חדשות פתח תקווה

מלחמות החושך

חדשות פתח תקווה17 באפריל 2020    4 דקות
0

רוססו כתובות נאצה כנגד ראש העיר מצד גורמים במגזר החרדי, ככל הנראה על רקע החלטתו להחשיך אזורים מסויימים בעיר

מלחמות החושך
צילום פרטי

אחרי שנה כמעט של שקט מול המגזר החרדי, נדמה שהימים האחרונים מציפים שוב מתיחות בין גורמים מסויימים במגזר החרדי לבין העירייה והעומד בראשה, רמי גרינברג, אלא, שהפעם מדובר בחציית קו אדום לטענת העירייה וניסיון ניגוח אישי שמקבל תאוצה בימים האחרונים.

כתובות גרפיטי בוטים ומשמיצים רוססו בארבע מקומות בשכונת הדר גנים על קירות בטון ומבני ציבור וכן על חומת כביש מכבית לדוגמא: "רמי דיקטטור, רמי בושה".

ברחוב החרדי, בהדר גנים ובקרב נבחרי הציבור ממהרים להוקיע את המעשה  וטוענים כי אינו על דעתם.

חברי מועצת העיר מסיעת יהדות התורה אליהו ברוכי וישראל פרידמן מסרו: "אנו מגנים בתוקף את כתובות הנאצה ודורשים לפתוח בחקירה מקיפה. אין זו דרך התורה שדרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום".

גם תושבים בהדר גנים מוחים. "בושה למי שמרשה לעצמו להשחית רכוש ציבורי ולהותיר כיתובים כאלה במיוחד בימים שבהם אנו מצויים. אם יש למישהו טענות על התנהגותו של ראש העירייה יש דרכים להביע אותם ויש את יום הבחירות. אנחנו כתושבים מודים לו על כל פעילותו ברחבי העיר ולא רק בשכונה שלנו לכן המעשה מבחינתנו הוא בזוי".

הכתובות כנגד ההחשכה

בדיקה של האירועים האחרונים מעלה חשד לפיו הכתובות הבוטות רוססו כתגובה על החלטה של ראש העירייה להחשיך אזורים ברחבי העיר בשעות הערב כחלק מהמאבק במניעת התפשטות נגיף הקורונה ועל מנת לחסוך בעלויות בימים אלו שהציבור נצטווה ממילא לשהות בבית.

בשבוע האחרון כבו האורות בחלקים משכונת הדר גנים, למגינת רוחם של חלק מהתושבים שהקימו קול זעקה וטענו להפליה ופגיעה ישירה בציבור החרדי על ידי ראש העירייה.

אלא, שמנגד, גם בשכונות אם המושבות , כפר גנים ומרכז העיר ניתנה ההוראה לכיבוי אורות במהלך השבועיים האחרונים , ולאו דוקא באזורים בהם מתגורר ציבור חרדי.

 

תגובת ראש העיר

ראש העירייה מבחינתו לא מבין על מה כל הצעקה מצד אותם בודדים . "כשרציתי לטפל בגופים מסויימים עשיתי זאת ללא מורא ובמלוא הנחישות. כשהחלטתי לסגור בתי כנסת במסגרת המאבק למניעת התפשטות נגיף הקורונה עשיתי זאת , למול עיני התושבים ולא בעישון לילה או בהחבא ואיני מצטער על כך אלא גא בהחלטתי שכן היא הוכיחה את עצמה ורק במקומות שבהם לא שמרו על התקנות נחשפנו לתחלואה ולהדבקות. בזכות הפעולות בהן נקטנו בשבועות האחרונים העיר נמצאת במקום מכובד רחוק מהערים הגדולות בכל הקשור לתחלואה בנגיף ואני כראש עירייה עושה הכל כדי למנוע את התפשטות הנגיף מחד ולהקנות חוויות תרבות לתושבים מאידך, ללא איפה ואיפה ובאופן שיוויוני מלא. ההתנהגות האלימה הזאת תטופל עד תום שכן אין לה מקום ובודאי שלא תוך כדי השחתת רכוש ציבורי ומשאבים עירוניים".

מהעירייה נמסר בתגובה.  "אין ספק כי השחתת רכוש ציבורי וריסוס כתובות נאצה בגנות ראש העיר נעשים ע"י עשב שוטה והמקרה יטופל במשורים המתאימים. המקרה שארע הבוקר מצטרף לגידופים וההשמצות נגד ראש העירייה על ידי גורמים מסויימים בשכונת הדר גנים.  כפי שהעידו על כך רבים מתושבי גני הדר, אותם חריגים מסבים נזק לתושבי השכונה והם יטופלו ע"י גורמי אכיפת החוק בצורה יסודית. עם פרוץ משבר הקורונה, ראש העיר הוא זה שהציל את תושבי שכונת גני הדר ושמר על בריאותם בכך שנלחם כנגד מפרי ההנחיות. זאת למרות מורת רוחם של מנהלי המוסדות ובתי הכנסת אשר התעמתו עם ראש העיר וניסו לפעול בכל דרך אפשרית כדי שיעלים עין מהנחיות משרד הבריאות. ראש העיר פעל בנחרצות כדי לסגור מוסדות אלו, מה שכאמור הציל רבים מתושבי גני הדר. בפרט לאחר שהתברר שברוב המוסדות הללו התגלו חולי קורונה ואלמלא פעילותו של ראש העיר בנושא, רבים היו נדבקים וייתכן כי היינו נצבים בפני משבר התפרצות מקומי. ראש העיר רמי גרינברג הוא הראשון שהבין את הנושא ובשל פעילותו פתח תקוה – על כל המורכבות שבה – נמצאת במקום טוב ביחס לשאר הערים ורואים זאת בכל הפרמטרים. לצד השמירה על בריאות התושבים, פתח תקוה הובילה במתן הסיוע לתושבים כחלק מההתמודדות מול המשבר – הן בהיקף סלי המזון שחולקו והן בסיוע הפרטני. במקביל, ראש העיר המשיך לקדם פרוייקטים רבים בכל העיר, לרבות פתיחת הנתיב הנוסף במנחם בגין, פיתוח השצפ"ים (שטח ציבורי פתוח) באזור ועוד. ולא בכדי רוב מוחץ בציבור משבח את ראש העיר על פעילותו. לעומתם יש עשבים שוטים שהיו רגילים בקדנציה הקודמת להתנהלות עירונית נפסדת והתסכול שלהם בא לידי ביטוי במעשים פיליליים שיטופלו בהתאם.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שומרים על הניקיון: העירייה הוציאה התראה לצו...

במסגרת מאמצי הרשות לשמירה על ניקיון העיר והמרחבים הפתוחים בתחומה, האגף לאיכות הסביבה בעירייה הוציא לאחרונה התראה לצו ניקוי לבעל...

חדשות פתח תקווה21 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

מנצחים את הקורונה: פתח תקוה ירוקה

ביממה האחרונה פתח תקוה נכנסה לרשימת הערים הירוקות עם 613 חולים פעילים בלבד. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר העיר הוגדרה כאדומה...

חדשות פתח תקווה20 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה