חדשות פתח תקווה

מחלוקת על גיזום עצים בין העירייה לחברת החשמל

חדשות פתח תקווה21 בפברואר 2019    דקה אחת
0

בעירייה טוענים כי החברה מפירה את התחייבותה לפעול לצמצום הסכנה לפגיעה בכבלי מתח גבוה, ומעדיפה להפעיל קבלנים מטעמה הגורמים נזק סביבתי לנוף

מחלוקת על גיזום עצים  בין העירייה לחברת החשמל
עבודות הגיזום בקריית אריה. פגיעה בנוף העירוני ׀ צילום: אלון חכמון

חברת החשמל אינה עומדת בסיכומים ובהתחייבות לעירייה בכל הקשור לגיזום ענפי עצים המהווים סכנה לכבלי המתח הגבוה בתנאי סערה. כך טוען מנהל אגף גנים ונוף בעירייה, ישראל דרורי. לדבריו, "בעקבות פניית ראש העירייה רמי גרינברג לשר האנרגיה יובל שטייניץ, מיהרו בחברת החשמל להגיע לפגישה בלשכת ראש העירייה, אולם לאחר מספר ימים חזרו בהם מהתחייבותם".
במקרים שבהם העבודות מתבצעות על ידי קבלן מטעם חברת החשמל – "הקבלן שאינו מקצועי פשוט שוחט את העצים", מציין מנהל אגף גנים בעירייה, ומביא כדוגמה את העבודות שביצעו לאחרונה קבלנים שאינם מקצועיים מטעם חברת החשמל במספר רחובות בעיר, תוך שהם מסבים נזק סביבתי לנוף, כמו ברחוב אימבר בקריית אריה וברחוב צבי ברגמן בסגולה.
לדברי דרורי, "העבודות מתבצעות ללא תיאום מול האגף, ובחלק מהמקרים העבודות לא מתבצעות והסכנה נותרת בעינה. כמו ברחוב ההגנה וברחוב סלנט, שם ענפי העצים סבוכים בכבלי המתח הגבוה".
בפגישה נוספת בלשכת מנכ"ל העירייה, הבהירו נציגי חברת החשמל כי אין ביכולתם לבצע את ההתחייבות האמורה עם קבלנים מטעמם, והם מוכנים לקבל את עמדת העירייה לקיום מכרז משותף עם העירייה, כפי שנהוג בעיריית תל אביב. אלא שדרורי התנגד למהלך, שכן לאחרונה זכה במכרז העירייה קבלן מוערך מטעם אגף גנים ונוף, שהציע מחיר הוגן לביצוע עבודות הגיזום, ולכן לעירייה לא משתלם לצאת למכרז חדש.
באותה ישיבה עלתה הצעה שלפיה חברת החשמל תשתלב בחוזה של העירייה מול הקבלן המבצע את העבודות עבור העירייה. נושא זה נמצא בימים אלה בהתדיינות מול היועצים המשפטיים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה