חדשות פתח תקווה

מעל %09 מתלמידי התיכונים העירוניים היו זכאים לבגרות

חדשות פתח תקווה2 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

הנתונים מתייחסים לשנת תשע"ט, ומציבים את פתח תקוה במקום גבוה יותר מהערים נתניה, בת ים, באר שבע ואשדוד

מעל %09 מתלמידי התיכונים העירוניים היו זכאים לבגרות
צילום: ingimage

מעל ל-90% מתלמידי התיכונים העירוניים היו זכאים לבגרות בתשע"ט – כך עולה מנתונים שהציג משרד החינוך. בעירייה סבורים כי רמת הזכאות לבגרות מושפעת מהגיוון הסוציו-אקונומי בעיר.
בעיר פתח תקוה אחוז הזכאות לבגרות, מכלל הגרים ברשות הוא 77.3%, לעומת 69.7% בארצי. מהשוואת הנתונים עולה כי הזכאות לבגרות בעיר גבוהה יותר מאשר בנתניה, בת ים, באר שבע ואשדוד, ודומה לחיפה וחולון.
על פי נתוני משרד החינוך, עולה כי אחוז התלמידים הזכאים לתעודת בגרות הכוללת אנגלית ברמה של 5 יחידות הוא 47.9% (39.1% בארצי). אחוז התלמידים הזכאים לתעודת בגרות הכוללת מתמטיקה ברמה של 5 יח"ל הוא 18% (15.5% בארצי).
בעירייה מציינים כי ראש העירייה רמי גרינברג החל, עם כניסתו לתפקיד, לפעול לצמצום משמעותי של מספר הלומדים במוסדות העיר אשר אינם גרים בעיר, וכן  לצמצום מספר תלמידי העיר שיוצאים ללמוד מחוץ לפתח תקוה – צעד שנועד להקטין את הפער בזכאות הבגרות בין מספר הלומדים בעיר למספר הגרים בעיר.
מ"מ ראש העירייה וראש מינהל החינוך רון כץ אמר: "אני מודה לאנשי ההוראה הנפלאים בעיר על עבודתם, וכן לאנשי המינהל אשר עובדים סביב השעון לטובת תלמידי העיר. אני גאה בתלמידינו היקרים, ומבטיח כי נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי שיצליחו בלימודיהם ויגיעו להישגים חינוכיים וערכיים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"התעלמו ממצוקתה הרבה"

ביום חמישי הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איאד עבדאללה (41), תושב הרשות הפלסטינית, ווטה איילה (30), בגין עבירות של...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

חרדים לשכונה

רגע לפני שהמתווה החדש של ראש העירייה נידון בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, רמי גרינברג החליט להיעתר לבקשת ארגון הקבלנים ולקיים...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה