חדשות פתח תקווה

מלחמת כשרות גם בכפר גנים ג'.

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2019    דקה אחת
0

המאבק בין חילוניים לדתיים בפתח תקוה נמשך וגולש גם לכפר גנים

מלחמת כשרות גם בכפר גנים ג'.
צילום אלון חכמון

דוכן דרוזי הפועל מידי שישי בקומת הכניסה בקניון גנים הפך בשבועיים למוקד השיח בשכונה היוקרתית שמכילה אוכלוסייה מעורבת בה חיים אלה לצד אלה חילוניים ומסורתיים. דתיים חובשי כיפות סרוגות וגם חרדים. עד היום זה לא הפריע לאיש והשכונה כולה שמרה על צביונה המיוחד והנינוח. אלא, שכבר בשבוע שעבר היה מי שהדביק מודעות וכרזות בניגוד לחוק כשהוא מודיע לכאורה כי הדוכן הדרוזי אינו כשר וכי מיקומו בקניון מטעה את הציבור שכן בקניון עסקים המחזיקים בתעודת כשרות.
תושבים ונציגי ועד פעולה הסירו את מודעות ההכפשה ובקבוצות בווטצאפ השכונתי תקפו את "זורעי הרעל " ומפיצי התסיסה בשכונה.
לטענתם , הזכות לכבוד הינה החובה לכבד. " כל אדם ששומר כשרות ראוי שישאל את בעל העסק או יבדוק אם המקום מחזיק בתעודת כשרות. אין בניהול עסק ללא תעודת כשרות משום הטעייה של הציבור. אנחנו לא שכונה דתית ולמדנו לחיות בנועם אוכלוסיות שונות ומגוונות . חבל שמישהו יפר את ההרמוניה של השכונה " אמרו.
מסתבר, שהבוקר התעוררה השכונה למודעות משמיצות כנגד אותו דוכן הפעם גדולות יותר ומאירות עיניים . התגובה לא איחרה לבוא "ידע המבקר וייזהר שלא לפגוע בבני אדם אחרים. זו לא שכונה דתית, אפילו לא מסורתית . זו גם לא שכונה גזענית.. בשכונה זו כל אישה ואיש מחליטים לעצמם איך לחיות ומה לאכול , ומי שרוצה לוודא מה הוא אוכל, בודק בעצמו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הדו"ח האילם

המאבק סביב הריחות הרעים ממפעל טביב והחשש לזיהום סביבתי נמשך. בימים האחרונים הרשתות החברתיות וקבוצות הוואטסאפ הפכו לזירת קרב בין...

חדשות פתח תקווה16 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

שי לחג

לקראת ערב החג הוגשה תלונה במשטרה מטעם חברת טביב, החברה הארצית לטיפול ופינוי פסולת רעילה בע"מ, שמפעלה שוכן ברחוב החרושת בפתח...

חדשות פתח תקווה13 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה