולם. רק במקרים שבהם אולם הספורט פועל כמתנ"ס או במקרה חלופי של ריכוז אולמות ספורט ימונה מנהל. מדובר בתהליך הבראה אמיץ שאנחנו נוהגים על פיו תוך קיצוץ אמיתי של תקנים ובזבוז כספי ציבור".

אלא, שכבר בשעות הבוקר, התקבלה פנייה ממזכ"ל ההסתדרות שדרש מהעירייה וממקפ"ת לסגת מהמכתב החד צדדי ובמידת הצורך לקיים איתו סדרת דיונים בנושא. "זה לא יהיה מהלך חד צדדי בכל מקרה. כרגע הסיכום הוא שהמסמך מבוטל".

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה