חדשות פתח תקווה

מפעיל מנוף ללא רישיון נעצר באם המושבות

חדשות פתח תקווה4 באפריל 2019    דקה אחת
0

תושב השטחים בן 22 נעצר בחשד שהפעיל עגורן באתר בנייה ברחוב מבצע יפתח, מבלי שהוסמך לכך ומבלי שעבר כל הכשרה

מפעיל מנוף  ללא רישיון נעצר באם המושבות
העגורן ברחוב מבצע יפתח. סיכון ממשי לחיי אדם ׀ צילום: אלון חכמון

בתום חקירה סמויה שהתנהלה בחודשים האחרונים ביחידה לחקירת תאונות עבודה "פלס" בלהב 433 במשטרה, נעצר ביום שני השבוע צעיר בן 22, שוהה בלתי חוקי (שב"ח) תושב השטחים, בחשד שהפעיל מנוף (עגורן צריח) באתר בנייה ברחוב מבצע יפתח, וזאת מבלי שהוסמך לכך על פי דין ומבלי שעבר כל הכשרה להפעיל מנוף.
כחלק ממאמצי המשטרה לחשוף עבירות בתחום ענף הבנייה, ביצעו חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) פשיטה על אתר הבנייה, ונעצר הצעיר בחשד להפעלת עגורן ללא רישיון, התחזות, קבלת דבר במרמה, שימוש לא זהיר במכונות ועבירות בטיחות חמורות, תוך סיכון ממשי לחיי אדם. שני חשודים נוספים עוכבו לחקירה בגין מעורבות בפרשה.
יצוין כי מפעיל העגורן נתפס ללא האישורים הנדרשים על פי חוק ומבלי שעבר כל קורס המסמיך אותו לעסוק בתחום, תוך סיכון חיי אדם בשכונת אם המושבות, כשהוא מניף משאבת בטון לגובה של עשרות מטרים ופועל נוסף עומד על המשאבה ומכוון אותו. מדובר בעבירות חמורות, שיש בהן משום סיכון חיי אדם באתרי הבנייה ברחבי העיר, בסמיכות לגני ילדים או מוסדות חינוך, וכן למבני מגורים וגינות ציבוריות. בעקבות הממצאים החמורים הוחלט על סגירת האתר והפסקת העבודות עד לסיום ליקויי הבטיחות שנמצאו במקום.
מהמשטרה נמסר: "היחידה לחקירת תאונות עבודה תמשיך לעסוק בטיפול בתופעת תאונות העבודה, בחקירת אירועי תאונות חמורות ובחשיפת עבירות פליליות נוספות המשיקות לתחום, המשפיעות באופן ישיר על שלומם ובריאותם של האזרחים, על מנת להביא את מבצעי העבירה לדין".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה