חדשות פתח תקווה

מחדשים את העיר

חדשות פתח תקווה27 בדצמבר 2018    2 דקות
0

בקרוב ייערך כנס של משרד השיכון והעירייה, שבו יקבלו נציגי ועדים מאם המושבות, רום גנים, נווה גן ונווה עוז החדשה כלים לשמור על תחזוקת המגדלים

מחדשים את העיר
אם המושבות. הדיירים יקבלו תמיכה ממשרד השיכון ׀ צילום: תומר קרן

משרד השיכון יקיים בעיר כנס מקצועי ייחודי, ראשון מסוגו בארץ, שמיועד כולו עבור נציגות ועדי הבתים במגדלי המגורים שברחבי העיר. זאת, במטרה להקנות להם כלים ולהכשירם לניהול מגדלי המגורים בחלוף שנות האחריות המוקצות על ידי הקבלנים.
בפגישה, שהתקיימה ביום ראשון, נטלו חלק ראש העירייה רמי גרינברג וגורמי מקצוע בעירייה, בהשתתפות מנכ"ל משרד השיכון חגי רזניק, סמנכ"ל עמידר ובכירים ממשרד השיכון. במהלך הפגישה סוכם כי המשרד ינחה את ועדי מגדלי המגורים כיצד עליהם לנהל את המגדלים. עוד הובהר כי במהלך ההכשרה יקבלו הוועדים הסבר משמעותי לגבי התמיכה והסיוע אשר להם זכאים מטעם משרד השיכון וכן מטעם העירייה, וזאת כדי שלא יהפכו ל"סלאמס" בשנים הקרובות.
הכנס אמור לכלול את נציגי הוועדים משכונת אם המושבות, מרום גנים, נווה גן, נווה עוז החדשה, פרויקט הסיטי טאוור, הדר גנים ושאר מגדלי המגורים הפזורים ברחבי העיר.
במהלך הפגישה נחשף כי משרד השיכון העמיד תקציב על סך 30 מיליון שקל עבור ערים שבהם ריכוז מסתננים גבוה. עלה כי העירייה שלחה מכתב שבו ציינה כי אוכלוסיית המסתננים מפוזרת ברחבי העיר, נתון שאינו נכון בעליל, ואשר אינו עונה לקריטריונים שקבע משרד השיכון.
על פי הנחייתו של ראש העירייה, שיגרה העירייה בקשה מתוקנת שבה ציינה כי אוכלוסיית המסתננים מרוכזת במרכז העיר – טענה שאמורה לשנות את עמדת משרד השיכון ולהביא להקצאת משאבים לטובת חיזוק האוכלוסייה הישראלית במרכז העיר על מנת למנוע השתלטות וריכוז אוכלוסיית המסתננים באותו אזור.
בנוסף, אישר מנכ"ל משרד השיכון תקציב על סך 6 מיליון שקל לטובת פיתוח ושיקום שכונות הדרום, וכן תקציב נוסף המיועד לקול קורא עבור הקמת מרכז צעירים באזור שכונות המזרח והדרום למען טיפוח דור העתיד.
במסגרת התכנית מתכוונת העירייה להשקיע בהקמת כיכרות בשכונות שעריה ואחדות, הקמת מסוף התחבורה הציבורית סמוך לבית רבקה ושיפור הנראות באותן שכונות.
בנוסף, נפגשו ראש העירייה בליווי ממלא מקומו וראש מִנהל החינוך בעירייה רון כץ עם סמנכ"ל תשתיות במשרד החינוך, לקידום המשך תקצוב מועדף לעירייה לנוכח התפתחות משמעותית בתחום החינוך והבינוי של מוסדות חינוך ברחבי העיר.
במסגרת הפגישה עלה כי העירייה בשנים האחרונות לא מימשה תקציבים בסכום כולל הנאמד ב-90 מיליון שקל שהעמיד משרד החינוך עבור פרויקטים בעיר. זאת, בשעה שמתוך תקציב על סך 475 מיליון שקל מימשה העירייה 385 מיליון שקל בלבד.
לאור העובדה שחלק גדול מהתקציב המאושר אינו דורש השתתפות עירונית, ביקשו גרינברג וממלא מקומו כץ זכות לממש את היתרה היחסית לטובת שיפוצי ספריות, הרחבות של חדרי מורים, הקמה של מרחבי הכלה לשעות לימוד שלא בכיתות ייעודיות וכן הקמת מבנים המיועדים לחינוך.
אלון חכמון

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה