חדשות פתח תקווה

מי מפחד מאליהו גינת?

חדשות פתח תקווה25 בנובמבר 2018    5 דקות
0

גורמים בחברה למתנ"סים חוששים משובו של חבר המועצה לתפקיד יו"ר הנהלת מקפ"ת, כפי שסוכם בינו לבין ראש העירייה הנכנס רמי גרינברג • "לא לחינם ממהרים בחברה למתנ"סים להצהיר כי לא ירצו להמשיך את העבודה מול העירייה אם גינת יחזור. ברור להם שחזרתו תוביל לבדיקה מקיפה"

מי מפחד מאליהו גינת?
גינת. לא רצוי בארגון? ׀ צילום: יח"צ

האם יש ב"מפגשים" (מקפ"ת לשעבר) ובהנהלת החברה למתנ"סים גורמים כלשהם החוששים משובו של חבר המועצה אליהו גינת לתפקיד יו"ר הנהלת מקפ"ת, כפי שסוכם בינו לבין ראש העירייה הנכנס רמי גרינברג?
גינת פרש מתפקידו כיו"ר מקפ"ת בעקבות דוח מבקרת העירייה איילה קדוש, שחשף ליקויים מִנהלתיים. אלא שעוד לפני פרסום הדוח החלה הנהלת מקפ"ת בתיקון הליקויים, ולאחר פרישתו עברו המושכות לידיו של ראש העירייה היוצא איציק ברוורמן ולמנכ"לית מקפ"ת לאה כץ.
בעבר פרסמנו לגבי מינוי של בכיר במקפ"ת, שעה שהרבה לפני פרסום המכרז הביאה כץ לאישור את כניסתו לעבודה כבקשה של ראש העירייה לשעבר ברוורמן. כחצי שנה לאחר מכן פורסם המכרז, ובתפקיד זכה, כמה מפתיע, אותו בכיר.
אף שהתחייב לפרוש מחברות באגודת הספורט, שבה כיהן כמנכ"ל, שמו עוד הופיע ברישומים. יתרה מכך – לפני כארבעה חודשים עשה שיתוף לפוסט שהעלתה כביכול אותה אגודה שקראה לילדים להירשם לקבוצה. רפרנט הספורט של מקפ"ת המשיך בקידום האגודה שבראשה עמד. יתרה מכך, אחרי פרישתו של גינת צורפו למערכת עובדים נוספים לתפקידים שונים וחלקם נצפו ותועדו עסוקים בתקופת מערכת הבחירות. לאיש במקפ"ת, ששינתה את שמה ל"מפגשים", זה לא בדיוק הפריע. כך קרה גם כשהובאו בפני הנהלת מקפ"ת בקשות של שני עובדים, שהגיעו לגיל הפרישה וביקשו הארכת שירות.

מחאת יו"ר ארגון העובדים

באותו מעמד החליטה הוועדה שלא לאשר את בקשתו של חיים סלע, אב שכול, בטענה שהדברים מנוגדים לנוהלי מקפ"ת, ולעומתו, באותה ישיבה החליטה הוועדה לאשר את הארכת כהונתו של בני בן צבי בשלושה חודשים.
אלא שגם לאחר מכן הוארכה כהונתו של בן צבי כשוועדה נוספת קבעה שימשיך לעבוד בהיקף של 70% משרה עד 30 באוקטובר (יום הבחירות). "יוצא לעובד מכתב שלפיו הוא מסיים העסקתו במועד זה, לרבות הודעה מוקדמת", נכתב בפרוטוקול שעליו חתום יו"ר הוועדה רון כץ.
למרות המסוכם באותה ועדה, הוציאה לאחרונה מנהלת משאבי אנוש במקפ"ת מכתב הודעה על סיום העסקתו של בן צבי, שנכתב ב-12.11.18 ובו צוין כי לבקשתו הוא זומן לשימוע ב-12.11, אף שכאמור עבודתו אמורה הייתה להסתיים כבר ב-30.10, וסיום עבודתו, כך על פי ההודעה, נקבע ל-15.11. תמוה מכך, במסמך האמור נכתב כי בן צבי ייהנה גם מתשלום של חודשיים נוספים "תמורת הודעה מוקדמת" כביכול, וזאת חרף העובדה שההודעה על סיום עבודתו כבר נמסרה לו בחודש יולי 2018 אז נקבע המועד כאמור ל-30.10.
מקרה זה אינו חריג מבחינת התנהלות מקפ"ת בתקופה שלאחר פרישתו של גינת, ויש הטוענים כי בשל כך מנסים בחברה למתנ"סים למנוע את שובו לתפקיד יו"ר ההנהלה ומאיימים בסיום ההתקשרות בין העירייה לבין החברה.
במהלך שלושת החודשים שלפני הבחירות מינתה מנכ"לית מקפ"ת בהנחיית הממונים עליה בחברה למתנ"סים, ללא מכרז, את ענת טננבאום כמנהלת המכללה.
יו"ר ארגון העובדים, שמעון קביליו, מחה על המינוי שבוצע ללא תיאום עם הארגון ומבלי שפורסם מכרז, כמו גם חברי הנהלת מקפ"ת ששיגרו מיילים אל המנכ"לית וביקשו לברר את פשר המינוי הנוגד את הנהלים והוראות החוק. התשובה שקיבלו, לדבריהם, הייתה שהעסקתה של מנהלת המכללה ממומנת כולה על ידי החברה למתנ"סים ושמדובר במינוי שלה. אלא שבפועל השתתפה החברה למתנ"סים במחצית מעלות העסקתה שעמדה על שיעור של 80%.
סמוך לאחר הבחירות הודיעה טננבאום על החלטתה לסיים את עבודתה כמנהלת המכללה.
יואל מוגמי, חבר הנהלת דירקטוריון מקפ"ת: "הודענו למנכ"לית לסיים את עבודתה, ולפני שפיטרנו אותה – התפטרה".
נדגיש כי אין בפרסום הדברים כדי לחלוק חלילה על מקצועיותה של מנהלת המכללה, אלא לחשוף את אופן התנהלות החברה בתקופה של השנתיים האחרונות.

מכרזים במחלוקת

עובדים במקפ"ת וחברי הנהלה מוחים על התנהלות הנהלת מקפ"ת ועל פרסום מכרזים חיצוניים בלבד ללא הקניית זכות להתמודדות לעובדי החברה. "לא מפרסמים מכרזים פנימיים, ובכך בעצם מונעים קידום של עובדים מתוך המערכת ומאלצים קליטה של עובדים מבחוץ. בינתיים קלטו מנהלת מתנ"ס גדול מהחברה למתנ"סים וגם את סמנכ"לית מקפ"ת הביאו משם. הדברים לא מתנהלים כשורה, וישנם לא מעט מיילים ותכתובת שהצפנו בהם את מנכ"לית מקפ"ת. אנחנו מאמינים שראש העירייה הנכנס, רמי גרינברג, יאפשר יישור קו בצורה נחרצת ושלא ייתן לחברה להשתלט על מקפ"ת", הם אומרים.
לדבריהם, "לא לחינם ממהרים בחברה למתנ"סים להצהיר כי לא ירצו להמשיך את העבודה מול העירייה אם גינת יחזור. הרי ברור להם שחזרתו תוביל לבדיקה מקיפה כדי לבחון מה קרה מאז עזב את החברה".
לגבי המינויים שהוכתבו לה, מבקשת מנכ"לית "מפגשים" לאה כץ שלא להגיב: "אלו לא היו החלטות שלי".
לגבי המהלכים והתנהלות אחרת היא מציינת: "אני כמנכ"לית לא מבצעת דבר וחצי דבר ללא אישור הנהלת הדירקטוריון ופרוטוקול חתום. אין לי ולא הייתה לי יד בהודעה של החברה למתנ"סים. זאת לא ההחלטה שלי. אני משמשת כאשת מקצוע ואפילו לא נכחתי בפגישה עם ראש העירייה".
מהחברה למתנ"סים נמסר: "לפני כשנתיים, על רקע התנהלות קשה שאף הולידה מאוחר יותר דוח חמור ונוקב של מבקרת העירייה, התבקשה החברה למתנ"סים הארצית לבוא ולנהל את רשת מקפ"ת. בצל דוח הביקורת החמור, שאף הועבר למבקר המדינה ולמשרד הפנים, ובשל מצבה הארגוני והכספי של הרשת – נענתה בקשת החברה למתנ"סים להדחת יו"ר ההנהלה, כפי שגם דווח בעיתונכם. מאז פעלה החברה למתנ"סים לנקות את רשת מקפ"ת (ששמה שונה ל"מפגשים") מכל אותן התנהלויות בהצלחה רבה, וכל פעולה נעשית בהתאם לחוק, לתקנות ובגיבוי משפטי. כך גם במקרים הנזכרים כאן".
אלון חכמון

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה