חדשות פתח תקווה

מכת גניבות בהדר המושבות ונווה גן

חדשות פתח תקווה14 בפברואר 2019    3 דקות
0

לאחר כשנה של שקט, בעקבות תפיסת שתי חוליות של גנבי רכב, התחדשו הגניבות, והפעם בשעות היום ובאין מפריע • תושב הדר המושבות: "רק רישות במצלמות יוביל למיגור התופעה"

מכת גניבות בהדר המושבות ונווה גן
פתרון יצירתי של התושבים נגד גניבה ׀ צילום: פייסבוק

גל חדש של גניבות רכב, התפרצויות לרכב וגניבות מתוך כלי רכב, והכל בשעות היום ובאין מפריע, מעלה מחדש את מפלס החרדה של תושבי שכונות הדר המושבות ונווה גן.
עד לפני מספר שבועות, נהנו תושבי השכונות משנה שלווה ורגועה יחסית, לאחר תקופה ארוכה שנחשבה עבורם לסיוט מתמשך, שבמהלכה נגנבו עשרות כלי רכב, בין השאר מתוך חניונים תת-קרקעיים במגדלי מגורים מוגנים. בתקופה זו, ספגה המשטרה מהתושבים הזועמים אינספור מתקפות מילוליות ברשתות החברתיות, עד שבסופו של יום, היא הצליחה לשים ידה על שתי חוליות של ישראלים ותושבי השטחים, ששיתפו פעולה בעבירות רכוש.
אלא שעכשיו מתברר כי רובן המכריע של המסקנות ותוכניות הפעולה, שהוכנו בשעתו בעקבות הפעילות המודיעינית והחקירתית של המשטרה, לא יושמו, וככל שחלף הזמן ונשמר השקט הצטמצמה גם הפעילויות המשטרתיות באותן שכונות. השקט הזה "יצר" את החוליה החדשה, שפועלת בשכונות הדר המושבות ונווה גן בשבועות האחרונים כמעט ללא מפריע ומוציאה את התושבים משלוותם.
באחד מסרטוני האבטחה שתיעדו את פעילות חברי הכנופיה החדשה בשכונות, נצפה אחד המעורבים כשהוא נושא על ידיו ילד קטן, ככל הנראה כדי להסיר חשש מעוברים ושבים על מעורבותו בפשיעה. במקביל, מתקדם באיטיות רכב מסחרי גדול, שעורך סריקה ובחינה של האזור, וחשוד נוסף המנסה לאתר כלי רכב מועדפים לגניבה.
אי אפשר להתעלם מהעובדה, ששתי השכונות האמורות ממוקמות סמוך לעורקי תנועה ראשיים, המאפשרים להם דרכי מילוט מהירות וקלות. היציאה למחלף התקווה בדרך לכביש 5, או לחלופין – לאזור התעשייה סגולה בדרך לצומת קאסם – היא נגישה ופתוחה. גם השטחים הפתוחים מאפשרים לחברי החוליה לעשות שיעורי בית בטרם יבצעו את זממם.
לפני כשבועיים נגנב לאור יום אופנוע של תושב השכונה, והמקרה תועד במצלמת אבטחה. "התקשרתי למשטרה ודיווחתי על הגניבה", מספרת תושבת השכונה. "אמרו לי להגיע להגיש תלונה ובזה נגמר העניין. זה מקומם. הקלות הזאת שמאפשרת להם לגנוב מתחת לאף, באמצע היום ולעיני כל. הם מחבלים לנו באיכות החיים".
תושב אחר התייחס בפוסט שהעלה לפייסבוק לארבעה מקרים של גניבת רכב מחניון עילי ברחוב חדרה בשכונת הדר המושבות. "זה פשוט לא ייאמן מה שקורה כאן. ההשתוללות של הגנבים חזרה אלינו והפעם בשעות היום". תושב נוסף העלה תמונה בפייסבוק והציע לתושבים לקשור את הרכב.
עדי, תושב השכונה, נפל גם הוא קורבן לפעילות עבריניית, שעה שרכבו נפרץ בזמן שמיהר להוציא את ילדיו מהצהרון. "זה הזוי. הגעתי למקום סמוך לשעה 16:00, העמדתי את הרכב כהרגלי, ובחלוף כ-20 דקות, כשחזרתי לרכב, הבחנתי שהשמשה נופצה ומתוך הרכב נגנב התיק שלי ובתוכו כרטיסי אשראי, מסמכים אישיים וכסף מזומן.
"זה מעצבן ומקומם. אני לא מבין מדוע אין מצלמות ברחוב, שיוכלו לסייע גם בהרתעה וגם באיתור של החוליה. זה נחמד ששוטרים מגיעים מהר לטפל באירוע ומגישים עזרה, אבל זהו, פה זה נגמר. שום דבר לא ימזער את הנזק ולא ימנע את ההתפרצות הבאה או את גניבת הרכב הבאה. סיורים ואכיפה זה חשוב, אבל רק רישות השכונות במצלמות יוביל למיגור התופעה".
במשטרה ערים למתרחש בשבועות האחרונים ומאשרים כי אכן מתנהלת חקירה בעקבות מספר תלונות שהוגשו בגין גניבות רכב. "ייתכן שפועלת באזור חוליה נוספת. הנושא נמצא בטיפול. לא ננוח ולא נשקוט עד שנלכוד את חברי החוליה ונשיב את הביטחון לתושבי השכונות הללו ולעיר בכלל. צריך להבין, שמבחינת מספר העבירות, נרשמה ירידה מהותית במהלך שנת 2018 לעומת השנה שקדמה לה. לא ניתן שהנתונים ייפגעו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה