חדשות פתח תקווה

מלחמת כשרות גם בכפר גנים ג'.

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2019    דקה אחת
0

המאבק בין חילוניים לדתיים בפתח תקוה נמשך וגולש גם לכפר גנים

מלחמת כשרות גם בכפר גנים ג'.
צילום אלון חכמון

דוכן דרוזי הפועל מידי שישי בקומת הכניסה בקניון גנים הפך בשבועיים למוקד השיח בשכונה היוקרתית שמכילה אוכלוסייה מעורבת בה חיים אלה לצד אלה חילוניים ומסורתיים. דתיים חובשי כיפות סרוגות וגם חרדים. עד היום זה לא הפריע לאיש והשכונה כולה שמרה על צביונה המיוחד והנינוח. אלא, שכבר בשבוע שעבר היה מי שהדביק מודעות וכרזות בניגוד לחוק כשהוא מודיע לכאורה כי הדוכן הדרוזי אינו כשר וכי מיקומו בקניון מטעה את הציבור שכן בקניון עסקים המחזיקים בתעודת כשרות.
תושבים ונציגי ועד פעולה הסירו את מודעות ההכפשה ובקבוצות בווטצאפ השכונתי תקפו את "זורעי הרעל " ומפיצי התסיסה בשכונה.
לטענתם , הזכות לכבוד הינה החובה לכבד. " כל אדם ששומר כשרות ראוי שישאל את בעל העסק או יבדוק אם המקום מחזיק בתעודת כשרות. אין בניהול עסק ללא תעודת כשרות משום הטעייה של הציבור. אנחנו לא שכונה דתית ולמדנו לחיות בנועם אוכלוסיות שונות ומגוונות . חבל שמישהו יפר את ההרמוניה של השכונה " אמרו.
מסתבר, שהבוקר התעוררה השכונה למודעות משמיצות כנגד אותו דוכן הפעם גדולות יותר ומאירות עיניים . התגובה לא איחרה לבוא "ידע המבקר וייזהר שלא לפגוע בבני אדם אחרים. זו לא שכונה דתית, אפילו לא מסורתית . זו גם לא שכונה גזענית.. בשכונה זו כל אישה ואיש מחליטים לעצמם איך לחיות ומה לאכול , ומי שרוצה לוודא מה הוא אוכל, בודק בעצמו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לא מבקרת יותר

  בהמשך לתנאי הפרישה המעודפים שהוצעו לעובדי הרשויות המקומיות החליטה בשבוע שעבר מבקרת העירייה, רו"ח איילה קדוש, לצאת לפרישה מוקדמת...

חדשות פתח תקווה6 באפריל 2020    דקה אחת
0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה