חדשות פתח תקווה

מי יתניע את הקורקינטים בעיר?

חדשות פתח תקווה11 בספטמבר 2019    דקה אחת
1

כארבעה חודשים לאחר שהועלתה הצעה לסדר בישיבת מועצת העיר להכנסת מפעילי קורקינטים חשמליים לרווחת תושבי פ"ת, כעת יוצא קול קורא לחברות. ההערכה: אחרי החגים מערך הקורקינטים יחל לפעול

מי יתניע את הקורקינטים בעיר?
קורקינט | צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט

עיריית פתח תקוה, מקדמת את יוזמת ראש העיר לעיר ירוקה יותר, בעקבות ההצעה לסדר שעברה בישיבת מועצת העיר בסוף חודש מאי, מתפרסם כעת קול קורא לחברות להפעלת מערך הקורקינטים החשמליים ברחבי העיר. הקורקינטים יפעלו במערך שיתופי וללא תחנות עגינה ולמעשה כל רוכב יוכל לקחת ולהשאיר את הכלי בכל רחבי העיר. המערך יופעל ע"י אפליקציה בה הרוכב ישלם ועל ידי כך יבטל את נעילת הקורקינט. בתום השימוש ינעל המשתמש את הכלי והרוכב הבא בתור יוכל לקחת אותו מהמקום בו הושאר.

בעירייה ידרשו מהמפעילים לוודא כי לא ישאירו כלים ברחבי העיר במקבץ, למעט בכניסה למסופי תחבורה ציבורית דוגמת מסוף אוטובוסים ותחנות רכבת ישראל, בכניסה למרכזי ספורט, בילוי ופנאי כגון: אצטדיון, מתחם מופעים, בסמוך למתחם אירועים, ברחבות מבני משרדים המונים מעל ל-500 עובדים, ואזורים אחרים אשר יוגדרו בעתיד ע"י החברה לפיתוח. כמו כן, אחראי המפעיל בסוף כל יום לאסוף את הקורקינטים ולהטעינם וכן לסדרם באזורי חלוקה מוסדרים. לאחר יציאת הקול קורא, ייבחרו מפעילים ע"פ קריטריונים ולאחר מכן יחל לפעול המערך ברחבי העיר. בחברה לפיתוח, מעריכים כי כבר אחרי החגים יוכלו ליהנות התושבים מרכיבה על קורקינטים חשמליים ברחבי העיר אשר יושכרו לטווח קצר.
לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פ"ת: "בהנחיית ראש העיר רמי גרינברג, בשבועות הקרובים יחל לפעול בעיר מערך קורקינטים חשמליים לטובת תושבי העיר. אנו עושים הכל כדי שהמערך יפעל בהקדם האפשרי וייתן את המענה התחבורתי המיטבי ביותר לתושבי העיר."

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • אמיר
    מיזם מיותר

    בתל אביב זה קטסטרופה. נערים נוסעים נגד החוק ובפראות על המדרכות, נתקעים ודורסים אנשים. אנשים עוזבים את הקורקינטים זרוקים כמו מפגע ברחוב באמצע אי תנועה או מקום שמקשה לבעלי מוגבלויות או אנשים עם עגלות לעבור