חדשות פתח תקווה

מחר בבוקר יפגינו הורי נעמי שמר

חדשות פתח תקווה21 בפברואר 2019    3 דקות
0
מחר בבוקר יפגינו הורי נעמי שמר

קבוצת הורים בהנהגת ועד ההורים של בית ספר נעמי שמר מתכוונת לקיים מחר בבוקר הפגנת מחאה נגד כוונת העירייה והעומד בראשה רמי גרינברג להקים בתוך מתחם בית הספר את התיכון השש שנתי הנוסף בהדר המושבות הישנה.

כזכור חשף המקומון את כוונת העירייה להקים את התיכון השש שנתי במתחם בית הספר. זאת, לאחר שאפשרויות אחרות לא עמדו בדרישות שמציב משרד החינוך.

קבוצת הורים יצאה בפוסטים זועמים בפייסבוק ודרשה מראש העירייה לעמוד בהתחייבותו לפני הבחירות להקים את התיכון במגרש אחר ברחוב שרגא רפאלי ולא לגזול שטחים מתוך בית הספר נעמי שמר. שטחים המשמשים כחצר משחק של הילדים ומרחב הפעילות שלהם.

ההורים טוענים: "נדמה כי עם בחירתו, מבקש ראש העיר לסגת מהתחייבויותיו טרם הבחירות בכל הנוגע לשכונת אם המושבות. תושבי השכונה נחשפים לאחרונה לתכניות שונות של ראש העיר. תכניות שמשמען פגיעה קשה באיכות החיים בשכונה ובצביונה כשכונה מתוכננת, שקטה וירוקה. שכונת אם המושבות הוותיקה הופכת אט אט לחצר האחורית של השכונה החדשה וכלל העיר.
משכונה שתכנונה מוגדר ובה מוסדות חינוך וציבור יציבים וותיקים לצד שטחים ירוקים, השכונה סופגת ועתידה לספוג לכאורה מכות קשות. תושבים שרכשו דירות בשכונה הוותיקה, עשו זאת תוך שהם יודעים ובוחרים בתשתיות הקיימות, בנגישות ובאיכות מוסדות החינוך והשרותים העירוניים. אם היו חפצים בהיעדר מוסדות חינוך ותשתיות ציבוריות, היו מן הסתם בוחרים להתגורר בשכונה שתכנונה טרם הושלם. בשכונה הוותיקה יש לשדרג את הקיים, לפתח את השטחים שטרם פיתחו ולהחזיר לציבור שטחים ציבוריים שנגזלו ממנו.
במקום תכניות לשימור, טיפוח ופיתוח הקיים, אנו מקבלים את בי"ס אפיק ע"ח חניון ציבורי, כוונות והצהרות לסגירת שלוחת הספריה העירונית, הצהרות בדבר כוונה להקים תיכון בשטח ביה"ס נעמי שמר. כל זאת מבלי שנהג ראש העיר בשקיפות וכמתחייב כלפי תושבי השכונה, מבלי שבחן חלופות אחרות ומבלי שנתן דעתו בדבר ההשלכות הקשות של מימוש אותן הצהרות.
צימצום שטחי בית הספר נעמי שמר לדוגמא, יוביל בטווח המיידי לפגיעה קשה בזכויותיהם של הילדים למרחב סביר, שטחי משחק ירוקים, מגרשים, אוויר נקי, ובפעילות החינוכית הענפה המתקיימת בו. בטווח הרחוק משמעותם סגירת בית הספר, סגירת גני ילדים וצפיפות איומה ובלתי מתקבלת על הדעת במבני החינוך שיוותרו בוותיקה, כשלעומתם שש שנתי מאוכלס בחסר. הוספת תיכון שלישי בשכונה, משמעו עומסי תנועה כבדים ברחובות השכונה, שגם כך כורעים תחת העומס הקיים. פקקים בכניסות וביציאות מהשכונה. זיהום אוויר ממפגעי הבניה. ירידת ערך הדירות, כתוצאה מתוספת בניה וצפיפות מבנים. מצוקת חניה קשה הנוספת על זו שכבר קיימת, לאור ביטולם של חניונים ציבוריים.
על ראש העיר לסגת מהצהרותיו ולאפשר לתושבי השכונה הוותיקה והחדשה כאחת לחיות בסביבה נאותה וליהנות מכל המשאבים והשרותים שיש לעיר החמישית בגודלה להציע.
תושבי השכונה ייאבקו בכל דרך חוקית בהצהרות שמימושן צפוי לגרור פגיעה קשה בילדי השכונה, בתושביה ושיהוו בכייה לדורות.
לא נספוג את מחירן של החלטות שגויות ונחפזות שיתקבלו בלשכת ראש העיר.
לא נהיה החצר האחורית ולא נשמש אמצעי לכיבוי שרפות לכשלי התכנון של השכונה החדשה ולכשלי התכנון העירוניים".

ראש העירייה אמר בתגובה: "זעקת אותה קבוצת הורים מוגזמת ומיותרת. שכן העירייה בוחנת את כל האפשרויות תוך כוונה כנה לתת מענה לכלל ההורים ולרווחת התלמידים. מספר אפשרויות שנבחנו עד כה נפסלו מטעמים מקצועיים. אני תמה מדוע החליטו עתה ההורים לצאת במחאה כאשר מבנה החטיבה נבנה כבר מול בית הספר נעמי שמר. זה נכון שמבנה התיכון ייבנה בסמוך. אנחנו חייבים תיכון נוסף בשכונה. ככל שיימצא שטח חלופי אחר ראוי נבחן אפשרות להעתיק את התיכון לשם אולם אם לא יימצא מקום אחר בפרק הזמן הקרוב מתחם בית הספר נעמי שמר יכיל גם את התיכון השש שנתי".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חסמב"ה במרוקאית

מי שגדל על חבורת חסמב"ה המופלאה יזהה את העקבות ב"מבצע שובי רוני", ספרו החמישי של רפי דהן, חבר הנהלת העיר...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת
0

פעם רביעית – בירה

אחרי הפוגה של שנה בשל מגבלות הקורונה, יתקיים בחודש אוגוסט הקרוב פסטיבל הבירה הרביעי של פתח תקוה, במתחם הפארק הגדול...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה