חדשות פתח תקווה

מלחמת כשרות גם בכפר גנים ג'.

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2019    דקה אחת
0

המאבק בין חילוניים לדתיים בפתח תקוה נמשך וגולש גם לכפר גנים

מלחמת כשרות גם בכפר גנים ג'.
צילום אלון חכמון

דוכן דרוזי הפועל מידי שישי בקומת הכניסה בקניון גנים הפך בשבועיים למוקד השיח בשכונה היוקרתית שמכילה אוכלוסייה מעורבת בה חיים אלה לצד אלה חילוניים ומסורתיים. דתיים חובשי כיפות סרוגות וגם חרדים. עד היום זה לא הפריע לאיש והשכונה כולה שמרה על צביונה המיוחד והנינוח. אלא, שכבר בשבוע שעבר היה מי שהדביק מודעות וכרזות בניגוד לחוק כשהוא מודיע לכאורה כי הדוכן הדרוזי אינו כשר וכי מיקומו בקניון מטעה את הציבור שכן בקניון עסקים המחזיקים בתעודת כשרות.
תושבים ונציגי ועד פעולה הסירו את מודעות ההכפשה ובקבוצות בווטצאפ השכונתי תקפו את "זורעי הרעל " ומפיצי התסיסה בשכונה.
לטענתם , הזכות לכבוד הינה החובה לכבד. " כל אדם ששומר כשרות ראוי שישאל את בעל העסק או יבדוק אם המקום מחזיק בתעודת כשרות. אין בניהול עסק ללא תעודת כשרות משום הטעייה של הציבור. אנחנו לא שכונה דתית ולמדנו לחיות בנועם אוכלוסיות שונות ומגוונות . חבל שמישהו יפר את ההרמוניה של השכונה " אמרו.
מסתבר, שהבוקר התעוררה השכונה למודעות משמיצות כנגד אותו דוכן הפעם גדולות יותר ומאירות עיניים . התגובה לא איחרה לבוא "ידע המבקר וייזהר שלא לפגוע בבני אדם אחרים. זו לא שכונה דתית, אפילו לא מסורתית . זו גם לא שכונה גזענית.. בשכונה זו כל אישה ואיש מחליטים לעצמם איך לחיות ומה לאכול , ומי שרוצה לוודא מה הוא אוכל, בודק בעצמו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חשוד שפרץ לדירה ותקף קטינה בשעה שישנה...

משטרת ישראל עצרה חשוד תושב פתח תקוה לאחר שהתפרץ לדירה בעיר ותקף קטינה בת 15 שישנה במיטתה. החשוד אותר ע"י...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2019    דקה אחת
0

מנהלת אגף חינוך חדשה

ירדנה חדד, בעלת PhD במנהל ציבורי, M.A בהוראת המדעים, B.A במתמטיקה ובחינוך, בוגרת קורס מנהלי מערכות מידע ראשי (מנמ"רים), קורס...

חדשות פתח תקווה18 ביולי 2019    2 דקות

כתיבת תגובה