חדשות פתח תקווה

מי פרץ לחדרה של הגזברית וגנב את הדיסק הקשיח

חדשות פתח תקווה2 בינואר 2020    2 דקות
0

תעלומה בעירייה: שתי פריצות מוזרות למשרדי העירייה בתוך פחות משבוע מעסיקות את בכירי העירייה והמשטרה • בראשונה נגנבו 280 ק"ג סוכר וכ-70 ערכות שי לחג, ובשנייה לא נגנב דבר מלבד הדיסק הקשיח

מי פרץ לחדרה של הגזברית וגנב את הדיסק הקשיח
בית העירייה. הפריצה בוצעה דרך החלון האחורי בבניין ׀ צילום: אלון חכמון

לפני כעשרה ימים פרצו אלמונים למחסן משני של העירייה ברחוב המכבים וגנבו 280 ק"ג סוכר וכ-70 ערכות שי לחג, שחילק ארגון העובדים. ערכת החג חולקה לכ-4,000 עובדי עירייה, והיתרה אוחסנה במחסן שנפרץ. שווי הערכה: כ-120 שקל (אך ארגון העובדים רכש כל ערכה, שהכילה קערת זכוכית, חטיפים ושוקולדים, בכ-50 שקל לכל ערכה).
בעקבות הפריצה הוגשה תלונה במשטרה, שפתחה בחקירה, ובעירייה גובר החשד שגורם בעירייה שהכיר את המחסן או עובדי קבלן המועסקים על ידי העירייה, הם העומדים מאחורי הפריצה.
בעוד המשטרה חוקרת את האירוע, נחשפה העירייה לפריצה נוספת שמעסיקה את המשטרה והעירייה הרבה יותר. על פי החשד, ביום חמישי, סמוך לשעה 3:30 לפנות בוקר, חדר אלמוני, ככל הנראה בסיוע של אחר, למשרדה של גזברית העירייה רו"ח חני גולדשטיין, וגנב ממחשבה את הדיסק הקשיח. מיד לאחר מכן, נמלט הגנב מחדרה.
רק בשעות הבוקר נחשפה גולדשטיין לעובדה שאלמוני חדר לחדרה דרך החלון שבמשרדה, והדיסק הקשיח, שבו נשמרים הנתונים שבמחשב, נגנב. למקום הוזעקה המשטרה, שפתחה בחקירה לבירור נסיבות הפריצה והגניבה ממשרדה של הגזברית.
ככל הנראה, מצלמות האבטחה לא הצליחו לתעד את האירוע, כיוון שהפריצה בוצעה דרך החלון האחורי בבניין. מצלמות האבטחה בבניין הצליחו לתעד אלמוני שנמצא בבניין העירייה ומכבה את האור בפרוזדור המוביל למשרדה של גולדשטיין, מה שיכול לשמש כקצה חוט שיוביל לפיצוח התעלומה.
עדיין לא ברור המניע של אותו גנב, שפעל לכאורה באופן ממוקד, ומעבר לאותו דיסק קשיח לא גנב דבר ממשרדה של הגזברית או מבניין העירייה. על פי ההערכה, כשסיים, נעלם דרך אותו חלון. כאמור, האירוע נחקר על ידי המשטרה ואגף הביטחון של העירייה.
גורמים המקורבים לגולדשטיין סיפרו כי על פי הידוע להם, הדיסק הקשיח לא מכיל לכאורה חומרים סודיים או מסווגים, ומשכך – המניע לגניבה לא ברור ומעורר סימני שאלה וסקרנות. ראש העירייה רמי גרינברג: "האירוע נמצא בחקירה, ולא ברור מה בעצם עומד מאחורי גניבת הדיסק הקשיח ממחשבה של הגזברית".
במסדרונות העירייה נזרקות האשמות לכל הכיוונים, לרבות כלפי גורמים במערכת. "אולי יש שם את סודות האטום", מתבדחים בעירייה. "הכל מוזר בסיפור הזה, אפילו יותר ממוזר". מהמשטרה נמסר כי הנושא נמצא בחקירה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

באופוזיציה מאיימים להחרים את ישיבת המועצה

חברי האופוזיציה, במכתב ששלחו היום (ג' 28/1), הודיעו על החלטתם להחרים את ישיבת המועצה שאמורה להתקיים הערב. זאת בטענה לסתימת...

חדשות פתח תקווה28 בינואר 2020    דקה אחת
1

חשוד שהטריד מינית ילדים, נעצר בזכות ערנותו...

ערנותו של שומר בפארק יצחק אוחיון (הפארק הגדול) בפתח תקווה הובילה למעצרו של צעיר, החשוד כי חשף את איבר מינו...

חדשות פתח תקווה27 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה