חדשות פתח תקווה

מכרז חדש ושנוי במחלוקת עולה למגרש

חדשות פתח תקווה11 באפריל 2019    3 דקות
0

גורמים בעירייה ומחוצה לה טוענים כי המכרז להחלפת דשא סינטטי במגרש האימונים שבאצטדיון המושבה מעלה חשד להטיית מכרז

מכרז חדש ושנוי במחלוקת עולה למגרש
אצטדיון המושבה. "אותו החלם" ׀ צילום: אלון חכמון

מכרז שמפרסמת בימים אלה החברה לפיתוח פתח תקוה, להחלפת הדשא הסינטטי במגרש האימונים הגדול שבמתחם אצטדיון המושבה, מעורר טענות להטיית מכרז. חברות דשא וקבלנים טוענים כי המתכנן דורון צור, ששמו נקשר למכרז האמור, הציב דרישות שאינן רלוונטיות, במטרה להכשיר לכאורה את החברה הזוכה.
עוד נטען, כי חרף התכנון הלקוי בפריסת הדשא הסינטטי במגרש לפני כשש וחצי שנים, והשיפורים שבוצעו בו לפני כשלוש שנים, מתבצע התכנון החדש על ידי אותו מתכנן ועם אותם כשלים, לדבריהם. יצוין כי עד היום עלתה התקנת המגרשים הסינטטיים במגרש הפועל מחנה יהודה ובמתחם בסירקין לעירייה ולחברה לפיתוח פי כמה מהסכום שננקב באומדנים.
"התחלף השלטון, אבל בחברה לפיתוח אותו החלם", אומר גורם המעורה בפרטים. "לא יעלה על הדעת שאותו מתכנן שהוא גם המפקח על העבודה, יעמוד בראש הפרויקט הזה פעם נוספת. הוא פתח חברה יחד עם מנהל האצטדיון לשעבר, ששמו נקשר בפלילים, וחרף כל זאת בחברה לפיתוח פותחים בפניו את הדלת. זה מעורר לא מעט סימני שאלה".
במכתב שהפנה מנהל חברת דשא עוז, עמית אבני, לעירייה, הוא מציין כי במכרז הקודם בוצעו שינויים, עד שחברה אמריקאית זכתה בעבודה ולקחה לביצוע את חברת אקווה הישראלית, שלדבריו פשטה מאז רגל וכיום אנשיה מנהלים את חברת כרמל ספורט, שעמה מצוי המתכנן בקשרי עבודה.
לטענת אבני, החשד לאי הסדרים הללו ולניגוד עניינים חמור אינו מרתיע איש בחברה לפיתוח, חרף העובדה שהעבודות הקודמות לא הוכיחו את עצמן ועלו לעירייה ולחברה לפיתוח פי שניים וחצי ויותר. מדובר בסכומים הנאמדים במיליוני שקלים שיורדים לטמיון. עוד מציין אבני כי בקדנציה הקודמת הרחיק מנכ"ל העירייה לשעבר יענקל'ה ממן את צור מעיסוק בתחום המגרשים הסינטטיים בעיר, אולם הוא חזר לפעילות מיד עם חילופי השלטון בעידוד החברה לפיתוח.

רמת שחיקה גבוהה

בפנייתו, טוען מנהל חברת דשא עוז כי מהנדס החברה לפיתוח דני גוטמן אמר שלחברה אין תקציב לבצע החלפה מקצועית של הדשא במגרש.
"האם עדיף להשקיע מעט כסף במגרש שבו מתקיימת פעילות ענפה? הרי ברור שרמת השחיקה בו היא גבוהה במיוחד. האם המטרה היא לבצע תיקונים כבר בעוד כשלוש שנים, או להחליף את הדשא בעוד כשש שנים?".
אבני מתריע מפני בחירה של ההצעה הזו, שכן אז צפוי למגרש עתיד קצר ביותר. גם שלמה דויטש, שחשף את המחדלים הקשורים למתחם האצטדיון, זועם על ההחלטה, ולא מבין כיצד קורה פעם נוספת שהמתכנן הוא צור, חרף העובדה שהעבודה המתבצעת במתחם אינה מקצועית ומובילה בסופו של דבר לעבודות תיקונים רבות ולהחלפת הדשא פעם בשש שנים.
גורמים בעירייה מציינים כי חרף נחיצותו לקראת עונת המשחקים הבאה, המכרז לא יכול להתפרסם כשמנכ"ל החברה לפיתוח איתמר אלדר אמור להתחלף. "פרויקט בסדר גודל כזה, אסור שיתקיים עד שימונה מנכ"ל אחר לחברה, שכן המנכ"ל הנוכחי הודיע כבר לפני כשנה על החלטתו לעזוב את החברה. מדוע, אם כן, לא ממתינים עד למינוי מנכ"ל חדש?".
גרינברג: "כרגע אנחנו שוקדים על בחירת מנכ"ל חדש לחברה, שיצטרך ליזום פרויקטים כדי לסגור חובות שהותירה אחריה הקדנציה הקודמת. לגבי מכרז הדשא הסינטטי, קיבלתי את פניות הקבלנים והן נבחנות בימים אלה. אני מקווה שההחלטה לצאת למכרז כפופה לנהלים ולצורך בהקמת המגרשים בתקופה הקרובה. עם סיום הבדיקה, נוכל לקבל החלטות בנושא".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה