חדשות פתח תקווה

מצטיינות בחינוך

חדשות פתח תקווה17 במאי 2022    4 דקות
0

שתיים מ-21 המנהלות המצטיינות של מחוז תל אביב במשרד החינוך הן מיכל מרדכי ריכרט, מנהלת תיכון ברנר בעיר, הפורשת בסוף השנה, וורד עמית, מנהלת פסג"ה פתח תקוה

מצטיינות בחינוך
מרדכי ריכרט ועמית. "מנהיגות פדגוגית איכותית ומשמעותית" | צילומים: דוברות העירייה

מנהלת תיכון ברנר בעיר מיכל מרדכי ריכרט ומנהלת פסג"ה פתח תקוה ורד עמית הן שתיים מ-21 המנהלות של מוסדות חינוך במחוז תל אביב, שזכו בהצטיינות על פעילותן החינוכית בשנת הלימודים תשפ"א. למרדכי ריכרט הפרס מהווה סיכום הולם לקריירה ענפה. בסיום השנה היא תפרוש ממערכת החינוך אחרי 34 שנים בתיכון ברנר, מתוכן 13 שנים כמנהלת, בתום עשייה חינוכית ארוכה ומאתגרת.
מצטייני מחוז תל אביב, שהתבלטו בעשייתם החינוכית במהלך שנת הלימודים תשפ"א, קיבלו תעודות הוקרה ממנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך חיה שיטאי, סגנה אבי הראל, מפקחת מחוז תל אביב רונית זכאי ומחמ"ד המחוז (מפקחת על חינוך דתי) רבקה הלינגר.
בטקס ההוקרה השתתפו נציגי הסתדרות המורים, ראש העירייה רמי גרינברג, הנהלת מחוז תל אביב, הפיקוח, מנהלי אגפי חינוך וקרובי משפחותיהם של המתמודדים שזכו בתואר הנכסף. שיטאי למצטיינים: "בעשייתכם היומיומית, אתם מנהיגים את דור המחר אל עבר המצוינות, בדרך שאין לה תחליף, בדוגמה אישית. אתם מהווים מודל להזדהות עבור תלמידיכם ועמיתיכם. בעשייתכם החינוכית, אתם פועלים לאתר את יכולותיהם של תלמידיכם, מחזקים ומעצימים אותם וחותרים למצות מהם את המרב. אני רואה בכם מנהיגות פדגוגית איכותית ומשמעותית במערכת החינוך".
לדברי חברי ועדת הפרס, "מיכל מרדכי ריכרט היא מנהיגה חינוכית פורצת דרך בתחום ראיית התלמיד כ'לומד עצמאי' שמתפתח כל הזמן. היא מאמינה בהתמקצעות ובהתפתחות מתמדת של כוח ההוראה כדרך חיים חינוכית. תפיסת עולמה היא ליצור תחושת שייכות. במהלך שמונה השנים האחרונות זכו מורי בית הספר ארבע פעמים בתגמול הדיפרנציאלי, דבר שמעיד על תהליך מובנה של קידום הישגים, התייחסות לאוכלוסיות מורכבות, אחוז גיוס גבוה והצטיינות בבחינות הבגרות.
"במסגרת הכנת הלומד העצמאי, גויסו תחת ניהולה של מיכל 39 מורים מקצועיים לפרויקט חניכה לתלמידים מאתגרים, המלווים אותם לאורך שעות היום. בנוסף, פותח מערך חונכות ולפיו תלמידי שכבת י"ב חונכים את תלמידי י"א בלימודים, וכך גם בשכבות הנמוכות. בכיתה י', במסגרת השכלה כללית, פותחה תוכנית ללימודי אוריינות, שסוגרת פערי שפה ומכשירה ללמידת טקסטים מורכבים.
"במסגרת המעורבות בקהילה, מוכשרים תלמידי התיאטרון כליצנים רפואיים ההולכים לבתי חולים. תלמידי מגמת ניהול עסקי פיתחו תוכנית למניעת עושק קשישים בבתי אבות. בנוסף, דואג בית הספר לתלמידים בקהילה שאין יד הוריהם משגת לחגוג להם ימי הולדת, ומסלול החינוך הגופני מאמץ את בית הספר קורצ'אק לחינוך מיוחד לשיעור ספורט משותף. כל מורה בבית הספר מקבל חניכה וליווי צמוד. כל הפיתוח המקצועי נעשה על ידי גורמים בית ספריים. בית הספר נבנה ברמה הניהולית, כך שלכל מורה ותלמיד יש אדם משמעותי הפנוי ליצירת קשר אישי ישיר בכל זמן נתון".
על ורד עמית, מנהלת פסג"ה פתח תקוה, אמרו חברי ועדת הפרס: "ורד עמית מוערכת מאוד על ידי הרשות המקומית ובעלי תפקידים שעמם היא עובדת. ורד מצעידה ומעצימה את הפסג"ה בחדשנות ובהקשבה תמידית. חדרי הפסג"ה עוצבו ברוח עקרונות We Work, ולכל חדר פותחו מתודולוגיות פדגוגיות מתאימות. בתקופת הקורונה נערך פיתוח פדגוגי של כל ההיבטים גם ללמידה מרחוק במרחב הזום.
"ורד מובילה תהליכי פיתוח מקצועי חדשניים, כגון פודקאסט ככלי לימודי, מסלולי קריירה לעובדי הוראה ונוירופדגוגיה. היא חיברה את סייעות גני הילדים ללמידה מקצועית, תוך יצירת קבוצה ייחודית של סייעות מובילות בשיתוף הרשות. ורד יזמה קשר עם אוניברסיטת אריאל למחקר על למידה מקוונת בתקופת הקורונה, באישור המדען הראשי של משרד החינוך. בנוסף, היא השתתפה במפגשי חשיבה עם ראש העיר בנושאים כמו מרחב חדשנות עירוני ובניית קמפוס לימודי חדש עם האוניברסיטה הפתוחה, כחלק מחזון להפוך את פתח תקוה לעיר לומדת.
"ורד מקדמת חדשנות ומקצועיות. היא עובדת בצוותי משימה במערך שותפויות עם המשרד והרשות, על מנת לתת מענה משמעותי לצרכים ולקדם באופן דיפרנציאלי את עובדי ההוראה. היא חרטה על דגלה שילוב יזמות וחדשנות פדגוגית. בימי הקורונה הייתה חיונית בהובלת מערך תהליכי הדרכה מקצועי דרך וובינרים והייתה בקשר עם בתי ספר ופלטפורמות נוספות. ורד הפכה את הצוות הפדגוגי בפסג"ה למקצועי, בהתאמה ללמידה היברידית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

משחק מסוכן

רוי ורטהיימר, בן 10 וחצי, שהגיע לשחק עם חבריו בגינת משחקים בשכונת שעריה בעיר, הותקף נמרצות על ידי קטינים בני...

חדשות פתח תקווה28 ביוני 2022    2 דקות
0

רוקחת הוכתה על ידי לקוח זועם

מבוטח של קופת חולים כללית, שהגיע לבית המרקחת ברקמן שברחוב חיים עוזר, טרק בחוזקה את דלת המקום על ידה של...

חדשות פתח תקווה28 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה