חדשות פתח תקווה

מחלוקת על גיזום עצים בין העירייה לחברת החשמל

חדשות פתח תקווה21 בפברואר 2019    דקה אחת
0

בעירייה טוענים כי החברה מפירה את התחייבותה לפעול לצמצום הסכנה לפגיעה בכבלי מתח גבוה, ומעדיפה להפעיל קבלנים מטעמה הגורמים נזק סביבתי לנוף

מחלוקת על גיזום עצים  בין העירייה לחברת החשמל
עבודות הגיזום בקריית אריה. פגיעה בנוף העירוני ׀ צילום: אלון חכמון

חברת החשמל אינה עומדת בסיכומים ובהתחייבות לעירייה בכל הקשור לגיזום ענפי עצים המהווים סכנה לכבלי המתח הגבוה בתנאי סערה. כך טוען מנהל אגף גנים ונוף בעירייה, ישראל דרורי. לדבריו, "בעקבות פניית ראש העירייה רמי גרינברג לשר האנרגיה יובל שטייניץ, מיהרו בחברת החשמל להגיע לפגישה בלשכת ראש העירייה, אולם לאחר מספר ימים חזרו בהם מהתחייבותם".
במקרים שבהם העבודות מתבצעות על ידי קבלן מטעם חברת החשמל – "הקבלן שאינו מקצועי פשוט שוחט את העצים", מציין מנהל אגף גנים בעירייה, ומביא כדוגמה את העבודות שביצעו לאחרונה קבלנים שאינם מקצועיים מטעם חברת החשמל במספר רחובות בעיר, תוך שהם מסבים נזק סביבתי לנוף, כמו ברחוב אימבר בקריית אריה וברחוב צבי ברגמן בסגולה.
לדברי דרורי, "העבודות מתבצעות ללא תיאום מול האגף, ובחלק מהמקרים העבודות לא מתבצעות והסכנה נותרת בעינה. כמו ברחוב ההגנה וברחוב סלנט, שם ענפי העצים סבוכים בכבלי המתח הגבוה".
בפגישה נוספת בלשכת מנכ"ל העירייה, הבהירו נציגי חברת החשמל כי אין ביכולתם לבצע את ההתחייבות האמורה עם קבלנים מטעמם, והם מוכנים לקבל את עמדת העירייה לקיום מכרז משותף עם העירייה, כפי שנהוג בעיריית תל אביב. אלא שדרורי התנגד למהלך, שכן לאחרונה זכה במכרז העירייה קבלן מוערך מטעם אגף גנים ונוף, שהציע מחיר הוגן לביצוע עבודות הגיזום, ולכן לעירייה לא משתלם לצאת למכרז חדש.
באותה ישיבה עלתה הצעה שלפיה חברת החשמל תשתלב בחוזה של העירייה מול הקבלן המבצע את העבודות עבור העירייה. נושא זה נמצא בימים אלה בהתדיינות מול היועצים המשפטיים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תקציב העירייה לשנת 2020: כ-2 מיליארד שקל

בישיבת המועצה הקרובה תתבקש מועצת העיר לאשר את הצעת ראש העירייה רמי גרינברג לתקציב העירייה עבור שנת 2020, שיעמוד על...

חדשות פתח תקווה13 ביולי 2020    3 דקות
0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה