חדשות פתח תקווה

מי יחנך את ילדי כפר גנים

חדשות פתח תקווה5 בפברואר 2020    2 דקות
0

בעקבות מחלוקת בין העירייה לרבנים בעיר, סביב מעבר של גני ילדים חרדיים לניהולה של העירייה, נאלצה העירייה לפרוץ לבית הכנסת ברחוב מוסטבוי, שבו התקיים כנס הורים להסברת המהלך, לאחר שמפעילי בית הכנסת סירבו לפתוח את המקום

מי יחנך את ילדי כפר גנים
כנס ההורים בכפר גנים. ההורים בירכו ׀ צילום: דוברות העירייה

מחלוקת ברחוב החרדי סביב כוונת העירייה לפתוח כבר בשנת הלימודים הבאה גני ילדים חרדיים, שינוהלו על ידי מערך גני הילדים של העירייה, גלשה השבוע לפסים מביכים. זאת, לאחר ניסיון למנוע את כנס ההורים במרתף של בית הכנסת ברחוב מוסטבוי בשכונת כפר גנים. בהוראת העירייה, המקום נפרץ והכנס התקיים כמתוכנן.
עשרות הורים הגיעו לכנס עם ראש העירייה רמי גרינברג, ראש מִנהל החינוך בעירייה רון כץ ומנהלת אגף גני הילדים ד"ר מיכל אונגר. בסיומו, הביעו ההורים את תמיכתם במהלך שמובילה העירייה.
בחינה של העירייה, באמצעות יועץ מִנהל החינוך למגזר החרדי והדתי, ערן חג'ג', הובילה למסקנה שמצב תחזוקת המבנים אשר בהם פועלים הגנים החרדיים הוא רע, וכי טענות ההורים באותם גנים הן מוצדקות. עוד עלה כי חרף העובדה שהעירייה מקצה, ברוב המקרים, את המבנים לאותן עמותות חרדיות, ואף תומכת בהן בהקצבות כספיות – מרבית העמותות אינן דואגות לתחזוקת המבנים ולתנאי המחיה של הילדים, והן מעבירות פניות לטיפול ותחזוקה לעירייה.
גרינברג, ששמע את פניות ההורים, החליט בתיאום עם כץ כי נכון יהיה לספח את כל הגנים החרדיים למערכת העירונית, ולהשקיע בהם את הכספים, תוך בקרה מלאה של המערכת העירונית למבנים ולתנאי הלימוד של הילדים. בעקבות אותה החלטה, נכנסו לתמונה גדולי הרבנים בציבור הליטאי, שהביעו חשש מפיקוח של העירייה על הגנים החרדיים, הפועלים במסגרת אותן עמותות.
בעירייה מיהרו להבהיר כי לא יתערבו בתכנים הפדגוגיים והלימודיים של הגנים, וכי על נושא זה יופקד הרב מרדכי רבינוביץ', המקובל על מרבית הציבור החרדי בעיר. אולם כשנדמה היה כי הסערה שככה, קמו רבנים בכירים בעיר וקבעו כי אסור לתת יד למהלך.
בעקבות ההתפתחויות, כינס גרינברג ישיבה עם ההורים במרתף בית הכנסת ברחוב מוסטבוי שבשכונת כפר גנים. אולם מי שמחזיק במפתחות המקום, נמנע מלהעביר את המפתחות לרשות העירייה. כאמור, בהנחיית גרינברג נפרץ המנעול, והכינוס התקיים כמתוכנן.
לאחר הכנס הציג גרינברג את הסכם ההקצאה שנחתם עם עמותת בית הכנסת, ולפיו המרתף יעמוד לרשות העירייה במידת הצורך ובתיאום מראש. "המרתף בבניין האמור הוא בחזקת העירייה, וגם העמותה חתמה על כך. גורמים פוליטיים אינטרסנטיים ניסו לחבל בכנס, שהתקיים למען תושבי האזור, ונעלו את המקום בכוונה להזיק. לנוכח העובדה שהגיעו מאות תושבים, הנושא טופל בהנחייתי והכנס התקיים והיה מוצלח ביותר.
"לא לחינם מצאו ההורים צורך לפנות אליי בסיום הכנס, לברך ולהביע תודה על ההחלטה האמיצה, שכולה לטובת הילדים. ההחלטה לא באה לעורר מאבק כלשהו, ואין בה משום חסם כלשהו. אנחנו ממשיכים במתכונת שקבענו, וככל שיהיה ביקוש, נפתח כיתות גן לאותו ציבור. אנחנו לא מכריחים אף אחד לעבור למערכת החינוך העירונית, ורואים רק את טובת הילדים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חזרה לשגרה וגם לצהרונים

בהמשך לישיבת ההערכות שהתקיימה אתמול (שני) בהשתתפות גורמי הרשות הרלוונטיים במינהל החינוך, מפעילי הצהרונים ונציגות ועד ההורים, נקבע כי מסגרות...

חדשות פתח תקווה12 במאי 2020    2 דקות
0

תוכנית פיתוח תלת שנתית נקבעה

תוכנית פיתוח תלת שנתית בהיקפים הנאמדים ב-786 מיליון שקל אושרה ביום ראשון האחרון בישיבת מועצה ראשונה בתקופת המאבק בנגיף הקורונה...

חדשות פתח תקווה12 במאי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה