חדשות פתח תקווה

מיישר קו: גרינברג פועל להרחבת התחבורה הציבורית בשבת

חדשות פתח תקווה8 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

בשלב זה פתח תקוה לא מצטרפת למיזם המטרופוליני "נעים בסופ"ש" • כדי להימנע מפגיעה בציבור הדתי ובסטטוס קוו בעיר, מעדיף ראש העירייה לתגבר את קו מוניות שירות 51 לתל אביב

מיישר קו: גרינברג פועל להרחבת התחבורה הציבורית בשבת
"מיזם "נעים בסופ"ש". עלות מול תועלת | צילום: אבשלום ששוני

העירייה בוחנת אפשרות להרחבת קווי התחבורה הציבורית בשבת, אולם בשלב הזה לא תצטרף ככל הנראה למיזם התחבורה הציבורית המטרופולינית "נעים בסופ"ש", שבו חברות עיריות תל אביב, גבעתיים, קריית אונו ורמת השרון.
כבר יותר משני עשורים פועל בעיר בסופי שבוע קו תחבורה ציבורית של מוניות שירות 51, שמתחיל את מסלולו ברחבת העירייה, עובר דרך הרחובות חיים עוזר ושטמפפר, חוצה את רחוב הברון הירש עובר לז'בוטינסקי ומשם ממשיך עד לתל אביב.
עתה, לנוכח פניות של תושבים, בעיקר מאוכלוסיית העולים המבוגרת בעיר, וכן של בני הנוער חסרי רישיון נהיגה, שוקל ראש העירייה רמי גרינברג לתגבר את קווי התחבורה הציבורית בסופי שבוע באותו מסלול נסיעה, מבלי לפגוע בציבור הדתי ובסטטוס קוו הקיים בעיר.
עם זאת, גרינברג הודיע שיבחן גם הצטרפות למיזם התחבורתי בגוש דן. לדבריו, בנוסף לבעיות הקשורות בפגיעה בסטטוס קוו בעיר, רשות החותמת על הצטרפות למיזם, נדרשת לממן מקופתה הציבורית את חלקה בעלויות המיזם. זאת, כשבעיר פועלת תחבורה ציבורית שלא עולה לקופה הציבורית מאום.
"זו האופציה המועדפת ככל הנראה", אומר גרינברג, שממתין להחלטת משרד התחבורה, הפועל להרחבת קווי מוניות השירות בסופי שבוע בערים רבות בארץ. "אנחנו עורכים בדיקה רוחבית, שתכליתה לבחון עלויות מול צורך. ראשית, נבחן אם בכלל קיימת דרישה לתחבורה ציבורית בשבת. אחר כך נאמוד את הצורך ונבחן את העלויות לקופת העירייה. מול כל אלה, נבחן גם את היתרונות והחסרונות שבהצטרפות למיזם התחבורה המטרופוליני או הפעלת מערך תחבורה ציבורית עצמאי בשבת".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חשוד שהטריד מינית ילדים, נעצר בזכות ערנותו...

ערנותו של שומר בפארק יצחק אוחיון (הפארק הגדול) בפתח תקווה הובילה למעצרו של צעיר, החשוד כי חשף את איבר מינו...

חדשות פתח תקווה27 בינואר 2020    2 דקות
0

דרמה בעירייה

ראש העירייה רמי גרינברג, יביא לישיבת המועצה הקרובה שתתקיים ביום שלישי , אישור מינויו של חבר הנהלת העיר אדי קואז...

חדשות פתח תקווה26 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה