חדשות פתח תקווה

מפעל טביב: כשר, אבל מסריח

חדשות פתח תקווה21 במאי 2019    דקה אחת
0
מפעל טביב: כשר, אבל מסריח
צילום אילוסטרציה אינג אימג'

בסוף השבוע האחרון נמסרה הודעה חד משמעית מצידו של ראש העירייה רמי גרינברג, שאישר כי עד כה לא נמצאו פרמטרים לזיהום אוויר במפעל טביב שבאזור התעשייה סגולה.אולם, מהמפעל עולה ריח שפוגע באיכות החיים של תושבי שכונת אם המושבות והסביבה.

נציין כי ערב הבחירות התנהל מאבק בין תושבי אם המושבות לבעלי מפעל טביב, שגררו הפגנות מחאה בעקבותיהן יצאה העירייה בראשותו של איציק ברוורמן למאבקים משפטיים מול מפעל טביב. גם המשרד לאיכות הסביבה דאג להציב יחידות ניטור שהדגימות בהן למעט מקרה אחד קבעו כי אין פליטת חומר מזהם חריג מהמפעל האמור.

המאבקים המשפטיים נמשכו גם בראשית הקדנציה הנוכחית כשקבוצת תושבים טענו שוב ושוב כי ברשותם נתונים מדאיגים אולם באופן תמוה נתונים אלו לא נחשפו עד כה.

העירייה בראשותו של גרינברג המשיכה את המאבק נגד מפעל טביב וגם כעת סבור ראש העירייה כי מקומו של המפעל אינו בסמיכות לאזור מגורים. "זה נכון שאין לנו פרמטרים או ממצאים לגבי חומרים מזהמים מהמפעל אולם אין ספק בכלל שהוא פולט ריחות איומים הפוגעים באיכות החיים של התושבים. אנחנו לא יכולים לקבוע שהמפעל מסרטן או מזיק בריאותית אבל בהחלט אפשר לקבוע שהוא מזיק ומהווה מפגע סביבתי. בעלי המפעל יכולים להתכנס מול העירייה בראשותי ואם יעמדו בדרישות ובתנאים שנציב בפניהם נוכל להגיע להסדר זמני תוך שמירה על איכות חיי התושבים. בכל מקרה אנחנו פועלים לשינוי תב"ע כך שמפעל בסטנדרטים של טביב כמו גם מפעלי תעשייה אחרים לא יוכלו למצוא את מקומם כאן. יש לנו מטרה להפוך את האזור כולו להייטקיסטי ותעשייה קלה וכך יהיה".

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

העץ כבר לא נדיב

עץ אקליפטוס בן מעל ל 65 שנה שהיה נטוע על מדרכה ברחוב מונטיפיורי 19 במרכז העיר, קרס ונפל ממקומו לפני...

חדשות פתח תקווה24 בינואר 2020    דקה אחת
0

רכב התהפך

רכב התהפך ברחוב דרך יצחק רבין בפתח תקווה. חובשים באיחוד הצלה סניף פתח תקווה העניקו סיוע ראשוני בזירת התאונה לשתי...

חדשות פתח תקווה23 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה