חדשות פתח תקווה

מנהלים חדשים לשני בתי ספר

חדשות פתח תקווה31 באוגוסט 2021    דקה אחת
0
מנהלים חדשים לשני בתי ספר

שני מנהלים חדשים הצטרפו לצוות המנהלים והמנהלות של בתי הספר היסודיים בעיר. רינת אלמוזלינוס החלה לנהל השבוע את בית הספר ביאליק, ורונן יגר נכנס לתפקידו כמנהל בית הספר קרול.
אלמוזלינוס היא בוגרת תוכנית להכשרת מנהלים של "אבני ראשה", בעלת תואר ראשון בחינוך, עם התמחות במתמטיקה, ותואר שני במסלול מדעי-טכנולוגי. לאלמוזלינוס ניסיון עשיר ומגוון של 20 שנה במערכת החינוך, כמחנכת, מורה מקצועית למתמטיקה, רכזת חברתית ורכזת פדגוגית. בשמונה השנים האחרונות שימשה כסגנית מנהלת בבית הספר היסודי מעוז המכבים במודיעין-מכבים-רעות.
לתפיסתה, בית הספר הוא מרחב חינוכי המטפח ערכים, ידע, חדשנות ויזמות, פורץ את גבולות הכיתה, ומעורר סקרנות, תשוקה, הנעה והנאה מתהליך הלמידה. לכן בית הספר צריך להוות סביבה בטוחה ונעימה, המאפשרת לכל השותפים בו להתפתח, לממש את כישרונותיהם ולחוות הצלחה. אלמוזלינוס מאמינה בכוחה של הקהילה, הצוות החינוכי, התלמידים וההורים לפעול בשותפות לקידום העשייה החינוכית-ערכית של בית הספר.
יגר, גם הוא בוגר התוכנית להכשרת מנהלים של "אבני ראשה", בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת ותואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני, עם התמחות בהנחיית קבוצות. ליגר ניסיון עשיר של כ-20 שנה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית. בשבע השנים האחרונות ניהל את שכבות ה'-ו' בבית הספר בן צבי בחולון.
לתפיסתו, יש להתייחס לכל תלמיד ותלמידה בראייה הוליסטית, כדי שיוכלו לממש את היכולות האישיות שלהם. לשם כך, הצוות החינוכי צריך להקנות לילדים כלים ומיומנויות לחיים בחברה, דרך עיסוק מתמיד בהטמעת ערכים של כבוד, פלורליזם, אהבת האדם וקבלת השונה והאחר. לשיטתו, הצלחה פדגוגית תתממש בבית ספר המאפשר לתלמידים להגשים את עצמם, להתנסות בלמידה פעילה, לחקור, לבחור ולקחת אחריות על בחירתם.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

אנחת רווחה חלקית נשמעה השבוע בקרב תושבי הדר גנים, לנוכח פרסום מכרז ראשון של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 2,499...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0

מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

יותר מ-60 כיתות נסגרו לאחר ראש השנה והילדים והצוות נשלחו לבידוד. בין היתר, התברר כי מורה, שאובחן כחולה מאומת, לימד...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה