חדשות פתח תקווה

מנהל אגף הלוגיסטיקה והרכש בעירייה עוכב לחקירה

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    3 דקות
0

הבכיר נחקר, לאחר שסירב להציג לחוקרי המשטרה את צילומי מצלמות האבטחה, שתיעדו לכאורה את תליית דגל פלסטין על בניין העירייה והצתת מכולת קרטונים ואשפתון סמוך • מנהל האגף: "אני לא חשוד ולא היה לי קשר לשום דבר" • בתום החקירה הוא שוחרר ללא תנאים מגבילים

מנהל אגף הלוגיסטיקה והרכש בעירייה עוכב לחקירה
דגל פלסטין על בניין העירייה. חשד לשיבוש הליכי חקירה

חוקרי משטרת פתח תקוה עיכבו לחקירה את מנהל אגף הלוגיסטיקה והרכש בעירייה, בחשד לעבירה של שיבוש הליכי חקירה בכל הקשור לטיפול במצלמות האבטחה. זאת, לאחר שעל בניין העירייה נתלה דגל פלסטין והוצתו מכולת קרטונים ואשפתון טמון קרקע סמוך לבניין. בתום החקירה שוחרר מנהל האגף ללא תנאים מגבילים.
על פי החשד, מנהל האגף סירב לאפשר לחוקרים לאסוף את מכשירי ההקלטה והזיכרון של מצלמות האבטחה (DVR) ללא אישור ראש העירייה, חרף צו בית משפט שהציגו בפניו. מדוע בחר מנהל האגף שלא לשתף פעולה עם המשטרה? לא ברור. במשטרה סבורים, שלמנהל האגף אין קשר לפרשה הנחקרת, כמו גם לגורמים אחרים בעירייה, לפחות בשלב הזה של החקירה.
ברביעי שעבר בשעת הצהריים הגיעו חוקרי משטרת פתח תקוה לבניין העירייה, כשהם בלבוש אזרחי. הם עלו לקומה השלישית בבניין, ניגשו למשרדו של מנהל אגף הלוגיסטיקה והרכב, כשהם מבקשים לאסוף את ה-DVR של מצלמות האבטחה בבניין, במסגרת חקירה שמתנהלת בתחנה בעקבות ההצתה ותליית דגל פלסטין.
אלא, שהמפגש בין חוקרי המשטרה לבין מנהל האגף הסתיים בעיכובו של האחרון, לאחר שסירב למסור לחוקרים את מערך הזיכרון של מצלמות האבטחה ללא אישור מראש העירייה רמי גרינברג. החוקרים, שהרימו גבה והציגו צו משפטי המורה להם לתפוס את הסרטונים בכל המצלמות המקיפות את בניין העירייה, לא אהבו, בלשון המעטה, את התנהלות מנהל האגף והחליטו לעכב אותו לחקירה, כשהם לוקחים עמם גם את מכשיר ההקלטה של המצלמות.
בתום חקירה קצרה, שבה יוחס לו לכאורה חשד לשיבוש מהלכי חקירה, שוחרר מנהל אגף הלוגיסטיקה והרכש בעירייה ללא תנאים מגבילים, ומיד לאחר מכן שב לעבודה.
נזכיר כי ביום רביעי, לפני כשבועיים, הגיע אלמוני סמוך לשעה 02:30 לפנות בוקר לעבר בניין העירייה מרחוב אהרונסון, כשהוא אוחז בידיו בדגל פלסטין על מוט מטאטא וכן חומר דליק. החשוד התקרב אל מאחורי מכולת הקרטונים והאשפתון, ותוך שניות אחדות פרצה להבה ענקית, ועשן סמיך היתמר באוויר וכיסה את האזור. צוותים של לוחמי כיבוי אש והצלה טיפלו בשריפה, וחוקרי משטרה, שהוזנקו גם הם למקום, פתחו בחקירה, כשחבלן משטרתי סורק את רכבו של ראש העירייה גרינברג, שחנה במקום.
שעות אחדות לאחר מכן, הופץ סרטון שצולם במצלמות אבטחה של בית עסק סמוך, שתיעדו לכאורה את החשוד כשהוא צועד בבטחה לבצע את זממו. בעירייה מיהרו לטעון, כי מצלמות האבטחה בחזית הבניין לא תיעדו את האירוע, וכי אין בידיהם סרטון המתעד את החשוד לפני או אחרי המעשה ובוודאי שלא בתחילתו.
לדברי מנהל אגף הלוגיסטיקה והרכש, שכאמור עוכב לחקירה, "עם כל הכבוד לחוקרי המשטרה, אני עובד בעיריית פתח תקוה ואינני אחראי ישיר על רכוש העירייה. אני מנהל אותו בלבד, כמי שאמון מטעם ראש העירייה. הבהרתי כי אני חייב את אישורו של גרינברג כדי להעביר את ה-DVR, וזה כנראה הכעיס את החוקרים, שהחליטו לבקש שאגיע איתם לתחנה. אני לא חשוד בשום דבר, ולא היה לי קשר לשום דבר. בסך הכל אני עושה את הנחיית הממונים עליי. מצלמות האבטחה שבבניין לא תיעדו את האירוע בכל מקרה".
מהמשטרה נמסר: "העובד עוכב לחקירה בעקבות חשד לשיבוש חקירה, והוא שוחרר בסיומה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה