חדשות פתח תקווה

מפנה את מקומו

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    2 דקות
0

יוסי נגולה, ראש מינהל שיפור פני העיר, הודיע על החלטתו לסיים תפקידו בעירייה • על פי הערכות, ההחלטה התקבלה לאחר שלא התאפשר לו למנות מנהל אגף תברואה

מפנה את מקומו
נגולה. התאכזב | צילום: באדיבות המצולם

חצי שנה אחרי שזכה במכרז לניהול מינהל שיפור פני העיר (שפ"ע), יוסי נגולה הודיע על החלטתו לסיים את תפקידו בעירייה מיד לאחר החגים.
רק לפני שבועיים חשפנו כאן את החלטת ראש העירייה רמי גרינברג לבטל דרישה של נגולה להתקין מערכות GPS על הקטנועים של עובדי המינהל.
בעקבות התזמון של ההודעה, יש הטוענים כי נגולה התאכזב גם שלא התאפשר לו למנות מנהל אגף תברואה על פי שיקול דעתו, לאחר שוועדת המכרזים דחתה מועמד שהוא מכיר אישית.
ישנם גורמים בתוך המערכת העירונית הטוענים כי טרם המכרז נכנס מנהל מינהל שפ"ע החדש לשיחה עם ראש העירייה, וביקש את תמיכתו למנות אדם שהוא מכיר ושהוא יכול לסמוך עליו לכאורה. אלא שגרינברג הודיע לו שהוא לא מתכוון לאשר מינויים על סמך חברויות לכאורה, וכי אינו מוכן לגלות עניין במכרז.
לאחרונה יזם נגולה פיילוט ניסיוני שלפיו מתבצע שינוי שעות עבודות הניקיון בעיר, וזאת כשקבע כי באזורים שונים לסירוגין תתבצע העבודה בשעות הערב והלילה, על מנת להותיר עיר נקייה בשעות הבוקר.
ישנם שמתחו ביקורת על הרעיון וטענו: "בעיר בסדר גודל של פתח תקוה לא תיתכן עבודת ניקיון בשעות הלילה. מי יוכל לפקח על העבודה? מי יוכל לשלם את העלויות לשעות ערב ולילה? מדובר בסכומים שיכולים לפגוע בתקציב של המינהל, ואיש לא יוכל לעמוד בזה. צריך לנקות מוקדם לפנות בוקר, ורק בסופ"ש לנקות בשעות אחר הצהריים כדי להשאיר עיד נקייה לשבת, כשכל התושבים מסתובבים ברחובות".
למרות הביקורת, החליט סגן ראש העירייה וראש מינהל שפ"ע צדוק בן משה, בעצה אחת עם ראש העירייה, לאפשר את הפיילוט, והוא אכן יצא לדרך.
בינתיים, כאמור, נתגלתה מחלוקת בין הגורמים הבכירים, ונגולה החליט להניח מכתב התפטרות.
גורמים בעירייה מציינים כי הזוכה במכרז כסגן מנהל המינהל הינו תושב נווה ירק, והוא מקורב לגורמים בכירים בעיר – מה שלא מנע לכאורה את בחירתו לתפקיד. "אם הוא מקצועי אין בעיה אם יש לו היכרות או לא, העיקר – חובת ההוכחה היא עליו", לדבריהם.
גרינברג: "אחרי שנחשפתי לדברים במינהל בתקופה הקודמת, הייתי חייב לאתר אדם מקצועי, הגון וישר, שרק טובת התושב לנגד עיניו. לגבי בחירתו של נגולה לסיים את תפקידו, אני מקבל כל החלטה, כאשר טובת התושב לנגד עיניי".
אלון חכמון

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שומרים על הניקיון: העירייה הוציאה התראה לצו...

במסגרת מאמצי הרשות לשמירה על ניקיון העיר והמרחבים הפתוחים בתחומה, האגף לאיכות הסביבה בעירייה הוציא לאחרונה התראה לצו ניקוי לבעל...

חדשות פתח תקווה21 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

מנצחים את הקורונה: פתח תקוה ירוקה

ביממה האחרונה פתח תקוה נכנסה לרשימת הערים הירוקות עם 613 חולים פעילים בלבד. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר העיר הוגדרה כאדומה...

חדשות פתח תקווה20 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה