חדשות פתח תקווה

מלחמות השבת נמשכות בעיר

חדשות פתח תקווה27 ביוני 2019    2 דקות
0

מלחמות השבת חוזרות לפתח תקוה. קריאה לעצרת המונים מחר לשמירה על השבת בעיר בהובלת רבני העיר

מלחמות השבת נמשכות בעיר
צילום אלון חכמון

מלחמות השבת חוזרות, אחרי 101 שבתות של הפגנות סביב פתיחתו ש קולנוע היכל, חוזר הציבור החרדי ומזמין עצרת המונים, מחר, שישי (28/6) במחאה על פתיחת חנות "קשת טעמים", הממוקם מרחק כמה עשרות מטרים מפרויקט המגורים של שכונת נווה דגלים. מעבר לעובדה שהחנות מציעה גם מוצרים שאנים כשרים, בשבוע שעבר נפתחה החנות גם במהלך השבת. מה שהעלה את קצפו של ציבור הרבנים המובילים מחאה ברשותו של הרב האשכנזי הראשי לפתח תקוה הרב מיכה הלוי, והרב של שכונת כפר אברהם, הרב ששון הכהן, לצד שורה של רבנים משכונות וקהילות באזור המתכוונים להגיע בהמונייהם. מה שמסתמן כמו שיבה להיסטוריה העגומה של העיר, אחרי שנים בהם נשמר הסטטוס קוו בין דתיים לחילונים בעיר.

ראש העיר פתח תקוה, רמי גרינברג, במסר לתושבי העיר: בעיר פתח תקוה, נשמר מזה שנים הסטטוס קוו וישנה הרמוניה וחיים משותפים בין כל הקבוצות והקהילות בעיר, תוך כבוד הדדי וללא כפייה של אף אחד מהצדדים.

במערכת הבחירות התחייבתי לשמור על המצב כפי שהוא ולאפשר לכולם לחיות באופן חופשי ועל פי השקפותיהם וכך אני נוהג גם היום.
כמו כן, אני דואג לתת לכל אוכלוסיה וקהילה בעיר את כל המשאבים שהיא צריכה, בתחומי החינוך, התרבות ועוד, באופן הוגן וע"פ הצרכים שלה, ומתוך שיקולים עניינים ומקצועיים בלבד. זאת בניגוד לשנים עברו בהן הדברים התנהלו לא באופן פרופורציונלי ועל סמך שיקולים פוליטיים.

מבחינת העובדות, ניתן לראות כי הסטטוס קוו לא שונה בשום צורה. כך לדוגמא בריכת עמישב נשארה פתוחה כפי שהיה נהוג ב-30 השנים האחרונות, ואזורי תעשייה בהם היו עסקים פתוחים לא נסגרו גם הם.

לצערי, ישנם גורמים המנסים להתסיס את השטח וליצור מצג בו תושבי העיר אינם מכבדים זה את זה, זאת מטעמים פוליטיים שאינם אידאולוגיים. מצג זה הוא מצג שווא ואלו המציגים אותו, מבקשים לכפות את דעותיהם ואורח חייהם על אחרים, ללא מתן כבוד הדדי.

עיריית פתח תקוה דוגלת במדיניות של "חייה ותן לחיות" ומכבדת את כל הקהילות החיות בעיר. אנו מכבדים את כל הקהילות השונות ומאפשרים חופש בחירה לכל תושב ותושבת ללא הבדל של מגזר כזה או אחר.

בעבר פניתי לפרקליטות, ע"מ לאפשר לציבור חרדי לקיים אירועים בהפרדה מתוך הבנה של צרכי הקהילה, וכפי שפעלתי כך עבור מגזר אחד, כך לא אכפה על ציבור אחר הימנעות מכל פעולה שהיא ביום החופש שלהם.

אני כראש העיר אמשיך לפעול למען אחדות העיר וכבוד התושבים הגרים בה ולא אתן שיילבו את היצרים ויסכסכו בין התושבים. אשמור על החופש של כל תושב ותושבת, ולא אאפשר כפייה חילונית או דתית.

הבסיס לאמונה היהודית טמון במצוות "ואהבת לרעך כמוך". על כן אני קורא לכולם להרגיע את הלהבות ולסמוך עלי כי אנווט את הדברים בכבוד.

אין דרך אחרת ולא תהיה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת
0

עוד קורבן לקורונה: שלווה זלפריינד מגני הדר,...

שלווה זלפריינד מגני הדר בפתח תקווה, היא הקורבן האחרון דל מחלת הקורונה. שלווה ז״ל הייתה גננת שנים רבות וחינכה רבים...

חדשות פתח תקווה17 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה