חדשות פתח תקווה

מיישר קו: גרינברג פועל להרחבת התחבורה הציבורית בשבת

חדשות פתח תקווה8 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

בשלב זה פתח תקוה לא מצטרפת למיזם המטרופוליני "נעים בסופ"ש" • כדי להימנע מפגיעה בציבור הדתי ובסטטוס קוו בעיר, מעדיף ראש העירייה לתגבר את קו מוניות שירות 51 לתל אביב

מיישר קו: גרינברג פועל להרחבת התחבורה הציבורית בשבת
"מיזם "נעים בסופ"ש". עלות מול תועלת | צילום: אבשלום ששוני

העירייה בוחנת אפשרות להרחבת קווי התחבורה הציבורית בשבת, אולם בשלב הזה לא תצטרף ככל הנראה למיזם התחבורה הציבורית המטרופולינית "נעים בסופ"ש", שבו חברות עיריות תל אביב, גבעתיים, קריית אונו ורמת השרון.
כבר יותר משני עשורים פועל בעיר בסופי שבוע קו תחבורה ציבורית של מוניות שירות 51, שמתחיל את מסלולו ברחבת העירייה, עובר דרך הרחובות חיים עוזר ושטמפפר, חוצה את רחוב הברון הירש עובר לז'בוטינסקי ומשם ממשיך עד לתל אביב.
עתה, לנוכח פניות של תושבים, בעיקר מאוכלוסיית העולים המבוגרת בעיר, וכן של בני הנוער חסרי רישיון נהיגה, שוקל ראש העירייה רמי גרינברג לתגבר את קווי התחבורה הציבורית בסופי שבוע באותו מסלול נסיעה, מבלי לפגוע בציבור הדתי ובסטטוס קוו הקיים בעיר.
עם זאת, גרינברג הודיע שיבחן גם הצטרפות למיזם התחבורתי בגוש דן. לדבריו, בנוסף לבעיות הקשורות בפגיעה בסטטוס קוו בעיר, רשות החותמת על הצטרפות למיזם, נדרשת לממן מקופתה הציבורית את חלקה בעלויות המיזם. זאת, כשבעיר פועלת תחבורה ציבורית שלא עולה לקופה הציבורית מאום.
"זו האופציה המועדפת ככל הנראה", אומר גרינברג, שממתין להחלטת משרד התחבורה, הפועל להרחבת קווי מוניות השירות בסופי שבוע בערים רבות בארץ. "אנחנו עורכים בדיקה רוחבית, שתכליתה לבחון עלויות מול צורך. ראשית, נבחן אם בכלל קיימת דרישה לתחבורה ציבורית בשבת. אחר כך נאמוד את הצורך ונבחן את העלויות לקופת העירייה. מול כל אלה, נבחן גם את היתרונות והחסרונות שבהצטרפות למיזם התחבורה המטרופוליני או הפעלת מערך תחבורה ציבורית עצמאי בשבת".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה